Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1-ERKA-KREDYT-23-03-do-23-04

komentowane

oceniane

Jest przetarg na budowę przedłużenia Gandhi. Powstanie 0,5 km ulicy

› bieżące 17 dni temu    10.03.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 5 ocen 9 / 100%
A A A
 fot. SK

Do końca roku ma powstać przedłużenie ul. Gandhi od Pileckiego do Alternatywy. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił dziś przetarg na budowę tego długo oczekiwanego połączenia.

Gandhi-bis w przyszłości będzie łączyła Ursynów z Południową Obwodnicą Warszawy. Z węzła Ursynów-Zachód (skrzyżowanie z Płaskowickiej) możliwy będzie zjazd z obwodnicy, zapewne tylko dla samochodów osobowych i małych dostawczych. Za budowę węzła i 100 metrów ulicy Gandhi odpowiedzialna jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad a za budowę 500 metrów miejskiej ulicy - Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. 

Dziś ZMiD ogłosił przetarg na budowę ulicy. Wykonawcy mogą się zgłaszać do 27 marca, rozstrzygnięcie przetargu nastąpi i podpisanie umowy w ciągu kilku miesięcy. A więc roboty mogą ruszyć w końcówce wiosny lub latem.

- Procedury przetargowe ostatnio się bardzo skomplikowały, wiele zależy od tego ile ofert wpłynie i czy nie będzie odwołań - mówi Agata Choińska ze ZMiD. Instytucja czeka jeszcze na pozwolenie na budowę, które dzielnica ma wydać w marcu.

Na wybudowanie pół kilometra ulicy wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy, a więc oddanie jej do użytku może nastąpić w pierwszym kwartale 2018 r. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 40 mln złotych.

Jak będzie wyglądać nowa ulica?

500 metrowy odcinek od Pileckiego do Alternatywy będzie miał dwie dwupasmowe jezdnie, ścieżki rowerowe po obu stronach oraz chodniki. Na wysokości ul. Polskie Drogi powstanie rondo, które będzie miało za zadanie zapewnić bezkolizyjny zjazd do przyszłego szpitala południowego, który powstaje w tym rejonie. 

We wrześniu ubiegłego roku drogowcy spotkali się z mieszkańcami okolicy, którzy obawiali się, że nowa ul. Gandhi będzie dwupasmową autostradą pod ich oknami.

- W wyniku konsultacji i uwag mieszkańców poprawiliśmy projekt - mówi Agata Choińska. Po pierwsze - zlikwidowano zatoki autobusowe, co ma spowolnić ruchu na drodze, po drugie - zaplanowano dodatkowe przejście dla pieszych pomiędzy ul. Polskie Drogi a Alternatywy - mniej więcej pośrodku nowego odcinka. Na życzenie mieszkańców rozdzielono też chodniki od dróg rowerowych pasem zieleni.

Brakujący stumetrowy odcinek Gandhi, który połączy węzeł obwodnicy z Ursynowem ma powstać do sierpnia 2020 roku.

ZOBACZ PROJEKT UL. GANDHI (otworzy się plik .pdf)

+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ajawiemocochodzi
17 dni temu ocena: 86%  5
jedną brzozę wytną, 10 posadzą w jej miejscu. Bilans +9 sztuk, ale i tak można widzieć w tym negatyw.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ macieqm
17 dni temu ocena: 100% 4
z tego z co widac na projekcie brzoza zostanie zachowana http://zmid.waw.pl/files/publi...
~ facepalm
17 dni temu 3
Zawsze mogło być 11 :)
~ facepalm
16 dni temu 2
@macieqm - co innego było tu udostępnione. Dziwne tylko, że tak na środku chodnika bez zaplanowanego obejścia dookoła, bo nie wydaje mi się żeby istniejący chodnik po tej budowie się zachował. Zobaczymy.
~ facepalm
17 dni temu ocena: 17%  1
szkoda tylko brzozy, którą wytną pod chodnik, ale nikt o niej na spotkaniu nie pamiętał.
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji