Zamknij

IV Dni Autyzmu na Ursynowie. Oswajać, nie obawiać się

09:38, 21.04.2017 Kuba Turowicz Aktualizacja: 09:40, 21.04.2017
Skomentuj AK AK

Na autyzm choruje jedno na 88 polskich dzieci. Opieka nad tymi maluchami jest wymagająca i wciąż potrzebuje udoskonaleń a przede wszystkim poszerzania wiedzy. Fundacja StartSmart i Katolickie Przedszkole Aniołowo zapraszają na IV Dni Autyzmu na Ursynowie. Organizatorzy oferują bezpłatne konsultacje dla rodziców i opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu.

Rodzice coraz częściej mają problemy ze znalezieniem odpowiednich szkół dla dzieci z autyzmem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kontakt ze zdrowymi maluchami jest pomocny a nawet pożądany - one po części przejmują rolę terapeutów. Wątpliwości i pytań jest jednak znacznie więcej. Alicja Węgorzewska, znana śpiewaczka operowa, stworzyła na Zielonym Ursynowie przedszkole integracyjne - również dla dzieci, które cierpią na autyzm. 

W najbliższą sobotę przedszkole Aniołowo otwiera się dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej. Goście wezmą udział w warsztatach, szkoleniach, pikniku rodzinnym a o atmosferę spotkania zadbają popularni artyści.

- Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Nasze przedszkole jest integracyjne, więc chętnie przyłączamy się do akcji. Chcemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje ze specjalistami w zakresie integracji sensorycznej i komunikacji - tłumaczy Anetta Grabowska, logopeda z przedszkola Aniołowo.

Ursynowskie Dni Autyzmu odbędą się przy ul. Rumby 4. Placówka będzie otwarta dla gości w godzinach od 14:00 do 16:00. W celu rejestracji wystarczy zadzwonić pod numer: 602 408 507 lub wysłać zgłoszenie pod adres: [email protected].

Alicja Węgorzewska już od kilku lat pomaga rodzinom z autystycznymi dziećmi. - Zaczęło się od epizodycznej roli w serialu “Dom nad rozlewiskiem”. Jego reżyser ma dziecko autystyczne, postanowił umieścić w serialu rolę śpiewaczki operowej, która ma syna z autyzmem i nie wie czy ma robić karierę czy ma opiekować się dzieckiem. Szuka miejsc, przedszkoli, gdzie mogłaby zostawić dziecko pod dobrą opieką. Potem była pomoc dla fundacji Synapsis, fundacji Krok po Kroku, która prowadzi szkołę dla takich dzieci na Ursynowie, Fundacja Nowa Nadzieja i tak powstało “Aniołowo” - mówi Alicja Węgorzewska.

(Kuba Turowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

s.s.

1 0

Zajmijcie się też proszę problemami edukacyjnymi i zdrowotnymi dzieci z najczęściej spotykaną mutacją genetyczną - Zespołem Downa. Obecne uwarunkowania systemowe są tak bezduszne, że nawet osoby z relatywnie wysokim potencjałem intelektualnym nie mają wielkich szans na postępy.
A że da się zrobić więcej - wystarczy spojrzeć nieco dalej za zachodnią granicę. 11:59, 21.04.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BożenaBożena

0 0

W małym miasteczku na Podlasiu, tam mieszkam, funkcjonują warsztaty terapii zajęciowej , świetna sprawa, uczęszczają tam również dzieci z zespołem
Downa , nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale działa bardzo prężnie i współpracują z PEFRON-em. 16:15, 21.04.2017


reo

BozenaBozena

1 0

Warto robić takie akcje bo jak pisze autor w artykule opieka nad tymi dziećmi jest bardzo trudna i wsparcie z każdej strony się przyda. 12:34, 21.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%