Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017

Akcja "Wymiana ciepła" niepotrzebna? Bałagan w namiocie, brakuje odbiorców

› bieżące 8 miesięcy temu    13.02.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 6 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. SK

Wyniki akcji "Wymiana Ciepła" na Ursynowie przerosły najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy przynoszą do namiotu przed urzędem tyle ubrań, że zrobił się potworny bałagan. O ile chętnych do oddania zimowych ubrań jest wielu, to jak się okazuje, w naszej dzielnicy nie ma na nie odbiorców.

Pod koniec stycznia przed wejściem do ratusza od strony parkingu, stanął namiot z wieszakami na niepotrzebne zimowe ubrania dla potrzebujących. Społeczna akcja pomocowa „Wymiana ciepła”, polega na dzieleniu się ciepłymi ubraniami.

- Stwarzamy możliwości pomocy potrzebującym. Wierzę, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców, wiele osób będzie miało szansę otrzymać ciepłe ubrania. Ubrania można zostawić przy okazji wizyty w urzędzie, do czego gorąco zachęcam - zachęcał Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Urząd koordynujący akcję najwyraźniej nie spodziewał się aż tak dużego odzewu ze strony ursynowian. Wieszaki w namiocie w kilka dni zapełniły się ubraniami. Pojawił się za to problem z... odbiorcami. Okazuje się, że na Ursynowie nie było wielu chętnych, aby skorzystać z tego rodzaju pomocy. Ubrań przybywało szybciej niż ubywało. W namiocie zrobił się bałagan, nowo przynoszone ubrania lądowały na ziemi, bo na wieszakach nie było już miejsca.

- Okropnie to wygląda, zupełnie jak składowisko śmieci - mówi pani Barbara, która w ubiegły wtorek przyniosła kilka niepotrzebnych rzecz - płaszcz i sweter.

powyżej: zdjęcia namiotu "Wymiany Ciepła" z ubiegłego tygodnia

Na bałagan zwróciła uwagę ostatnio także pani Anna, mieszkanka Ursynowa. - To co tam zobaczyliśmy było straszne, w całym namiocie panował bałagan. Wszystko porozrzucane, bez kontroli, jakieś stojące szklanki i ciuchy poukładane jak na legowisku - opisywała na profilu społecznościowym.

Za porządek w namiocie i wokół niego odpowiada urząd dzielnicy, który koordynuje akcję. Zdaniem urzędników kontrole porządku są prowadzone "na bieżąco".

- Na bieżąco również dbamy o układanie rzeczy i ich rotację. Część z nich z własnej inicjatywy przekazaliśmy w zeszłym tygodniu do Markotu. W weekendy nasi mieszkańcy dostarczają najwięcej ubrań a ponieważ urząd był nieczynny być może tych rzeczy zrobiło się za dużo - odpowieda ratusz na interwencję mieszkanki.

Dzielnica obiecała, że zrobi porządek w namiocie i będzie dbała o jego utrzymywanie. Powstaje jednak pytanie o sens akcji "Wymiana Ciepła" w naszej dzielnicy. Skoro nie ma chętnych do korzystania z ubrań czy jest ona potrzebna? 

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KEN
8 miesięcy temu ocena: 50%  6
Bzdura, bezdomni przychodzą ale głównie nocą
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ glutex
8 miesięcy temu ocena: 75% 5
to nie bezdomni tylko burmistrz i radni XD
~ superWDOWA
8 miesięcy temu ocena: 70%  4
Super akcja! Wywaliłam stare ciuchy po starym i pozbyłam się moli z szafy dzięki temu. To naprawdę fajna akcja.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefek
8 miesięcy temu ocena: 100% 3
skisłem xD
~ Izabela
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojskowego Instytutu Medycznego na Szaserów na Południe potrzebuje ubrania damskich i męskich dla chorych, bezdomnych i zaniedbanych pacjentów.
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mlesz
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Słyszałam, że noclegownie o SOR-y potrzebują takich ubrań. Może trzeba nadal zbierać i przesyłać do bardziej potrzebujących?
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji