Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

40 LAT MINĘŁO... Wielka Parada z okazji urodzin Ursynowa FOTO

› bieżące 5 miesięcy temu    3.06.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 13 / 85%
A A A
 fot. SK

Londyński autobus, orkiestra reprezentacyjna SGGW, zespół Promni w ludowych strojach, autobus "Ogórek" z dawnych lat, ogromny tort urodzinowy i... kilka tysięcy radosnych mieszkańców. Tak wyglądała Wielka Parada 40-lecia Ursynowa. - Cieszymy się i jesteśmy dumni, że tu mieszkamy! - mówili jej uczestnicy.

Tego wydarzenia z pewnością długo nie zapomnimy! Ponad trzy tysiące mieszkańców wzięło udział w paradzie 40-lecia zorganizowanej z okazji urodzin Ursynowa. Było tak jak zapowiadali organizatorzy - hucznie, wesoło i radośnie.   

W kolorowej paradzie szły całe pokolenia - od najmłodszych po seniorów. Ci ostatni szczególnie do serca wzięli sobie apel organizatorów o przebranie się w stylu lat 70., 80. i 90. XX wieku. Były "dzieci kwiaty", spodnie z bistoru, zabawne peruki i okulary a nawet naręcza zdobycznego papieru toaletowego i oryginalne nylonowe siatki z zakupami.

Uczniowie z Gimnazjum nr 93 przygotowali model Syrenki z kartonu. - Samodzielnie ją zrobiliśmy wg naszego pomysłu. Powstawała przez trzy dni - mówili. Mocne ekipy wystawiły również szkoły podstawowe z ul. Mandarynki, Puszczyka, STO przy Wiolinowej oraz gimnazja i licea: Gimnazjum 92, wspomniane Gimnazjum 93, Gimnazjum 94, Kossuth, Kamyk oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Radosna i barwna była ekipa z Kluboteki Dorosłego Człowieka, czyli pełni wigoru seniorzy z klubu przy Lanciego.

- Jesteśmy dziś znów jak dzieci kwiaty - może trochę już przywiędłe, ale ciągle piękne! Mieszkam na Ursynowie prawie od początku. Pracowałam w "Miastoprojekcie", który budował Ursynów - mówi jedna z uczestniczek parady.

Swoje reprezentacje na paradzie miały również organizacje pozarządowe, m.in. Fundacja Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa, była Rada Seniorów, szkoły tańca oraz mieszkańcy Zielonego Ursynowa, którzy wystąpili z własnymi chorągiewkami.

- To szok, że aż tyle osób tu przyszło i jest tak kolorowo! My przyjechaliśmy z Zielonego Ursynowa na rowerach z całą ekipą i całymi rodzinami - mówią uczestniczki parady.

- Mieszkamy tu od 30 lat, kochamy Ursynów i po prostu musieliśmy tu być! - mówi małżeństwo, które dołączyło do marszu.

3-tysięczna Wielka Parada przeszła od ul. Surowieckiego aleją KEN przed ursynowski ratusz. Tam na scenie słynną piosenkę "40 lat minęło" zaśpiewał niespodziewany gość - Andrzej Rosiewicz. Jedni śpiewali, inni objadali się tortem urodzinowym. 150-kilogramowy tort zniknął bardzo szybko. Nic dziwnego - wszystkim smakował i było co świętować. 

- 40 lat minęło, jak jeden dzień! Na drugie niech Ursynów szykuje się! - życzył ze sceny Andrzej Rosiewicz.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PARADY 40-LECIA URSYNOWA:

 
40 LAT MINĘŁO... Wielka Parada z okazji urodzin Ursynowa FOTO
fot. Sławek Kińczyk
+ 11 głosów: 13 (85%) 2 -
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ursynowianka
5 miesięcy temu ocena: 100%  13
Myślałam, że wydarzenie będzie trwało dłużej, byłam ok 14. a tam pustka, dosłownie nikogo pod ratuszem. Można było chociaż jakiś jarmark, konkursy, czy koncerty zorganizować... słabo jak na 40-lecie.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczyciel
5 miesięcy temu 12
w naszej szkole (państwowa podstawówka ursynowska) pani dyrektor kazała każdemu (!) nauczycielowi/pracownikowi dydaktycznemu podpisać stosowny formularz z deklaracją, czy weźmie się udział w sobotniej paradzie. jak w najlepszych czasach PRL. czy to jest zgodne z kartą nauczyciela?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianin
5 miesięcy temu ocena: 100%  11
Ratusz złamał prawo bo przeprowadził niezarejestrowane zgromadzenie publiczne (ludzie, pojazdy, muzyka) podszywając to pod imprezę sportową która odbyła się 1,5 godziny wcześniej. Takie zgromadzenie powinno zostać zarejestrowane. Ta sprawa zapewne będzie miała ciąg dalszy ...
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
5 miesięcy temu ocena: 100% 10
Ciekawe. To nie było zarejestrowane? Wiceburmistrz absolwent liceum Ciołko nie ogarnął rejestracji zgromadzenia? Co za kompromitacja. Co grozi za zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia? Poza dymisją, oczywiście.
~ Mariusz SMB
5 miesięcy temu ocena: 93%  9
Nawet prywatne szkoły otrzymały "prośbę" o udział w paradzie. Co za żałosne typki w tym ratuszu! największe smiechy były jednak na biegu, gdzie burmio z czasem ponad 40 minut :D przebiegał metę i wodzirej darł się do tłumu. TO WASZ burmistrz i.... tak grobowej ciszy to nie widziałem na żadnym festynie. Czas do domu Panie Kiepawy.
odpowiedz oceń komentarz 14 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
5 miesięcy temu ocena: 93% 8
Robert Kempa - Bieg Ursynowa w 2017 na 5 km w czasie 40:24. Piotr Guział - Bieg Ursynowa w 2013 na 5 km w czasie 25:05, w 2014 - 23:41. Taka różnica.
oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sebek
5 miesięcy temu ocena: 18%  7
Lolek i inne trolle z NU i OU obejrzyjcie filmik w następnym materiale i zobaczcie czy tak wygląda przymus. Tylko hejt w internecie wam pozostał słabiaki
odpowiedz oceń komentarz 3 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
5 miesięcy temu ocena: 29%  6
Brakuje mi fotek z pięknych występów muzyki chóralnej,które odbylły się też w sobotę.Brawo dla wszystkich chórów.To było cudne popołudnie,miód na moje uszy.
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
5 miesięcy temu ocena: 73%  5
Faktycznie parada Kempy była wielka - spędzono chyba wszystkie szkoły z Ursynowa, domy kultury, rade seniora, orkiestrę straży miejskiej (szkoda, że ci strażnicy nie wykonują zadań, do których są powołani, ale grają sobie na instrumentach i za to biorą kasę), a na stacji metra Ursynów młodzież z balonikami wysiadała na paradę z wagonu, który przyjechał od strony centrum. Zwykłych mieszkańców, którzy spontanicznie i indywidualnie przybyli na paradę było pewnie z 200 osób. Pomysł parady super, ale spędzanie ludzi jak na pochody 1-majowe za Gierka słabe.
odpowiedz oceń komentarz 27 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 72% 4
PRL jak nic. Grunt, że pierwszy sekretarz się dobrze bawił :)
oceń komentarz 23 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jasio
5 miesięcy temu ocena: 73% 3
Potwierdzam, młodzież i nauczyciele byli tam obowiązkowo, pod rygorem konsekwencji.
oceń komentarz 22 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sebek
5 miesięcy temu ocena: 13% 2
Guział dlaczego dajesz az 200 osób. Ja bym pisał że 50 i to z PO :) Hejt, hejt, hejt - dajecie kolego !
oceń komentarz 2 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 40-latka
5 miesięcy temu ocena: 86% 1
Potwierdzam, sama parada były dobrym i fajnym pomysłem. Dla mnie najsłabszym momentem były emeryckie przepychanki w pseudo-kolejce do tortu. Poczułam się jak w komunie, zwłaszcza gdy próbowałam się z dziećmi wydostać z tej wątpliwej "atrakcji". A żeby było śmieszniej to niecałe półgodziny później, ścisk i tłok w cudowny sposób zniknął.
oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji