Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

komentowane

oceniane

Ewa Bem dziś na ursynowskiej scenie!

› bieżące 4 miesiące temu    16.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Cezary Piwowarski

Pierwsza dama polskiego jazzu wystąpi dziś na Ursynowie. Na scenie plenerowej "Muzycznego Lata" na tyłach ratusza zaśpiewa Ewa Bem, autorka niezapomnianych przebojów popowych i wyjątkowo magnetyczny głos!

Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Występowała z największymi gwiazdami polskiej muzyki jazzowej, a przy tym zawsze chętnie słuchała i pomagała młodym wykonawcom. Nic dziwnego, że nosi zaszczytny tytuł pierwszej damy polskiego jazzu.

Swoją wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej, m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.

Jej wielkie przeboje popowe takie jak: "Żyj kolorowo", "Serce to jest muzyk", "Sprzedaj mnie wiatrowi", "Wyszłam za mąż, zaraz wracam", "Kolega Maj" i "Miłość jest jak niedziela", do dziś nucą starsze pokolenia. Młodsza widownia ceni ją za jazzowe brzmienie i porywające wykonania.

Na co dzień mieszkanka Zielonego Ursynowa, a więc nasza krajanka. Wycofała się ze sceny kilka lat po wieści o chorobie nowotworowej córki Pameli. Od tamtego czasu skupiona jest na pomocy i walce o jej zdrowie.

Dziś o 19:00 na koncercie "Muzycznego Lata na Ursynowie" usłyszymy jej najpopularniejsze piosenki a także covery utworów Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Skaldów i Czerwonych Gitar. Wstęp wolny.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dora
4 miesiące temu ocena: 0%  3
Po znanej piosenkarce awans na pierwsza damę polskiego jazzu.Brawo!
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobromir
4 miesiące temu ocena: 100%  2
Ramolanium na Ursynowie ciąg dalszy. Kto następny? Połomski? Może Wodecki?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kronik
4 miesiące temu ocena: 0% 1
Słaba prowokacja.