Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Absurd na Kabatach. Nowy chodnik jest... ścieżką rowerową!

› daj znać 3 miesiące temu    20.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Zjazd na chodnik prowadzi prosto ze ścieżki rowerowejZjazd na chodnik prowadzi prosto ze ścieżki rowerowej fot. SK

Wybudowany niedawno za Tesco chodnik, który ucieszył mieszkańców osiedla przy Zaruby jest formalnie... ścieżką rowerową. Tak przynajmniej wynika z oznakowania. Dzielnica zapowiada, że dobuduje kilkadziesiąt metrów, by zlikwidować ten absurd. Pytanie dlaczego nie zrobiono tego od razu?

Chodnik to czy ścieżka? Zastanawiają się rowerzyści, którzy jadą od strony lasu kabackiego w kierunku Tesco. Wzdłuż hipermarketu prowadzi oznakowana droga dla rowerów. Przed sklepem łączy się ona z nowym chodnikiem, który powstał dla ułatwienia życia mieszkańców bloków przy Zaruby. Urzędnicy w sensie prawnym stworzyli więc absurd drogowy - ponieważ brakuje znaku z "przekreślonym rowerem" nowy chodnik formalnie jest ścieżką!

- Cieszę się, że powstał ten chodnik, chociaż niestety nie został dociągnięty do ul. Sępa-Szarzyńskiego nad czym ubolewam. Brakuje także znaków o tym, że chodnik jest chodnikiem. Od strony Zaruby wychodzi on od ścieżki rowerowej, więc formalnie tez jest on ścieżką - mówi Bartek Dąbal, mieszkaniec, Kabat, pomysłodawca chodnika.

Inni mieszkańcy zwracają uwagę na to, że chodnik mógłby być szerszy. Zamiast 1,5 metra - standardowe 2 metry, tak aby mogły wyminąć się wózki dziecięce. Dzielnica twierdzi jednak, że w przypadku chodników odsuniętych od jezdni - a takim jest ten za Tesco - przepisy dopuszczają przejście o szerokości 1,5 metra. 

- Szerszy chodnik to też więcej pieniędzy, większa inwestycja i konieczność niwelowania górki. A przecież nie wiemy jeszcze jak rozstrzygnie się sprawa rozbudowy Tesco oraz budowy osiedla za hipermarketem - tłumaczy burmistrz Robert Kempa.

Urzędnicy zauważyli już swój błąd z oznakowaniem chodnika. Burmistrz zapowiada, że jeszcze tego lata dobudowane zostanie kilkadziesiąt metrów przejścia aż do ul. Sępa-Szarzyńskiego, co zlikwiduje absurd prawny. Chodnik przestanie wówczas być formalnie ścieżką rowerową. Do tego czasu rowerzyści mogą dzielić wąski chodniczek z pieszymi. Pytanie dlaczego urzędnicy odpowiedzialni za infrastrukturę dopuszczają do takich sytuacji?

 
Absurd na Kabatach. Nowy chodnik jest... ścieżką rowerową!
fot. Google Maps
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Olka
miesiąc temu ocena: 100%  8
Bo teraz jest wszystko dla rowerów! A piesi powinni zniknąć z ulic.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bunia
2 miesiące temu 7
a remonta na Karczunkowskiej / budowa wiaduktu trwa już rok, w sensie nic się nie dzieje, ale rocznica zacna - 20.08.2017 https://www.youtube.com/edit?o...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Najzabawniejszy fragment artykułu: "Urzędnicy zauważyli już swój błąd z oznakowaniem chodnika." - nic nie zauważyli, tylko ludzie zaczęli się z tego śmiać w social media.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hania
3 miesiące temu ocena: 78%  5
Największy sukces projektu lublin okazuje się absurdem? Nie może być!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XX
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Rowerzysci i tak beda chcieli zaraz tam pas dla siebie, tym bardziej że stan wąwozowej jest słaby
odpowiedz oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ X
3 miesiące temu ocena: 42%  3
To było do przewidzenia. Ten chodnik to fanaberia, najlepiej wybetonować sobie wszystko, włącznie z ławkami, drzewami, krzakami i mózgami. I tak w mieście przez pół roku jest szaro, bo szare chodniki i drogi, szare niebo, szare bloki...
odpowiedz oceń komentarz 5 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zły porucznik
3 miesiące temu ocena: 100% 2
Ten chodnik nie jest żadną fanaberią. Przypominam, że wkrótce ma powstać szkoła i przedszkole przy Zaruby. Ten chodnik wówczas będzie jedyną prostą i cywilizowaną drogą łączącą pętlę autobusową z budynkami o profilu edukacyjnym. Ten chodnik natomiast z całą pewnością jest fuszerką. Wystarczy spojrzeć, co się dzieje przy samym płocie z Tesco - woda po ostatnich opadach poważnie podmywa nasyp, na którym położono kostkę. Mam poważne obawy, czy chodnik nie popłynie do końca lata, a pewny jestem, że gdy przyjdą jesienne deszcze, będzie można zacząć remont chodnika.
~ Michał
3 miesiące temu ocena: 69%  1
Patrząc na Panów Ciołka i Kempa, Ursynów ze śmiechu pęka :) Brawo Projekt Ursynów i PO !!!
odpowiedz oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji