Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

komentowane

oceniane

200 psów w tragicznej sytuacji. Ruszyła akcja dla schroniska!

› bieżące miesiąc temu    19.10.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jeden z 200 psich podopiecznych schroniska w JózefowieJeden z 200 psich podopiecznych schroniska w Józefowie fot. KT

Ponad 200 bezpańskich psów, blisko 80 kotów przebywających tymczasowo - schronisko w Józefowie pod Warszawą tonie w problemach. Brak podstawowych materiałów, środków czystości a przede wszystkim jedzenia. Ursynowskie aktywistki nie pozostają obojętne na cierpienie porzuconych istot i organizują zbiórkę niezbędnych produktów.

Schronisko w podwarszawskim Józefowie funkcjonuje od 21 lat. Obecnie pracownicy i wolontariusze mają pod opieką ponad 200 porzuconych i niechcianych psów. Poza tym placówka wspiera domy tymczasowe dla ok. 80 kotów.

Schronisko utrzymuje się samodzielnie, co oznacza walkę o przetrwanie każdego dnia. Teren jest dzierżawiony od nadleśnictwa - to koszt wysokości 1.200 zł miesięcznie.

- Robimy, co możemy, żeby jakoś przetrwać, choć jest bardzo ciężko. Za kilka dni mogą odłączyć nam prąd, bo zalegamy z opłatami - mówi nam Bożenna Rajczak, dyrektor schroniska w Józefowie.

Schronisko wspiera 80 wolontariuszy i 3 weterynarzy. - Ja jestem tutaj bez przerwy. Ciągle jest coś do zrobienia. Mieszkam i pracuję w schronisku - mówi nam mężczyzna, który oprowadza nas po placówce w Józefowie.

Możesz pomóc schronisku

Ursynowskie aktywistki i miłośniczki zwierząt, Katarzyna Buczkiewicz i Magdalena Dawidziuk, postanowiły wesprzeć schronisko. Zorganizowały zbiórkę najpotrzebniejszych produktów, która potrwa do 10 listopada. W akcję pomocy włączyła się Spółdzielnia "Jary" - to właśnie do jej siedziby przy ul. Surowieckiego 12 można przynosić dary.

- Pomagamy bezdomnym zwierzętom po godzinach pracy. Kochamy czworonogi od dziecka, dlatego takie akcje jak ta w Józefowie są dla nas ogromną radością. Tym razem prosimy o pomoc cały Ursynów, bo sytuacja jest trudna i przerosła nasze możliwości - mówi Katarzyna Buczkiewicz, jedna z pomysłodawczyń zbiórki. 

Cały Ursynów został rozplakatowany - organizatorki akcji próbują dotrzeć do jak największej liczby osób, bo sytuacja w schronisku jest tragiczna. 

Czego potrzeba? Na dobrą sprawę wszystkiego, ale towarami najpilniejszej potrzeby są: makarony, pasztety, karma weterynaryjna, posłania, koce, kołdry bez pierza, ręczniki, podkłady higieniczne, zabawki i przysmaki.

Schronisko boryka się też z nieopłaconymi rachunkami za prąd. Jeśli ktoś chciałby przelać jakąś sumę na ten cel, może to zrobić, korzystając z tego numeru konta: Bank Pekao S.A. - 04 1240 6960 4204 0400 0559 0024. Dług placówki sięga kilku tysięcy złotych. 

Można też przelać datek na potrzeby samej placówki. Pieniądze zostaną skrupulatnie rozdysponowane przez dyrektorkę schroniska. W tym wypadku środki należy przelać na konto: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Strużańska 15, Józefów, 05-119 Legionowo - mBank S.A. - 95 1140 2017 0000 4702 1122 1498 z tytułem "pomoc dla schroniska".

Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zwierzakowi domu i miłości. Dlatego pracownicy i wolontariusze apelują o zapewnianie ich podopiecznym troskliwych, rodzinnych warunków. Każdy z nich - Lena, Szamira, Beethoven czy Pirat - "marzy" o tym, by kochać i być kochanym.

Cierpiące zwierzęta nie są obojętne mieszkańcom Ursynowa, organizatorki trzymają kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

Portal Haloursynow.pl jest patronem medialnym zbiórki na rzecz schroniska w Józefowie.

ZOBACZ SCHRONISKO W JÓZEFOWIE:

 
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ monia
29 dni temu ocena: 100%  8
ograniczyc hodowle na czarno, durnie kupują i po 1m-cu psy s..a na ulicy a w blokowiskach to choror ztymi psami szlak trafia ludzi......
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rr
29 dni temu ocena: 100%  7
a co na to pani Gronkiewicz - miasto nie ma funduszy? Nie pytam aby nie pomóc
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agaba
miesiąc temu ocena: 100%  6
Dane schroniska: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowe ul. Strużańska 15, Józefów 05-119 Legionowo
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
miesiąc temu 5
Czy z tym adresem wszystko OK ? Józefów czy Legionowo ?
~ KM
miesiąc temu 4
Kontakt do organizatorek: Katarzyna Buczkiewicz 664 007 727, Magda Dawidziuk 513 230 009. W miejscu odbiorcy przelewu proszę wpsać: Schronisko dla Bezdomnych zwierząt, w tytule przelewu „pomoc dla schroniska”. Dziękujemy
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dora
miesiąc temu ocena: 100%  3
Podajcie dokładne dane schroniska, aby można było przesłać pieniądze, numer konta to za mało.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
miesiąc temu ocena: 100%  2
Czy jest jakiś kontakt do organizatorek?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elo
miesiąc temu ocena: 100%  1
To jasne - trzeba pomóc.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji