Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Gambit królewski czy partia wiedeńska?

› bieżące 12 miesięcy temu    23.11.2016
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. SK

Kolejna odsłona turnieju szachowego już w grudniu! UCSiR rozpoczął rejestrację chętnych do zmagań w królewskiej dycyplinie. Zapisy potrwają do początku przyszłego miesiąca. Na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe.

Już 4 grudnia pasjonaci jednej z najszlachetniejszych dziedzin sportowych zmierzą się w kolejnej edycji Turnieju Szachowego Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Będzie on rozgrywany w systemie szwajcarskim, co w praktyce oznacza 7 rund rywalizacji. O zwycięstwie decyduje liczba punktów, a każdy z zawodników dysponuje 15 minutami na wykonanie wszystkich ruchów.

- Pierwszy raz grałem w szachy, kiedy miałem 5 lat. Tata mnie nauczył. To zabawa, ale nie tylko. Szachy poprawiają umysł, lepiej myśli się matematycznie - opowiada Mateusz, 11-latek z Ursynowa, uczestnik poprzedniej edycji zawodów.

Jak przyznają organizatorzy, nie chodzi tylko o popularyzację szachów, ważna jest również promocja aktywnego spędzania czasu. Sport może być wyzawniem umysłowym, wyzwaniem dla każdego.

- Wystartować mogą wszyscy. Zastosowaliśmy system z ograniczeniem czasowym, żeby cały turniej zamknąć w konkretnej ramie. Nie ma jednak powodu do obaw, to sprawdzona forma – mówi Kamila Jarmużyńska, współorganizatorka turnieju.

Terminarz:

  • godz. 9:00 – 9:45 - osobiste potwierdzenie uczestnictwa w turnieju
  • godz. 10:00 – otwarcie turnieju
  • godz. 10:05 – 14:35 - rundy I - VII
  • godz. 14:55 – uroczyste zakończenie turnieju, wręczenie nagród  

Zawodnicy startują w dwóch kategoriach – open oraz dzieci do 14. roku życia. Udział w turnieju może wziąć maksymalnie 100 osób, warto pamiętać, że decydująca jest kolejność zapisów. Ostatnie zgłoszenia będą przyjmowane 1 grudnia, aby dokonać rejestracji trzeba wejść na chessarbiter.com lub wysłać e-mail na adres kjarmuzynska@gmail.com. Wystarczy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz kategorię, w której planuje się wystartować. Udział w turnieju jest bezpłatny. Haloursynow.pl objęło wydarzenie patronatem medialnym.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!