Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dołącz do "Szlachetnej Paczki" na Ursynowie

› bieżące 2 miesiące temu    14.09.2017
Bartłomiej Dąbal
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Szlachetna Paczka

Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości rozpoczęli odliczanie. Finał festiwalu dobroczynności już za 100 dni.

Szlachetna Paczka gra już od siedemnastu lat. Wszystko zaczęło się w 2000 r., kiedy z inicjatywy ks. Jacka Stryczka paczki dostało 30 ubogich rodzin. Później było już tylko lepiej, w akcję zaangażowała się cała Polska i nie tylko. W ubiegłym roku pomoc doszła do prawie 19 tys. mieszkańców, paczki przesyłali ludzie z całego świata.

Stowarzyszenie Wiosna przygotowuje się już do kolejnego finału. W studniówkę imprezy na ulice wielu miast, w tym Warszawy, tłumy wolontariuszy wylęgły na ulice. Na Rynku Starego Miasta przekonywali, że warto pomagać.

Wolontariat ma sens

- To niesamowite, ile może dać wolontariat. Uczysz się rzeczy, których w życiu nie spodziewałam się doświadczyć w takim projekcie. Dowiadujemy się jak rozmawiać z drugim człowiekiem i dowiedzieć się jak mu pomóc - mówi wolontariuszka Karolina.

– Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla inicjator akcji ks. Stryczek.

Pomagać będą także uczniowie ursynowskich szkół. Mogą dołączać do zespołów, koordynowanych przez nauczycieli, i wspierać wybrane rodziny.

Wolontariuszem może jednak zostać każdy kto ukończył 18 lat. Szlachetna Paczka szuka także liderów regionów. Wszyscy mogą zgłaszać się do 30 września. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej - superw.pl - odbyć krótką rozmowę, podpisać umowę i już można pomagać.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!