Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

40 lat minęło... Tak powstawał Ursynów! FOTO

› budownictwo mieszkaniowe 9 miesięcy temu    6.01.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. NAC

Przez pięć lat drewniane domy i polne drogi, krok po kroku zamieniały się w nowoczesne blokowiska. 8 stycznia 1977 roku w sobotę o godzinie 10:00 do nowo wybudowanego osiedla na Ursynowie wprowadzili się pierwsi lokatorzy - taka krąży legenda. Jak wtedy wyglądała nasza dzielnica? 

Mimo że decyzja o budowie osiedla Ursynów zapadła w 1971 roku, pierwsze ekipy budowlane z ciężkim sprzętem pojawiły się tu rok później, a mieszkańcy na wymarzone mieszkania musieli trochę poczekać.

Przez kilka lat ekipy budowlane, pod nadzorem Marka Budzyńskiego starały się stworzyć mieszkańcom jak najlepsze warunki. - Naszym celem było stworzenie intymnego wnętrza, cichej uliczki, gdzie nie będzie wjazdu samochodów, gdzie będą mogli ludzie odpoczywać, to są te wszystkie elementy, które wychwyciliśmy i wspólnie z wykonawcami, projektantami staraliśmy się tutaj w tym osiedlu realizować - mówił w 1977 roku dyrektor budowy. Z jakością było jednak słabo. Tylko część mieszkań było wykończonych, resztę musieli przygotować mieszkańcy we własnym zakresie. 

Otwarcie nowego osiedla nadzorował pierwszy sekretarz Edward Gierek. - Budujecie na lata — przypominał. - Chodzi o to, żeby za dwadzieścia, trzydzieści lat ludzie o Was źle nie mówili.

Czy cel został zrealizowany? Zobaczcie jak budowano Ursynów! (Zdjęcia pochodzą ze zbiorów NAC). Masz własne zdjęcia z okresu budowy Ursynowa i chcesz się nimi pochwalić - wyślij je do naszej redakcji: redakcja@haloursynow.pl

 
budowanie ursynowa

W 1971 roku rozstrzygnięto konkurs na projekt obecnego Ursynowa Północnego. Zwyciężył zespół Ludwika Borawskiego (po jego śmierci głównym architektem został Marek Budzyński). Celem było stworzenie osiedla dla 38 tysięcy mieszkańców.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kri
9 miesięcy temu 1
pierwsi lokatorzy wprowadzili się na Ursynów (Puszczyka) w kwietniu 1976 roku
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji