Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018

komentowane

oceniane

Betoniarnia 200 metrów od mieszkań. Czy dzielnica na to pozwoli?

29 dni temu    23.10.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 1 ocen 27 / 67%
A A A
Trwa utwardzanie terenu pod przyszłą betoniarnięTrwa utwardzanie terenu pod przyszłą betoniarnię fot. SK

Mieszkańcy Krasnowoli mówią "nie" budowie betoniarni w ich okolicy. - Hałas, ciężarówki na lokalnych drogach a przede wszystkim wszechobecny pył. Nie chcemy przeżywać tego co mieszkańcy Woli! - mówią przerażeni sąsiedzi. Zapowiadają, że nie dopuszczą do budowy obiektu. Co zrobi dzielnica?

Węzeł betoniarski na ul. Pląsy 131 - naprzeciwko bazy DHL - wybuduje firma "Budokrusz" S.A. W tej chwili trwa utwardzanie terenu oraz budowa drogi dojazdowej. Na działce należącej do firmy mają stanąć także 4 silosy, magazyn kruszyw, podziemny zbiornik na wody opadowe i roztopowe, zbiornik na nieczystości ciekłe oraz instalacja gazowa.

Inwestycja powstaje zaledwie 200 metrów od najbliższych zabudowań i 400 metrów w linii prostej od osiedla przy ul. Kądziołeczki. Mieszkańcy są przerażeni wizją dodatkowego hałasu oraz zanieczyszenia powietrza. Martwią się, że ciężarówki dojeżdżające do betoniarni zniszczą lokalne uliczki oraz utratą wartości nieruchomości.

- Drogi są za wąskie na autobus i nie można go puścić pod dom, a tylko od połowy drogi do Grabowa, a dla betoniarek są wystarczająco szerokie? To skandal! Takie traktowanie mieszkańców Krasnowoli jest niedopuszczalne - mówi Kinga Sydrych-Stolarek, inicjatorka uruchomienia komunikacji miejskiej na Krasnowolskiej.

Według mieszkańców lokalizacja betoniarni stoi w sprzeczności z uchwalonym w 2014 roku planem zagospodarowania przestrzennego. Co prawda na działce można ulokować firmę produkcyjną, ale nie powodującą dodatkowego zapylenia czy hałasu. Wszędzie wokół są tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

- Nawet na wsiach betoniarnie lokalizuje się z dala od zabudowań. Trudno wierzyć w zapewnienia inwestora jeśli na jego obiekty skarżą się mieszkańcy na Odolanach - mówi pan Piotr, mieszkaniec Krasnowoli. I przytacza historię mieszkańców Woli, którzy mieszkając w odległości 1 kilometra od węzła betoniarskiego "Budokruszu" mają pył na samochodach, nie mówiąc już wdychaniu go razem z powietrzem.

- Gdy zgłosi się problem do dzielnicy to przez tydzień jest dobrze, polewają wodą przy przeładunku lub zasypywaniu mieszalników. Następnie kontrola nic nie wykazuje i problem wraca - skarżą się mieszkańcy Odolan na forum internetowym. Powtórki z tej historii boją się ursynowianie.

Co postanowi dzielnica?

W 2015 roku Biuro Ochrony Środowiska w swojej decyzji nakazało "Budokruszowi" zainstalowanie ekranów akustycznych na działce, na której stanie betoniarnia. Zakład ma także spełniać normy dotyczące pyłów.

- Od 2004 roku współpracujemy ze specjalistyczną włoską firmą, która dostarcza nam bardzo dobre filtry na silosy. Są bardzo skuteczne. Emisja pyłów jest ograniczona praktycznie do zera - przekonuje Marek Lach, dyrektor ds. inwestycji w firmie "Budokrusz" S.A.

- Dajmy szansę, niech stanie ten węzeł. Przecież mieszkańcy w każdej chwili będą mogli alarmować urzędników, którzy wówczas nakazują nam przeprowadzanie pomiarów i udowadnienie, że "nie mamy garbów" - dodaje Lach. 

Mieszkańcy nie chcą słyszeć o kompromisie. Twierdzą, że jeśli betoniarnia już się wybuduje, to nikt jej nie rozbierze a problemy pozostaną na zawsze. Zapotrzebowanie na beton w południowej części Warszawy będzie w najbliższych latach bardzo duże, choćby ze względu na budowę POW czy trasy S-7. Tymczasem węzły na Mokotowie, stojące wśród apartamentowców, muszą być rozebrane, więc inwestycja przy Pląsy - ku przerażeniu mieszkańców - planowana jest na długie lata.

Do rozpoczęcia budowy betoniarni potrzeba już tylko prawomocnego pozwolenia na budowę. Wniosek o taką zgodę "Budokrusz" złożył w urzędzie dzielnicy 25 sierpnia. Teraz uzupełnia dokumenty.

- Trwa rozpatrywanie wniosku - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który twierdzi, że "nie jest zaznajomiony ze sprawą" i prosi nas o zadanie pytań urzędowi dzielnicy na piśmie. Kempa dodaje, że jeśli wszystko będzie zgodne z prawem, to organ architektoniczno-budowlany (czyli Wydział Architektury w urzędzie dzielnicy) nie może odmówić wydania pozwolenia na budowę.

Pytanie czy dzielnica uzna inwestycję za zgodną z planem miejscowym i czy zapewnienia inwestora o tym, że nie będzie ona uciążliwa, przekonają urzędników wydziału architektury.

- Zastanawia mnie czy burmistrz brał pod uwagę skargi mieszkańców Woli, gdzie "Budokrusz" ma podobną inwestycję? - zastanawia się pan Marcin z Krasnowoli. 

Zastanawiające jest również, że uchwalony w 2010 roku plan miejscowy, pozwala na zlokalizowanie zakładów przemysłowych wokół terenów mieszkaniowych. Czy ówczesnemu zarządowi Ursynowa oraz radnym ursynowskim i miejskim, którzy uchwalali ten projekt zabrakło wyobraźni? Najwyraźniej.

Do sprawy kontrowersyjnej inwestycji na Krasnowoli wkrótce powrócimy.

+ 18 głosów: 27 (67%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (48)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Leszcz
6 dni temu 48
Przykro mi, ale mam teraz coraz mniej myślącą władzę. Bez żadnej wyobraźni. Okazuje się, że urzędnikom brakuje zdrowego rozsądku. Niech sobie przeniosą urząd koło Budokruszu a najlepiej na środku tej inwestycji, to wtedy zobaczymy co powiedzą i jak czyste będzie powietrze i jak cicho będzie gdy będą jeździły ciężarówki. Szkoda słów.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel Ursynów
19 dni temu ocena: 9%  47
MOIM ZDANIEM TO JEŚLI JEST WSZYSTKO ZGODNE Z PRAWEM TO CZEMU ok 30 osób z dziećmi (psełdo demonstracja) ma zablokować inwestycję Polskiego kapitału który da pewnie ok 100-150 nowych miejsc pracy? MIESZKAM OK 800 m od tej planowanej inwestycji i jeśli wszystko będzie tak jak w decyzji środowiskowej to NIE MAM NIC PRZECIWKO. A prawdą jest to że w tym rejonie działki zawsze były tańsze właśnie przez wzgląd na MPZP i bliskie tereny pod przemysł i produkcję. Budokruszu zrób wszystko z decyzją środowiskową to ludzie się przekonają do was. Jeśli chodzi o tą listę przeciw to widzę po IP że ponad połowa IP jest poza Warszawy i Mazowieckiego więc to kolejni opłacani przez obecny układ jak to bywa przy takich nie zagranicznych inwestorach.
odpowiedz oceń komentarz 1 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
20 dni temu ocena: 70%  46
Budokrusz sam powinien zmienić zdanie. Betoniarnia w takim miejscu? Uliczki wiecznie poblokowane parkującymi obok samochodami, wąskie, ciasne. niejednokrotnie nieutwardzone co potwierdzają nawet zdjęcia. Nie ma też co wspominać o korkach które na pewno nie ułatwią im transportu, niech sobie i ludziom ułatwią życie.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
21 dni temu ocena: 43%  45
Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy na Ordona na Woli były najpierw osiedla które powstają czy betoniarnia Budokruszu. Odpowiem betoniarnia tam stoi 15 lat a bloki zaczęto budować od 6-7 lat więc kto tam był pierwszy i o jakich protestach mówimy ? Więc najpierw trzeba pomyśleć co było pierwsze jajko czy kura. Ludzie jak kupowali mieszkania na Jana Kazimierza to chyba wiedzieli że na około jest kupe zakładów i fabryk a teraz "słoiki" się dziwią że ciężarówki im po 22.00 jeżdzą? Na wsi z kąt jest tam większość mieszkańców było spokojniej ale przeprowadziliście się do warszawy więc proszę się asymilować a nie żądać bo pewnie 50% z was nawet w Wawie podatków nie rozlicza!
odpowiedz oceń komentarz 6 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MENNICANBP
22 dni temu ocena: 45%  44
Bardzo dobrze niech ludzie zaczną myśleć a nie cwaniakować bo kupowali działki za 70% ceny właśnie dlatego że obok w planie jest przemysł i produkcja! A tak na prawdę to nie obok bo to ponad 500 m czyli pól kilometra. Ja kupiłem działkę 1500m dalej od tej strefy bo wiedziałem że coś tam powstanie. Ale ludzie to hipokryci bo tam hałas to robią ale samoloty 24h na dobę i baza DHL która jest większa 20 razy niż ta betniarnia która ma powstać. Na betoniarni będzie pewnie z 20-25 nowych gruszek bo firma dobra polska i widzę auta nowiutkie a na DHL stare ciągniki w setkach dziennie trują i hałasują i nikt nic nie mówi? LUDZIE TROCHĘ OGŁADY. Najbardziej to chyba się denerwują te szychy co kupiły domy po 400m2 po 2-3 mil zł z ekipy HGW. To dla tego taki powstał krzyk. Dobrze niech Polska firma się rozwija a nie HGW wpuszcza wszędzie fimy i developerów byle tylko nie Polskich bo oni lepiej .... . Jestem z Ursynowa i jestem ZA BETONIARNIĄ BUDOKRUSZ! a przeciwko układowi i kilku bananom z willi.
odpowiedz oceń komentarz 9 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz M
22 dni temu ocena: 50%  43
Ludzie kupują działki za grosze i potem się budują, to samo developerzy! A nikt nie patrzy na MPZP! Niech ludzie zaczną myśleć jak kupują działki za 70% ceny! Bardzo dobrze niech powstanie tam betoniarnia bo to zgodne z prawem i MPZP ! Niech ludzie nie teraz nie udają idiotów że nie wiedzieli bo każdy mógł sprawdzić MPZP przed zakupem! Ja kupiłem 1 500mb działkę dalej i zapłaciłem wartość wrynkową i nie narzekam niech polski biznes się rozprzestrzenia. Szkoda że ludzie tak nie protestują jak powstają superkarkety zagranicznego kapitału na Ursynowie!
odpowiedz oceń komentarz 10 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Darek
22 dni temu ocena: 54%  42
Ciekawe czy Port Lotniczy Chopina już wie, że bedzie miał beton na linii samolotów podchodzących do lądowania? to jest 880m od pasa startowego. Ewentualny wyrzut zapylenia wpada wprost do silników.
odpowiedz oceń komentarz 7 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysiek
22 dni temu ocena: 93%  41
"Zastanawiające jest również, że uchwalony w 2014 roku plan miejscowy, pozwala na zlokalizowanie zakładów przemysłowych wokół terenów mieszkaniowych. Czy ówczesnemu zarządowi Ursynowa oraz radnym ursynowskim i miejskim, którzy uchwalali ten projekt zabrakło wyobraźni? Najwyraźniej." - przecież plan jest z 2010.
odpowiedz oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I now
22 dni temu ocena: 56% 40
Dokładnie! Plan jest z 2010, a nie z 2014!! Ale widzę, że Redakcja już to poprawiła w tekście artykułu (wcześniejszy błąd czy celowe działanie?). No więc kto był wtedy w zarządzie?? PełO, czyli Mencina, ZALEWSKI (wymieniać dalej?), a nie Guzial i Machaj.. ta polityczna nienawiść przesłania już niektórym wszystko!! Obrzydliwa manipulacja:((
~ monka
21 dni temu ocena: 43% 39
Tak Panie Guział, obrzydliwa manipulacja, spisek przeciwko Panu (jak zawsze). Ba! Nawet zamach stanu na świętą prawdę jedynie słuszną głoszoną przez byłego burmistrza
~ Warszawski
26 dni temu ocena: 27%  38
Drodzy, ale ten Budokrusz do poważna firma. Spójrzcie na samochody jakimi jeżdżą (czyste, zadbane, nie to co reszta tego typu pojazdów), jakie inwestycje ogarniają, jeżdżę sporo po Warszawie więc widzę. Inwestują i dbają o swoją renomę, myślę że i miejsce na którym będą produkowali beton też będzie ok. Po za tym jest to firma tylko z polskim kapitałem, która płaci podatki, a nie jak reszta pozwalniana z podatków byle by tylko coś otworzyli i dali tzw. miejsca pracy. Nie wszyscy to banda złodziei z HGW na czele.
odpowiedz oceń komentarz 4 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tubylec
26 dni temu ocena: 69% 37
Zadzam się. Tylko dlaczego w wielu swoich zakładach produkcję prowadzą tak że wywołują protesty mieszkańców? Pewnie bo to polska firma, a takie wiedzą, że ten kraj bezprawiem stoi i można robić co się chce.
~ anypanty
25 dni temu ocena: 69% 36
Czyżby pan z marketingu Budokruszu? To niech sobie robią betoniarnię tam, gdzie nie będą przeszkadzać ludziom. I niech pan bajek nie opowiada, że oni jedyni w mieście mają czyste samochody. Nawet ludzie z marketingu nie powinni opowiadać takich żartów, bo to czysta groteska. Jak dbają o renomę? Wywołując protesty wszędzie tam, gdzie wciskają swoje betoniarnie? Pan raczy żarować panie Warszawski Budo.
~ MENNICANBP
21 dni temu ocena: 40% 35
Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy na Ordona na Woli były najpierw osiedla które powstają czy betoniarnia Budokruszu. Odpowiem betoniarnia tam stoi 15 lat a bloki zaczęto budować od 6-7 lat więc kto tam był pierwszy i o jakich protestach mówimy ? Więc najpierw trzeba pomyśleć co było pierwsze jajko czy kura. Ludzie jak kupowali mieszkania na Jana Kazimierza to chyba wiedzieli że na około jest kupe zakładów i fabryk a teraz "słoiki" się dziwią że ciężarówki im po 22.00 jeżdzą? Na wsi z kąt jest tam większość mieszkańców było spokojniej ale przeprowadziliście się do warszawy więc proszę się asymilować a nie żądać bo pewnie 50% z was nawet w Wawie podatków nie rozlicza!
~ Jola
27 dni temu ocena: 70%  34
Nie chcemy żadnej nawet najlepiej wyposażonej betoniarni,mamy samoloty nad głowami ,mamy trasę S2 ,brak kanalizacji,brak dostępu do komunikacji miejskiej, a teraz jeszcze chcą nam jeszcze dołożyć betoniarnię i to się nazywa Zielony Ursynów, może ktoś w końcu dostrzeże nasze problemy i zacznie je rozwiązywać a nie dokładać nam nowych!!!!Betoniarni mówimy głośne NIE ! I będzie o nas głośno!!!
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niedamysięzabić
25 dni temu ocena: 60% 33
Mówimy głośne nie! Jeśli będzie betoniarnia to będzie też referendum przeciwko odwołaniu burmistrza. Nie pozwolimy się dać zabijać pyłem!
~ niedamysięzabić
25 dni temu ocena: 57% 32
Mówimy głośne nie! Jeśli będzie betoniarnia to będzie też referendum przeciwko odwołaniu burmistrza. Nie pozwolimy się dać zabijać pyłem!
~ URSYNÓW A PRAWDA
21 dni temu ocena: 57% 31
I CO REFERENDUM ZROBI TE 24-30 OSÓB KTÓRE TAM STRAJKOWAŁO? LUDZIE SAMI SIĘ SŁUCHACIE? TYLKO WY PISZECIE NA TYM FORMUM BO TYLKO WAM PARUNASTU DOMOM BĘZIE TO PRZESZKADZAŁO. BYŁO SIĘ TAM NIE WPROWADZAĆ I NIE KUPOWAĆ DOMÓW PO 1,5 MILIONA ZŁOTYCH . SAMI SOBIE JESTEŚCIE WINNI A TA FIRMA POWINNA WAS JESZCZE POSĄDZIĆ O SZKALOWANIE JEJ MARKI BO TO ROBICIE BEZ PODSTAW I DOWODÓW ?
~ Warszawiak
27 dni temu ocena: 56%  30
Sprawa przypomina warszawską reprywatyzacje. Mieszkańcy od lat piszą, apelują i proszą (sprawa betoniarni toczy się od 2015 roku) , a władza bezradnie rozkłada ręce i mówi, że takie jest prawo i nic na to nie zaradzi. A ludzie wierzą, bo prawo to prawo. Tymczasem już wiadomo, że niekoniecznie trzeba oddawać kamienice, komuś kto machnie podrobionym kwitkiem w sądzie. Chyba już pora definitywnie zakończyć rządy PO w Warszawie!!! Koniec z traktowaniem mieszkańców jak idiotów!!!
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do burmistrza
27 dni temu ocena: 74%  29
Jeżeli będzie pozytywna decyzja ws. budowy, to sam osobiście wydrukuję ulotki i będę namawiał, żeby nie głosować na tego burmistrza. Tym razem złość jest tak duża, że nie da się jej wyciszyć.
odpowiedz oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luzak
21 dni temu ocena: 33% 28
Łał na pewno pójdą za tobą tysiące ludzi :-) .
~ Roman
28 dni temu ocena: 55%  27
Ciekawe czy pan Burmistrz Kępa był już na wczasach z właścicielem Budokruszu, tak jak podrózuje z właścicielem budynku Luxmed na puławskiej 455?
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ popieram PiS
27 dni temu ocena: 44% 26
Sprawę trzeba polecić uwadze odpowiednich służb. Kontrola CBA to dobry pomysł.
~ do Pana "popieram PIS"
21 dni temu ocena: 40% 25
popieram PIS to chyba ci się coś pomyliło bo akurat ta firma to jest za PIS i nie robi takich wyprowadzeń kapitału i podwójnej ksiegowości jak koncerny CEMEX, BOSTA itp
~ Tubylec
28 dni temu ocena: 65%  24
Wystarczy poszperać w interniecie, scenariusz jest zawsze ten sam, czy to Odolany, czy Ordano Wola czy Drahle. Piękna decyzja środowiskowa, filtry, ekrany,nasadzenia i określona droga dojazdu dla ciężkiego transportu-żadnej uciążliwości. A po uruchomieniu produkcji zaczyna się koszmar, zapylenie, hałas, tabuny ciężarówek rozlewających się na wszystkie okoliczne ulice i protesty okolicznych mieszkańców. Oczywiście wszystko zgodnie z literą prawa. Ursynów też kupi ten kit. Ciekawe dlaczego?
odpowiedz oceń komentarz 15 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lacky
21 dni temu ocena: 36% 23
Bo to zgodne z prawem i każdy ma prawo rozwijać biznes. Jeśli działa zgodnie z prawem!
~ wściekły mieszkaniec
28 dni temu ocena: 68%  22
A ktoś pomyślał o pięknym Jeziorku Grabowskim, gdzie jest unikatowa flora i fauna? Czas zgłosić to do Greenpeacu!
odpowiedz oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mietek
28 dni temu ocena: 74%  21
ojej ile tu minusików się pojawiło, ciekawe kto dostał prikaz że tak poklikał. jak zwykle plan zagospodarowania jest tylko dla maluczkich, ktoś większy może wszystko. Skoro tak, to może trzeba te plany wsadzić urzędasom głeboko w.... i budować co się chce.
odpowiedz oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
28 dni temu ocena: 69% 20
Plan zagospodarowania uchwalony w 2014 gdy burmistrzem odpowiedzialnym za architekturę był pan machaj a przewodniczącym komisji architektury pan Skubiszewski - czyli ekipa od Guziała
~ do mietka
28 dni temu ocena: 75% 19
Dokładnie. Ciekawe. Ta sprawa zaszła za daleko, żeby burmistrz mógł ją przemilczeć. Sprawa już się obiła o uszy odpowiednich ministerstw i Okęcia. Jeżeli Oj szykuje się ogromny skandal jeżeli tego burmistrz nie powstrzyma.
~ Krzysztof
28 dni temu ocena: 44%  18
Komentatorzy to chyba mentalnie żyją jeszcze w głębokiej komunie. Od kiedy to burmistrz może "wstrzymać" jakąś budowę na prywatnej działce, jeśli jest zgodna z przepisami???
odpowiedz oceń komentarz 7 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja nie z urzędu
28 dni temu ocena: 73% 17
Jest coś takiego jak konsultacje społeczne i wiele innych narzędzi. Po to się go wybiera, żeby chronił interesów mieszkańców. A jeśli nie sprosta temu zadaniu, to dostanie czerwoną kartkę za rok w wyborach.
~ Darek
21 dni temu ocena: 67% 16
Dokładnie. Tu chyba pisze te dwadzieścia parę osób co protestowało :-)
~ kasia
28 dni temu ocena: 67%  15
Gdzie był Lenarczyk jak w 2014 jak uchwalono plan miejscowy ? Kto był burmistrzem odpowiedzialnym za architekturę ? Machaj ?Kto był przewodniczącym komisji architektury ? Skubiszewski ? A kto ma być winny Kempa ???
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do kasi
28 dni temu ocena: 78% 14
Teraz rządzi Kempa i to jego zadanie, żeby to powstrzymać. Jeśli się nie sprawdzi, nie wygra kolejnych wyborów.
~ karol
28 dni temu ocena: 100% 13
Masz jakieś pojecie skąd się bierze burmistrz? Kempa nic nie wygra bo to nie wyścigi. Może być nam narzucony lub nie.
~ POkępie
28 dni temu ocena: 60%  12
Wstyd panie Kempa! Podpisujcie: https://www.petycjeonline.com/...
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Asia
28 dni temu ocena: 88%  11
Skandal !!! W stolicy betoniarnia w sąsiedztwie mieszkań u domów. Zielony ursynow bedzie zielony z nazwy - wszędzie kurz i pył. A co z jeziorkiem Grabowskim ? Co z lotniskiem ? Co z planem Zagoapodarowania ? To zwykle oszustwo !!! Nie damy sie !!! Cała Polaka nas usłyszy !!!
odpowiedz oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janix
28 dni temu ocena: 63%  10
Kiedy burmistrz zajmie stanowisko w tej sprawie zamiast milczeć i zasłaniać się niewiedzą? Jest już nawet petycja w tej sprawie. https://www.petycjeonline.com/... PS-szacunek dla HaloUrsynów, miejmy nadzieję, że będą pilnowali tematu.
odpowiedz oceń komentarz 12 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janina
28 dni temu ocena: 68%  9
Żenada! Zostały burmistrzowi ostatnie chwile, by podjąć słuszną decyzję i wstrzymać to.
odpowiedz oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin z Krasnowolii
29 dni temu ocena: 86%  8
zastanawia mnie również czy władze lotniska są poinformowane o sprawie - potencjalny pył będzie przecież i ich zmartwieniem. A osadzenie się go w silnikach i turbinach samolotów oczekujących na start może być niebezpieczne dla pasażerów. W lotnika jest 1, 5 km w prostej linii...
odpowiedz oceń komentarz 18 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
29 dni temu ocena: 75% 7
Ma Pan rację. Trzeba im o tym donieść. Pewnie burmistrz nawet o tym nie pomyślał.
oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twardy
28 dni temu ocena: 22% 6
Co ty człowieku piszesz za bzdury. Pył na odolanach nie jest z betoniarni tylko z kruszarek które są przy rozbiórkach budynku. Na odolanach jest oprócz budokruszu jeszcze 5 betoniarni obok siebie. Jaki pył z betoniarni, z czego z silosa który jest szczelnie zmknięty? Najpierw jedż popatrz jak wygląda betoniarnia a pózniej pisz takie bzdury ty głupi postojebco. Przepracowałem 15 lat w betoniarnach i wiem co piszę. A tym bardziej jedź na jaką kolwiek ich betoniarnie to się przekonasz czy masz tam jakieś zapylenie.
oceń komentarz 4 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Twartego
28 dni temu ocena: 82% 5
Panie Twardy. Kultury trochę. Stop betoniarni na zielonym ursynowie!
~ Anita
29 dni temu ocena: 73%  4
Co za wstyd! Nie wierzę, że urząd na to pozwoli. Sprawą już interesują się media, może zdąży się opamiętać. Sam osobiście na własny koszt wydrukuję plakaty przeciwko niemu, jeżeli wyda pozytywną zgodę!
odpowiedz oceń komentarz 16 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Madej
29 dni temu ocena: 70%  3
Skandal!!!!!!! mam nadzieję że Urząd nie wyda pozwolenia na tego typu działalność.Tego typu inwestycje powinno się planować z dala od budynków mieszkalnych - a nie w miejscach gdzie Budokruszowi pasuje to biznesowo.
odpowiedz oceń komentarz 19 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
29 dni temu ocena: 71%  2
Jeżeli burmistrz na to pozwoli, to będzie skończony. Tym bardziej, że w uchwale do planu zagospodarowania przestrzennego na tych działkach jest zapis, że inwestycja (tutaj usługowo-produkcyjna) nie może emitować zagrażających otoczeniu gazów i pyłów.
odpowiedz oceń komentarz 20 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marzena
29 dni temu ocena: 63% 1
Burmistrz już jest skończony, wiec bardziej sie zajmuje załatwianiem interesów niż komfortem mieszkańców, dlatego trzeba mu uważnie patrzyć na ręce.
oceń komentarz 15 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji