Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018

komentowane

oceniane

9-letni Dawid walczy z nowotworem mózgu. Każde wsparcie jest cenne!

› bieżące 13 dni temu    8.11.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. rodzice Dawida

9-latek z Ursynowa każdego dnia walczy o życie. Trzy miesiące temu u Dawida wykryto złośliwy nowotwór mózgu. Diagnoza była druzgocącym wyrokiem dla całej rodziny. Chłopiec przyjmuje chemię, za chwilę rozpocznie radioterapię. Ruszyła zbiórka pieniędzy - dzięki niej Dawid może choć częściowo odzyskać dzieciństwo, które tak brutalnie zabrała mu choroba.

Dawid i jego rodzice dzielnie walczą ze straszliwą chorobą, o której dowiedzieli się zaledwie trzy miesiące temu. 16 sierpnia dowiedzieli się, że u chłopca wykryto guz robaka móżdżku i komory IV, Medulloblastoma anaplastyczna IV stopień złośliwości z ostrym wodogłowiem wewnętrznym. Sama nazwa przyprawia o gęsią skórkę...

Diagnoza jest dla Dawida tragedią. Przez lata trenował karate tradycyjne, a sprawność fizyczna była dla niego najważniejsza. Dokładnie rok temu wywalczył brąz podczas krakowskiego "II Pucharu Świata Dzieci". 

Już kilka dni po diagnozie Dawid przeszedł długą i skomplikowaną operację usunięcia guza. Gdyby nie błyskawiczna reakcja rodziców i lekarzy, dziś chłopiec by nie żył. Na szczęście jest inaczej, choć każdy dzień to walka z bólem i niemocą.

- Dawid jest w trakcie chemioterapii. W jego przypadku możliwe są przerzuty do rdzenia kręgowego. Leczenie mamy rozpisane do końca przyszłego roku. Teraz jest wyczerpany, wczoraj nawet nie chciał rozmawiać - mówi Konrad Wiśniewski, ojciec chłopca. 

31 sierpnia młody sportowiec przeszedł kolejną operację. Dawidowi implantowano port żylny, żeby w trakcie leczenia nie musiał oglądać igieł. Dzielny karateka przyjął już 42 wlewy w 4 cyklach najmocniejszej chemioterapii. Przed nim 6 tygodni radioterapii, a później kolejne cykle chemioterapii. 

Pobyt w szpitalu, koszty leczenia i rehabilitacji - to wszystko kosztuje bardzo dużo. Rodzice Dawida błagają o pomoc, chcą cieszyć się swoim dzieckiem, które nie cierpi i może funkcjonować podobnie jak jego rówieśnicy. Można wesprzeć rodzinę, wpłacając dowolną sumę na oficjalną zbiórkę prowadzoną na portalu Pomagam.pl, która jest dostępna tutaj. Dawid potrzebuje 50 tys. złotych, które pozwolą opłacić część kosztów najpotrzebniejszego leczenia.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kibic
13 dni temu 5
Dawid do przodu nie poddajemy się.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ X
13 dni temu ocena: 0%  4
Jak można walczyć samemu ze sobą..........?
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elo
13 dni temu 3
Z chorobą a nie ze sobą, nastawienie psychiczne dużo daje!
~ melex
12 dni temu 2
Co ma Pan do tego biednego dziecka??? Po prostu przekaż datek i pomóż, człowieku!
~ Ola
13 dni temu ocena: 100%  1
Walcz Dawid, pokonaj tego skubanca a jak juz bedziesz zdrowy to skop tylek mojej corci na macie. Pozdrowienia od Zosi Labudy z Bostonu.:)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji