Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. Rekordowy czwarty mityng FOTO

› foto ponad rok temu    16.04.2016
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. SK

Ponad 200 amatorów pływania wzięło udział w kolejnym 4. mityngu największej imprezy pływackiej w Warszawie - Grand Prix Ursynowa UCSiR 2016. Powoli zbliżamy się do finału imprezy. Kondycja i humory dopisywały dziś wszystkim zawodnikom.

W tym roku rozgrywana jest dwudziesta edycja zawodów. Z roku na rok uczestników przybywa. W mityngach tegorocznych startuje po ok. 200 zawodników, o 50-100 osób więcej niż w ubiegłych latach. To dowód na to, że pływanie to dyscyplina ciesząca się ogromną popularnością wśród ursynowian. 

Pływają wszyscy - od namłodszych roczników po najstarsze. - Miałam kilka miesięcy, gdy zaczęłam pływać a w zawodach startuję od czasu gdy miałam 8 lat. Dwa razy zdobyłam pierwsze miejsce, a raz 5-te. Dziś chodzę do gimnazjum pływackiego - mówi Maja, zwyciężczyni w kategorii kobiet 11-12 lat na 50 metrów w stylu dowolnym.

Magdę, 40-latkę z Ursynowa do pływania zachęciła jej 11-letnia córka. - Pływam od 10 miesięcy, córka pływa już zawodniczo. Pomyślałam, co mam tak siedzieć i patrzeć... też mogę spróbować! - opowiada Magda, która dziś po pół roku starań uzyskała świetny wynik - zeszła poniżej minuty.

Na zawodach organizowanych przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji zawiązują się także przyjaźnie. Anna i Krystyna poznały się właśnie na basenie. Dziś jedna kibicuje drugiej. 

- W 2009 roku miałam niedyspozycję kręgosłupa i groziła mi operacja. Zapytałam lekarzy co w zamian? A oni odpowiedzieli, że uprawianie sportu i rehabilitacja. Więc... jestem! W wieku 74 lat sport ratuje zdrowie i życie. Zawiązują się przyjaźnie z koleżankami, które mnie odmładzają! - mówi Anna Zielińska. 

- Jak tylko się dowiedziałam, że takie zawody są, biorę udział. Pływałam w dzieciństwie. Jest bardzo sympatycznie, kondycja się poprawia - dodaje Krystyna Surmańska

- Na Ursynowie pływanie to wiodąca dyscyplina, oczywiście poza bieganiem. To bardzo dobrze - zalecam ją każdemu! Ja pływam tylko klasykiem, po kontuzji kolana trochę się boję. Zazdroszczę formy zawodnikom. Kibicuję swoim równolatkom oraz koleżankom i kolegom z urzędu, którzy też biorą udział w zawodach - mówi wiceburmistrz Rafał Miastowski, który w pływalni przy Hirszfelda wręczał zwycięzcom dyplomy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UCSIR GRAND PRIX URSYNOWA W PŁYWANIU

 
Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. Rekordowy czwarty mityng FOTO
fot. Sławek Kińczyk
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!