Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

11KUD i Rataja prawie gotowe. Muchomora nadal dziurawa FOTO

› bieżące miesiąc temu    15.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 2 ocen 6 / 100%
A A A
Nowa nawierzchnia na ul. 11KUDNowa nawierzchnia na ul. 11KUD fot. KT

Do końca wakacji trzy ursynowskie ulice miały zyskać nowe nawierzchnie. Głębokie wyrwy faktycznie zniknęły z ulic Rataja i 11KUD - w rejonie Relaksowej - roboty skończą się tam w przyszłym tygodniu. Ulica Muchomora nadal jest pełna dziur a prace przełożono na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Ulice 11KUD, Rataja i Muchomora miały być utwardzone do końca wakacji. Pieniądze, w ramach programu naprawy dróg gruntowych, wyłożyło miasto.

W najlepszej sytuacji są mieszkańcy z ul. Rataja. Tam remont 200-metrowego odcinka jest niemal skończony. 

- Już jutro będą prowadzone ostatnie prace. Brakuje tylko specjalnych płyt, które mają odprowadzać wodę. Reszta jest gotowa - mówi Karina Stopa z Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg. 

Postępy widać też na 11KUD - uliczce odchodzącej od ruchliwej Relaksowej. W ostatnich latach pojawiło się tam kilkanaście domów jednorodzinnych. Siłą rzeczy wzrastała więc też liczba osób niezadowolonych z dziurawego dojazdu o łącznej długości 220 m. 

- Roboty przy 11KUD podzieliliśmy na dwa etapy. Zostało jeszcze ok. 50 m ulicy bez nawierzchni. Powinniśmy skończyć w przyszłym tygodniu - mówi Karina Stopa.

Ulica Muchomora była włączona w wakacyjny plan remontowy, jednak doczeka się nowej nawierzchni później. - Prace są odłożone, jednak zajmiemy się ulicą w przyszłości - przekonuje rzeczniczka ZRiKD.

Według pierwotnego planu prace miały tam ruszyć już tydzień temu. 1,5 km gruntowego odcinka od Lasu Kabackiego do ul. Prawdziwka czeka na utwardzenie.

Roboty na ursynowskich ulicach polegały na pokryciu dróg gruntowych utwardzonymi nawierzchniami betonowymi lub asfaltowymi.

Swoje prace remontowe prowadzi też dzielnica. Rozpoczał się remont na ulicach 5 i 7 KUD - kolejnych odchodzących od Relaksowej. Mieszkańcy obu za każdym razem gdy popada deszcz, toną w ogromnych kałużach. Dlatego położenie nawierzchni poprzedzi odwodnienie uliczek.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z REMONTU NA 11KUD NA KABATACH:

 
11KUD i Rataja prawie gotowe. Muchomora nadal dziurawa. FOTO
fot. Kuba Turowicz
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Karolus
miesiąc temu ocena: 0%  2
A kiedy włodarze dzielnicy oddadzą do użytku Rosnowskiego ? Mieszkańcy obu dzielnic wiele obiecują sobie po tym połączeniu Ursynowa z Wilanowem.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
miesiąc temu ocena: 100% 1
Chyba tylko ci z wialnowa bo Ursynów ma was gdzieś...