Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Absurd na Pileckiego. Dzielnica nie chce ułatwić mieszkańcom życia

› bieżące 2 miesiące temu    8.09.2017
Bartłomiej Dąbal
komentarzy 0 ocen 15 / 87%
A A A
 fot. SK

Od kilku lat mieszkańcy osiedla Olimpia czekają na zmiany w Pileckiego. Potrzebują ich, bo chcą szybciej dojeżdżać do domów. Dzielnica niezmiennie odpowiada: nie ma takiej możliwości.

Przebudowa ul. Pileckiego sprzed dwóch lat odbija się czkawką mieszkańcom pobliskiego osiedla Olimpia na rogu Ciszewskiego. Kiedy drogę poszerzono – wyłączono lewoskręt z parkingu w kierunku Instytutu Hematologii, a także wprowadzono zakaz zawracania przy Gandhi. Kierowcy protestowali, ale ratusz mówił, że pretensje zgłosili za późno.

Teraz mieszkańcy muszą nadkładać setki metrów, pierwszą legalną zawrotką jest dopiero rondo przy Płaskowickiej.

- Postulowałem o wprowadzenie możliwości zawracania przy Gandhi. Wcześniej było to dozwolone, bardzo bezpiecznie. Teraz uparto się na zakaz, chociaż na przykład z naprzeciwka auta mogą legalnie zawracać w kierunku Płaskowickiej – mówi Ryszard Zięciak z PO, prywatnie mieszkaniec Olimpii.

Urząd: Zmian nie będzie

Ratusz jest jednak nieugięty. Rzecznik dzielnicy Barbara Mąkosa-Stępkowska tłumaczy, że w najbliższym czasie na skrzyżowaniu z Gandhi nie dojdzie do zmian. Odsyła nas do odpowiedzi burmistrza Roberta Kempy sprzed pół roku.

- Rozumiemy, że dla niektórych mieszkańców budowa drugiej jezdni spowodowała wydłużenie dojazdu. Przyjęte rozwiązania sterowania ruchem uwzględniają jednak przede wszystkim ponadlokalną funkcję drogi – odpowiada.

Ryszard Zięciak nie rozumie tego tłumaczenia. Mówi, że strzałki do skrętu w lewo i zawracania są standardem na wielu skrzyżowaniach w dzielnicy, także w alei KEN. Przekonuje, że konieczność jazdy aż za Arenę Ursynów to niepotrzebne nadkładanie drogi.

Zwraca także uwagę na drugi problem. Mieszkańcy wyjeżdżając z osiedla, często wjeżdżają w korek przy Pileckiego. Chcąc szybko dostać się do Gandhi, skręcają w prawo w Ciszewskiego. Radny apeluje, by powstała tam zielona strzałka, tym razem do skrętu w prawo.

- Dzielnica także odmawia. A jak za każdym razem mówię: czym różni się ten skręt od skrętu w prawo z Gandhi z al. KEN? Tam też jest duży ruch poprzeczny, ale nikt zielonej strzałki nie likwiduje -  mówi Ryszard Zięciak.

Ma nadzieję, że w najbliższym czasie dzielnica dokona korekt na Pileckiego. - Koszty zmian są niewielkie, a płynność ruchu bardzo ważna – podkreśla.

+ 13 głosów: 15 (87%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MP
2 miesiące temu ocena: 100%  7
Od osiedla do plaskowickiej plus powrót to dodatkowe 2 km. Większość i tak zawraca na ghandi, ale czasem się policja ustawia na przystanku.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lokaj
2 miesiące temu ocena: 11%  6
Powinni wybudować im estakadę do skrętu w lewo albo lepiej tunel, ale koniecznie taki z filtrami spalin. Ciekawe czy mieszka tam ktoś z redakcji? czy może ktoś z rady dzielnicy?
odpowiedz oceń komentarz 1 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Akrobata
2 miesiące temu ocena: 55%  5
Radny Zięciak z PO apeluje na rok przed wyborami do PO a wszyscy z PO są nieugięci ;) Może Ryszard powinien zmienić partię? A może to ustawka bo już się dogadali i Ryszard będzie miał jeden sukces przed wyborami i liczy na głosy Olimpii? A może czas podziękować Ryszardowi za jego brak aktywności w najbliższych wyborach? Komedia Ryszard. Twoja aktywność powala.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Irma
2 miesiące temu ocena: 33% 4
Haha, w punkt trafione. Czyżby jakaś ustawka, żeby ożywić zombie?
~ Irma
2 miesiące temu ocena: 45%  3
Nie wiem co jest bardziej absurdalne, sam problem czy to, że problemem zainteresował się radny Zięciak? Chyba wybory się zbliżają...
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MójNick
2 miesiące temu ocena: 39%  2
Teraz mieszkańcy muszą nadkładać SETKI metrów... Ja może i trochę rozumiem że dla kogoś to może być życiowa sprawa, ale zasadniczo brzmi to zabawnie.
odpowiedz oceń komentarz 9 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olimpijczyk
2 miesiące temu ocena: 79% 1
Ale jeżeli setki to odległośc robiona od Roentgena do Płaskowickiej każdego dnia, to robi się mniej wesoło
oceń komentarz 11 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji