Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Hipoterapia, POW i pediatria. Przedostatnie spotkanie z burmistrzem

12 dni temu    11.10.2017
Redakcja
komentarzy 8 ocen 10 / 100%
A A A
 fot. SK

Losy ursynowskiej hipoterapii, powstania oddziału pediatrii w Szpitalu Południowym oraz problemy podstawówki przy Wilczym Dole - to tematy przedostatniego spotkania burmistrza z mieszkańcami. Kolejne już za tydzień na Zielonym Ursynowie.

Robert Kempa nie miał dobrych wieści w sprawie padoku Fundacji Hipoterapia, której w połowie października kończy się umowa na dzierżawę terenu od Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

- To, że hipoterapia będzie musiała opuścić to miejsce, ze względu na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, wiadomo już od 4 lat. Niestety, Ursynów nie ma żadnych terenów, które mógłby wydzierżawić fundacji - mówił zainteresowanym tym tematem mieszkańcom.

- Jestem matką córki, która od 23 lat nie wyobraża sobie życia bez koni. To nie tylko kwestia rehabilitacji, ale też poczucia wartości tych dzieci - mówiła.

Burmistrz Kempa zwrócił się do 17 dzielnic z prośbą o pomoc w znalezieniu nowej lokalizacji dla Fundacji Hipoterapia, możliwie jak najbliższej Ursynowa.

- Odpowiedział mi wiceburmistrz Mokotowa, który zaprasza fundację do siebie na rozmowy. Mam nadzieję, że przygarnie hipoterapię. Jestem skłonny znaleźć sposób na dofinansowanie wynajmu - mówił burmistrz i dodawał, że fundacja znalazła już miejsce na zajęcia pod dachem - w budynku przy ul. Meander.

Relaksowa - kiedy wreszcie ruszą prace?

Mieszkańcy Kabat dopytywali o termin rozpoczęcia przebudowy ul. Relaksowej, od której zależy uruchomienie nowopowstałej Rosnowskiego - pierwszego połączenia z dzielnicą Wilanów.

- Mamy projekt organizacji ruchu, który zapewnia przejezdność ulicy w czasie budowy. Czekamy na podpisanie umów z wodociągami i firmą Innogy. Mam nadzieję, że stanie się to w ciągu kilku dni i niedługo ruszymy - mówił burmistrz.

W tym roku powstanie tylko odcinek od Rosnowskiego do Wąwozowej. Poszerzenie Rosoła do ul. Jeżewskiego nastąpi wiosną przyszłego roku.

Ulicą Rosnowskiego od stycznia kursować będą trzy nowe linie autobusowe, dowożące mieszkańców Powsina i Konstancina do stacji metra Kabaty. Mieszkańcy wnioskowali o zmianę trasy jednej z linii i puszczenie jej na wprost - ulicą Rosoła - tak, aby stare Kabaty zyskały połączenie autobusowe np. z podstawówką przy Lokajskiego. Kempa stwierdził, że strategia Zarządu Transportu Miejskiego zakłada, by dowozić pasażerów do metra. 

- W związku z budową POW trzeba unikać sytuacji, że autobusy będą stały w korkach - przekonywał i zachęcał do wysyłania maili w tej sprawie do dzielnicy i ZTM.

Ożywiona dyskusja wybuchła w temacie oddziału pediatrycznego w Szpitalu Południowym. Koncepcja szpitala nie przewiduje powstania pediatrii. - To absurdalne. Na Ursynowie i w Wilanowie jest bardzo dużo dzieci - mówili mieszkańcy. Prosili burmistrza o interwencję.

Robert Kempa jest zwolennikiem pediatrii w nowym szpitalu. Zapowiedział, że w przyszły wtorek o godz. 17:00 odbędzie się specjalne posiedzenie komisji Rady Dzielnicy poświęcone tej sprawie.

- Wystąpimy do NFZ i Ministerstwa Zdrowia o ponowne analizy. Miasto nie wybuduje oddziału, gdy nie będzie miało promesy z NFZ - tłumaczył.

Autorka społecznej petycji - Katarzyna Kwiecińska-Otachel wciąż zbiera podpisy pod petycją elektroniczną w tej sprawie (podpisać można się tutaj - kliknij). W przyszłym tygodniu ma ona trafić do prezydent Warszawy. Swoje stanowisko - kierowane do Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia mają też wkrótce uchwalić ursynowscy radni.

Kolejne i ostatnie spotkanie burmistrza z mieszkańcami już za tydzień. Odbędzie się ono w środę, 18 października w Szkole Podstawowej nr 100 przy ul. Tanecznej z udziałem przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Omawiane bowiem będą głównie problemy związane z budową kanalizacji na Zielonym Ursynowie.

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Iwona
8 dni temu ocena: 0%  8
NO BRAWO TEMAT PEDIATRII oczywiście do dalszej analizy !!!! NIEPEŁNOSPRAWNI -jak zwykle po co komu hipoterapia ????? A JA proszę Państwa mam syna niepełnosprrawnego i jedyną hipoterapię w Warszawie,SZPITALI PEDIATRYCZNYCH CO najmniej 3 lub więcej w tej samej Warszawie
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kleks
11 dni temu ocena: 75%  7
Jak burmistrz mówi, że coś zrobi to możemy być pewni, że zrobi dokładnie odwrotnie.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szatyn
11 dni temu ocena: 33%  6
Brawo Rudy - tzn. Michał Matejka! Wazelina na początek dnia daje szanse na awans!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rudy
11 dni temu ocena: 33%  5
Rzeczowe odpowiedzi ! Tak trzymać !
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bahama mama
11 dni temu ocena: 100%  4
czekamy na informacje nt. Wilczego Dołu.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
11 dni temu ocena: 80%  3
Dla Karczewskiego likwidują pętlę, a dla hipoterapii nic nie zrobią. Cwaniaczki z PO.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Laluna
12 dni temu ocena: 100%  2
Czy można szerzej doprecyzować punkt " Problemy podstawówki przy Wilczym dole"?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ REDAKCJA
12 dni temu 1
Napiszemy o nich w osobnym artykule. Tu tylko sygnalizujemy.