Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

AUTOBUS 195 NA URSYNOWIE: Aktor wyzwany od k***w j*****ch

› bieżące 5 miesięcy temu    28.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 15 ocen 18 / 33%
A A A
 fot. SK/FB

Aktor Grzegorz Małecki został zwyzywany przez kierowcę autobusu 195. Sytuacja miała miejsce na Ursynowie. Dzięki zdjęciom udało się zidentyfikować kierowcę. Przewoźnik przeprosił, ale przypomniał o ważnej zasadzie, do której powinni stosować się wszyscy pasażerowie.

Z brakiem kultury wśród kierowców komunikacji miejskiej spotyka się od czasu do czasu każdy z nas. Znany aktor Grzegorz Małecki postanowił podzielić się swoimi wrażeniami z podróży autobusem linii 195 sprzed dwóch tygodni. Wsiadł na przystanku przy Megasamie do pojazdu jadącego w kierunku centrum.

Wchodzę przednimi drzwiami. Staję obok kierowcy. Bo nie lubię siadać. Kierowca sympatyczny, siwy, z wąsem. Szlachciura. Brakuje tylko kontusza i szabli. 

- Rusz się stąd i wejdź do środka - powiada kierowca. Zbaraniałem.

- No przecież jestem w środku. 

- Mówię, k***a, rusz się!

- Słucham? 

- Wysiadaj!

- Przepraszam najmocniej, nic nie rozumiem, poza tym nie jesteśmy na "Ty". 

- A jak mam do ciebie mówić?

- Możemy być na "pan". 

- Nie jesteś żadnym "panem", tylko zwykłą k***ą, k***o je***a- pouczył mnie kierowca. 

Małecki zrobił zdjęcie kierowcy, ale nie chce upubliczniać jego wizerunku. Stwierdza, że agresję słowną ze strony kierowcy zawdzięcza swojemu gapiostwu.

- Z grubsza chodziło o to, że stojąc przy kabinie ograniczam widoczność. Czego nie skumałem bo jestem wiecznie rozkojarzony - opowiada aktor. Dodaje, że to nie jednak powód by w taki sposób odzywać się do pasażera.

- Zastanawiam się tylko czy określenie "k***o je***a" w stosunku do pasażerów jest oficjalnym stanowiskiem ZTM, czy też szlachecką fantazją wąsatego kierowcy. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź - kwituje Grzegorz Małecki.

Mobilis: nie było zażaleń na tego kierowcę

Kurs był obsługiwany przez firmę Mobilis a kierowca jest pracownikiem firmy od 2003 roku. Przewoźnik w oświadczeniu postanowił odnieść się do sprawy. Fragmenty oświadczenia publikuje serwis metrowarszawa.pl, który pierwszy napisał o incydencie. Sprawdzono nagrania z kamer umieszczonych wewnątrz autobusu.

- Pasażer w sposób rażący zasłaniał widoczność kierowcy - oświadcza kierownictwo Mobilisu. Ponieważ kamery nie rejestrują głosu, przewoźnik nie był w stanie ustalić jak wyglądała wymiana zdań między kierowcą a Grzegorzem Małeckim. 

- W związku z zaistniałą sytuacją wyciągnęliśmy wobec kierowcy wszelkie możliwe konsekwencje służbowe w postaci rozmowy dyscyplinującej z udziałem przełożonych - cytuje pismo firmy Mobilis Group portal metrowarszawa.pl.

Jednocześnie firma przypomina, że w autobusach są strefy ograniczonej widoczności dla kierowców, w których pasażerowie nie mogą przebywać. Są one oznaczone. Mobilis podkreśla, że używanie wulgaryzmów przez kierowcę nawet w sytuacji zasłaniania mu widoczności jest niedopuszczalne.

+ 6 głosów: 18 (33%) 12 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mr
5 miesięcy temu ocena: 24%  15
a jakie ten aktorek ma dowody , że kierowca tak się odezwał; równie dobrze można te słowa jemu przypisać, nawet średnio rozgarnięty gostek powinien mieć na tyle wyobraźni, że stając z prawej strony kierowcy zasłania mu widoczność, dotyczy to nawet woźnicy na furmance
odpowiedz oceń komentarz 6 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bezdomnyzsmartfonem
5 miesięcy temu ocena: 43%  14
A ja jestem zadwolony z zachowania pana kierowcy. Raz, żę dba o bezpieczeństwo normalnych pasażerów. Dwa, że nie użył słów których wstydziłby się minister spraw wewnętrznych albo poseł albo pan profesor. A tak! Po co ta hipokryzja? Czasem ordynarne słowa potrafią uratować, życie. Jak kulturalne do jednego z drugim poprosi się, żeby sobie poszli to nie dociera - ale jak powiersz w.........ć to i posłuchają i pójdą sobie. A pan aktor syn aktorki niech jeździ taksówką. BEZPIECZEŃSTWO PASAŻERÓW NA PIERWSZYM MIEJSCU, KULTURA NA DRUGIM ALE DRUGIM!
odpowiedz oceń komentarz 16 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emert
5 miesięcy temu ocena: 83%  13
Zatrważająco łatwo sprowokować niektórych. Ironii to nie wyczuwacie obywatelu za grosz.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł W-wa
5 miesięcy temu ocena: 63%  12
Życzę wszystkim tu zadowolonym z zachowania kierowcy aby każdy współużytkownik ruchu drogowego tak się do nich zwracał. Więcej, życzę wam aby policjanci uzbrojeni w paralizatory tez się tak do was zwracali :-)
odpowiedz oceń komentarz 26 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
5 miesięcy temu ocena: 39%  11
Krata dobrego piwka dla tego kierowcy ;)
odpowiedz oceń komentarz 16 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
5 miesięcy temu ocena: 38%  10
To że pan aktorzyna był rozkojarzony nie usprawiedliwia faktu że stał w miejscu gdzie ograniczał kierowcy widoczność i nie chciał się stamtąd ruszyć. Określenie "szlachciura" względem kierowcy świadczy o takim samym poziomie kultury tego aktorzyny jak krytykowanego kierowcy.
odpowiedz oceń komentarz 16 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ autochton
5 miesięcy temu ocena: 60%  9
Grzegorz Małecki? A kto? Nie znam.
odpowiedz oceń komentarz 18 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ del
5 miesięcy temu ocena: 53% 8
Syn Anny Seniuk tez aktor
~ Lola
5 miesięcy temu ocena: 33%  7
Biedaczek ten aktor, naprawdę. Trochę szok, że został potraktowany jak nikt szczególny, co nie? Brak Kultury osobistej to jedno, ale z drugiej strony serio, domaganie się od przewoźnika przeprosin, bo mu facet chamsko odburknął? Aktorzyno, zejdź na ziemię i przyjmij, ze nie wszyscy muszą się Paniczykowi kłaniać. Czasem ktoś jest chamem. Taka prawda.
odpowiedz oceń komentarz 19 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
5 miesięcy temu ocena: 79% 6
Zwrócenie się do Ciebie K..........o j............a to pewnie norma i nawet byś się na to nie obraziła. Na szczęście nie każdy musi wysłuchiwać takich epitetów. To, że pan Grzegorz zasłaniał kierowcy widok to nie powód żeby go zmieszać z błotem. Wystarczyło grzecznie zwrócić uwagę. Ten kierowca ma szczęście, że trafił na spokojnego pasażera, inny obił by mu mordę i wtedy on by się uskarżał na agresję pasażerów.
oceń komentarz 23 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Word
5 miesięcy temu ocena: 71% 5
Jesteś zwykłym tępym zazdrośniczkiem mającym kompleksy. Chamstwo takie jak twoje i tego buraczanego kierowcy trzeba tępić niezależnie kim się jest
oceń komentarz 12 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
5 miesięcy temu ocena: 79%  4
No to już macie, też mi argument hehe "Mobilis: nie było zażaleń na tego kierowcę"
odpowiedz oceń komentarz 19 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zof
5 miesięcy temu ocena: 79%  3
Z tekstu nie wynika, jak firma odniosła się do p. G. Małeckiego, czy został przez firmę choćby przeproszony? "Rozmowa dyscyplinująca" z kierowcą - to o wiele za mało! Czytałam wpis p. G.M. sprzed ok. 2 tygodni; jest kulturalny, nieagresywny, raczej zaskoczony brutalnością zachowania - powiedzmy sobie szczerze - chamstwa kierowcy, niż chcący się na nim w jakikolwiek sposób odegrać. Kierowcy w pracy NIC nie upoważnia do takiego zachowania! Pasażer ma prawo nie zauważyć napisy, znaku, oznaczenia itp, bo się zamyślił, bo ma kłopoty, bo jest roztargniony..., ale to nie powód, by zamiast "Bardzo Pana przepraszam, proszę się przesunąć, bo.... itd., itp., bluzgać wyzwiskami!. W napisanym wówczas komentarzu pytałam, a co byście Państwo powiedzieli, gdyby tak lekarz w przychodni/szpitalu - zwrócił się tak do pacjenta; urzędnik jakiś? I akie dowody może mieć pasażer w takim starciu, jeśli w autobusie nie ma monitoringu głosu? Każdy kierowca może go obrazić! Bezkarnie! Bo to nie była kara!
odpowiedz oceń komentarz 31 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ socjalista emeryt
5 miesięcy temu ocena: 35%  2
Może kierowca rozpoznał pana bo widział transmisję z marszu KODu i poprostu dał pani do zrozumienia, że klasa robotnicza popiera władzę obecną całym sercem. A wasze inteligenckie byty są nie w smak ludowi.
odpowiedz oceń komentarz 15 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robotnik
5 miesięcy temu ocena: 19% 1
Klasa robotnicza nie popiera tej PISlamistycznej sekty. Jesteś jednym z niewielu opętanych oszołomów. Mamy ten syf u władzy,bo naród jest nieodpowiedzialny i nie chodzi na wybory.Przy dużej frekwencji nie powąchalibyby władzy,co pokazuje ilość negatywnych dla nich wpisów w internecie. A to chamstwo kierowcy jest ci bardzo bliskie. Twojej sekcie też. Zwykłe łachudry.
oceń komentarz 5 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji