Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Dodatkowe miliony na rozbudowę szkół. Będzie boisko dla SP 81

8 miesięcy temu    20.03.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. SK

Dzielnica chwali się dodatkowymi milionami na remonty w placówkach oświatowych. Radni miejscy przyznali naszej dzielnicy prawie 4 mln złotych, dzięki którym szkoły i przedszkola lepiej przygotują się do reformy oświaty. Pewne jest, że Szkoła Podstawowa nr 81 przy Puszczyka doczeka się własnego boiska.

Więcej remontów, budowa boiska sportowego dla najstarszej podstawówki na Wysokim Ursynowie oraz budowa całkowicie nowej szkoły na Kabatach. Takie są efekty zabiegów burmistrza o dodatkowe środki dla dzielnicy. Miejscy radni zmienili tegoroczny budżet dzielnicy oraz wpisali kilka inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

- To będzie dla Ursynowa rekordowy rok w zakresie inwestycji. Pieniądze zostaną przeznaczone na nową placówkę oświatową przy Zaruby, a także na zadania inwestycyjne dotyczące budowy lub rozbudowy obiektów oświatowych w pięciu lokalizacjach. Inwestujemy w oświatę, bo dobro dzieci jest dla nas naprawdę najważniejsze - mówi Robert Kempa, burmistrz dzielnicy.

Ile i na co radni sypnęli grodzem? Najwięcej pieniędzy przeznaczono na projekt i wykup gruntów pod budowę nowej placówki oświatowej przy ul. Zaruby. W tym roku jest na to milion złotych a w przyszłym - dodatkowe 4 mln.

Kolejne szkoły i przedszkola na Ursynowie zostaną wyremontowane lub rozbudowane, dzięki czemu zrobi się w nich luźniej. Ma to związek z reformą oświaty, która pozostawia dwa kolejne roczniki w budynkach podstawówek.

W szkole podstawowej nr 310 przy Hawajskiej powstanie dodatkowe piętro, nad budowanym łącznikiem z halą sportową. Inwestycja będzie kosztować 1 mln złotych. Dla filii szkoły podstawowej nr 323, która powstanie we wrześniu przy Warchałowskiego 4, wybudowany zostanie plac zabaw za 250 tysięcy złotych. Obok Gimnazjum nr 91 przy Kajakowej, które we wrześniu zamieni się w nową podstawówkę, również powstanie plac zabaw dla najmłodszych dzieci - za 150 tys. złotych.

Będą też przebudowy w przedszkolach, po to by było w nich więcej miejsca dla kolejnych roczników - głównie trzylatków. Dzielnica planuje: przebudowę Przedszkola nr 400 przy ul. Lokajskiego o wartości 700.000 zł oraz Przedszkola nr 282 przy ul. Na Uboczu o wartości 700.000 złotych.

Radni miejscy zgodzili się także na przesunięcie pieniędzy z rekultywacji Księżego Stawu na budowę boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 81 przy Puszczyka. Na rektultywację stawu w tym, ani w przyszłym roku - ze względu na stan prawny gruntów - nie ma szans, a dzieci z najstarszej w wysokiej części dzielnicy szkoły podstawowej od lat czekają na własny obiekt sportowy. 

Na tę inwestycje dzielnicy dostała 883 tys. złotych - projekt zostanie sporządzony w tym roku a budowa, do której dzielnica będzie musiała jeszcze trochę dołożyć - ruszy w 2018 roku.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa Cygańska
8 miesięcy temu ocena: 20%  12
Nareszcie ta szkoła powinna mieć boisko otwarte w tym roku na 40lecie
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orła Cień
8 miesięcy temu 11
dżewo się przewróciło prawie
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kostek5
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
A co z inwestycja w stołówkę dla SP323? Niestety obecna w sąsiadującym Liceum to jakaś porażka, co powoduje masowe rezygnację dzieci z obiadów. Rozwiązaniem miała być nowa stołówka dla dzieci z podstawówki.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ojciec2
8 miesięcy temu ocena: 100% 9
Stołówka w SP 323 jest bardzo potrzebna, bo dzieci muszą chodzić do liceum przez budynek, w którym mieści się basen i mają mało czasu na zjedzenie obiadu. Równie potrzebna jest zmiana ajenta, który ją obecnie dzierżawi. Firma pana Wałdykowskiego to kompletna porażka. Dwójkę dzieci w tym roku wypisałem z obiadów.
~ Kasia
8 miesięcy temu 8
A co z przedszkolem przy Tanecznej??
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
8 miesięcy temu ocena: 67%  7
Dzieciom ze Szkoły Podstawowej na ul.Puszczyka zafundowano w tym roku parkingi tuż przy płocie od ul.Pięciolinii . Zlikwidowano pagórek oddzielający plac zabawa od ulicy i powycinano drzewa. Efekt jest taki, że spaliny z rur wydechowych ruszających samochodów walą prosto w plac zabaw .Boiska nie widać.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynka
8 miesięcy temu ocena: 50%  6
Przy 313 było boisko. Ogrodzone.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ D-M
8 miesięcy temu 5
To na Cybisa?
~ sylwek
7 miesięcy temu 4
Dziurawy zniszczony asfalt sprzed 30 lat i cztery stare kosze. Beznadzieja.
~ mika
8 miesięcy temu ocena: 83%  3
A co z obiecanym boiskiem sportowym przy szkole podstawowej 313 na ul. Cybisa 1. To jedna z pierwszych szkół na Ursynowie - prawie 40 lat bez boiska.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewka
8 miesięcy temu ocena: 100% 2
Będzie w tym roku, był o tym artykuł
~ tom
8 miesięcy temu ocena: 0% 1
Wszystko bedzie w tym roku i tak co roku obiecują, rzyg.