Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

504 - autobus widmo! Wściekli mieszkańcy biegają po przystankach

› bieżące 7 dni temu    14.11.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 9 ocen 41 / 24%
A A A
Skasowany przystanek Natolin Północny 14Skasowany przystanek Natolin Północny 14 fot. SK

Mieszkańcy Imielina i Natolina są wściekli. Autobus linii 504, po kolejnej zmianie trasy, jeździ od wczoraj w innym kierunku niż dotychczas, a najważniejszy przystanek dla mieszkańców wschodniego Imielina i Natolina został pominięty. Efekt? Ludzie biegają z miejsca na miejsce. Dzięki interwencji haloursynow.pl - jutro ZTM powiesi dodatkowe komunikaty.

Remont skrzyżowania Stryjeńskich i Belgradzkiej, o którym pisaliśmy w zeszłym tygodniu, rozpoczął się wieczorem 10 listopada i potrwa do końca roku. W konsekwencji zmienione zostały trasy kursowania autobusów 504 i 179. Zmiany wywołały ogromny chaos.

A to pech!

W poniedziałkowy poranek, wielu mieszkańców Natolina i Imielina miało problem z trafieniem na odpowiedni przystanek dla linii 504. Ten, z którego codziennie korzystali - Natolin Północny 14, znajdujący się naprzeciwko bazarku - został oficjalnie wykluczony z trasy.

Na przystanku Natolin Północny 14, wisi tylko info o skasowaniu 504, a rozkłady są zdjęte – mówi nam Marta z Imielina. O skasowaniu linii z wiaty świadczy także przekreślony piktogram z numerem linii oraz informacja o objazdach.

Jakież było zdumienie pasażerów, gdy okazało się, że autobusy linii 504 na przystanku jednak się... zatrzymują! 

- Korpoludki wpadły w panikę. Ludzie zaczęli sprawdzać informacje na stronie ZTM. Wtedy ruszyli w stronę Stryjeńskich, na przystanek przy Dereniowej, a po drodze... minął ich zupełnie pusty autobus 504! - opowiada Małgorzata, mieszkanka rejonu pętli Natolin Płn.

Dla niej przenosiny przystanku na Dereniową - 550 metrów dalej - to duże utrudnienie.

ZTM: Chcieliśmy uniknąć chaosu

Okazuje się, że ZTM mimo zmiany trasy linii 504 pozostawił na przystanku przy bazarku tzw. kursy wariantowe. Są to dodatkowe autobusy uruchamiane w godzinach szczytu, między godziną 7:00 a 10:00, a więc idealne dla pani Marty i Małgorzaty. 

- Uznaliśmy, że należy przekreślić numer linii i zabrać rozkłady, aby nie wprowadzać zamieszania - mówi Wiktor Paul z ZTM. - W końcu autobus 504 bardziej tędy "nie jeździ" niż "jeździ" - tłumaczy.

Po interwencji Haloursynow.pl zarządca miejskiej komunikacji wprowadzi zmiany w oznaczeniu przystanku Natolin Płn. 14. - Jutro zostanie wygenerowany rozkład jazdy dla kursów dodatkowych 504 – zapewnia Wiktor Paul.

Ci, którzy nie chcą się spóźnić rano do pracy, przez najbliższe półtora miesiąca, będą musieli doliczyć do dojazdu, dobrych kilka minut na dojście do przystanku przy Dereniowej lub dostosować swój poranny plan do rozkładu wariantówek.

Inny problem w poniedziałkowy poranek mieli pasażerowie z okolic metra Natolin, wsiadających zazwyczaj do 504 przy Galerii Ursynów. Po zmianach trasy powinni wsiąść do autobusu na przystanku, na którym zazwyczaj... wysiadali, wracając do domu. Po zmianach, autobus z alei KEN nie skręca bowiem w prawo, a w lewo, i zatrzymuje się na przystanku przy słynnym "Belwederze". W tym przypadku oznaczenia są jednak prawidłowie. Do zmiany trzeba się przyzwyczaić.

+ 10 głosów: 41 (24%) 31 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (9)

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mm
  4 dni temu ocena: 100%  9
  ZTM jest w calosci utrzymywany z pieniedzy warszawiakow: z ich podatkow oraz z biletow. Podstawowym i jedynym obowiazkiem ZTMu jest sluzyc mieszkancom, bo oni placa pensje kazdej osoby, ktora pracuje w ZTM: od prezesa po sprzataczke. PODSTAWOWYM OBOWIAZKIEM firmy bylo poinformowanie mieszkancow o planowanych zmianach, czyli - Z WYPRZEDZENIEM przynajmniej dwutygodniowm - powieszenie na przystankach oraz we wszyskich autobusach linii objetych zmianami informacji o przyszlych zmianach wraz z planami gdzie beda nowe przystanki. Zrobiono to???
  odpowiedz oceń komentarz 8 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rex
  6 dni temu ocena: 57%  8
  Dzisiaj prawie każdy ma smartfona i można sobie sprawdzić w internecie, a nie latać z jednej strony ulicy na drugą.
  odpowiedz oceń komentarz 20 15
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mm
  4 dni temu ocena: 50% 7
  Rex, skad ty sie urwales???: Z ZTMu??? Moze ty spedzasz popoludnia na CODZIENNYM wertowaniu zmian w komunikacji warszawskiej. Ludzie nie wiedza, bo ZTM o niczym nie informowal, a jest to jego psim obowiazkiem.
  ~ spowiednik
  6 dni temu ocena: 76%  6
  Trzeba mieć talent, żeby tak napompować news o niczym. Horror w samym środku miasta. :D
  odpowiedz oceń komentarz 35 11
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Spaślak
  6 dni temu ocena: 49%  5
  ZTM jest jak jak NFZ - nietykalna mafia która ma w głębokim poważaniu normalnych ludzi.
  odpowiedz oceń komentarz 34 35
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ beata
  6 dni temu ocena: 29%  4
  Czekam na likwidację ZTM! A tymczasem , czy mapa z naniesioną trasą (z kierunkiem) i przystankami byłaby możliwa do wykonania przez haloursynow i uzupełnienia nią tekstu ?
  odpowiedz oceń komentarz 14 34
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tubylec
  5 dni temu ocena: 50% 3
  Przed zmianą aut. 504 na Kabaty jechał Ciszewskiego, skręcał w prawo w Dereniową, potem w lewo w Płaskowickiej, w prawo w KEN, w prawo w Belgradzką i skręcał w lewo w Stryjeńskich. Teraz od Ciszewskiego skręca w prawo w Dereniową i jedzie prosto aż do Stryjeńskich. W kierunku centrum jest odwrotne: Stryjeńskich, Dereniową i w lewo w Ciszewskiego. Tak było w poniedziałek (13.11.2017) rano, a jak coś znów zmienią to będzie inaczej.
  ~ Jan
  6 dni temu ocena: 85%  2
  Czekamy na likwidację pętli Natolin PŁN. Na pewno się poprawi!
  odpowiedz oceń komentarz 33 6
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tubylec
  5 dni temu ocena: 81% 1
  Pewno jesteś głównym inwestorem bazarku "Na Dołku" i marzysz o szybkim wzbogaceniu się? U siebie pod oknami organizuj sobie bazarek, a od transportu publicznego się odczep!
  oceń komentarz 13 3
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji