Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jest przetarg na dzielnicowy dom kultury na tyłach ratusza

› bieżące 9 miesięcy temu    6.01.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 18 ocen 14 / 93%
A A A
Tu powstanie centrum kulturyTu powstanie centrum kultury fot. SK

Dzielnica ogłosiła właśnie przetarg na budowę centrum kultury przy ul. Gandhi. Budynek ma powstać do sierpnia 2018 roku. Inwestycją pochwalił się burmistrz Robert Kempa w mediach społecznościowych.

- To będzie największa dzielnicowa inwestycja ostatnich lat. Na działce na tyłach urzędu powstanie długo oczekiwany (pozwolenie na budowę z 2009 r. ) dom kultury - napisał burmistrz na swoim profilu na Facebooku.

Ogłoszenie o przetargu ukazało się dziś w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - ze względu na wartość (ok. 23 mln złotych) jest to tzw. przetarg europejski, podlegający ogłoszeniu na terenie całej Unii. Chętni do wybudowania pierwszego etapu dzielnicowego centrum kultury mogą zgłaszać się do 14 lutego.

- Jeśli nie będzie pytań ze strony potencjalnych wykonawców to otwarcie ofert nastąpi w Walentynki - zapowiada Robert Kempa. Pierwsza łopata - jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty bez przeszkód - może być wbita już 1 kwietnia.

ZOBACZ POST BURMISTRZA NA FB:

Samorządowe centrum kultury powstanie na pustej działce pomiędzy ratuszem a kościołem św. Tomasza Apostoła, przy ul. Gandhi.

Będzie to trzykondygnacyjny obiekt z parkingiem podziemnym. Jego kubatura to 26,3 tys. metrów sześciennych. Na parterze ma być zlokalizowany holl wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na kondygnacji 2 i 3. W budynku będzie też sala widowiskowa na 350 osób. Na kondygnacji 2 zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych.

Budowa pierwszego na Ursynowie dzielnicowego domu kultury miała się rozpocząć już 2007 roku, ale z powodu kryzysu finansowego miasto wstrzymało inwestycję. Ursynowscy radni zdecydowali wtedy, że ważniejsza jest budowa nowej podstawówki przy ul. Lokajskiego. Liczyli, że dom kultury uda się zbudować w ciągu dwóch kolejnych lat. Z planów jednak nic nie wyszło - dom kultury musiał czekać na lepsze czasy.

+ 13 głosów: 14 (93%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ realistka
9 miesięcy temu ocena: 80%  18
Lepiej wyburzyć budynek ratusza i zaorać ziemię pod nim a na miejscu posadzić dęby i brzozy! Na dachach bloków zakładać ule. Instalować domki dla nietoperzy i ptaków. W ten sposób można by zasłużyć na wdzięczności przyszłych pokoleń mieszkańców. Niestety obecna władza potrzebuje zaplecza propagandowego i woli zabetonować piękny kawałek śródblokowej polanki Ursynowskiej.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kronik
9 miesięcy temu ocena: 33% 17
Słaba prowokacja...
~ bogna
9 miesięcy temu ocena: 82%  16
Burmistrz planuje tuż przed wyborami oddać dom kultury wykonany zgodnie z przestarzałym, fatalnym projektem, chociaż nie ma nawet zabezpieczonych pieniędzy na tel cel???
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Imielinczyk
9 miesięcy temu ocena: 57%  15
Teren ograniczony ulicami Gandi, Dereniowa, KEN, Płaskowickiej jest najbardziej obciążony inwestycjami budowalnymi od kilku lat na Ursynowie. Do tego nadciąga budowa trasy ekspresowej Mieszkańcy są już zmęczeni hałasem i licznymi utrudnieniami wynikającymi z prowadzenia tych inwestycji. A gdzie w tym wszystkim jest jakiś plan na wprowadzenie zieleni, miejsc wypoczynku? dodam - teraz, a nie za x lat po zrealizowaniu kolejnych potężnych inwestycji ...
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zg Redzik
9 miesięcy temu ocena: 0% 14
teren rzeczywiście jest bardzo zabudowany - jedyna nadzieja to być może wyburzenie choć jednego pasma starych bloków i stworzenie terenu rekreacji - ahhh to nierealne, ale się rozmarzyłem :-)
oceń komentarz 0 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZG Redzik
9 miesięcy temu ocena: 70% 13
I czego się podszywasz boluś pod cudze nicki? Kompleksy leczysz? Znajdź sobie kobietę albo wracaj trzepać dywany
~ jolanta
9 miesięcy temu ocena: 56%  12
Przetarg to se można ogłosić. To jeszcze NIC nie znaczy. Jak zobacze, że cokolwiek robią to uwieże. Przypominam mieszkańcom, że cała inwestycja będzie kosztować ok 80 mln pln których dzielnica nie ma. Ma 15 i to wystarczy na kolejne zmiany w projekcie oraz zatrudnienie specjalistów od czynności orgaznizacyjnych i technicznych. Osobiście wątpie zarówno w zasadnośc tej inwestycji(na Ursynowie są 4 niedofinansowane pozostawione same sobie spółdzielcze Domy Kultury o ogromnym i zmarnowanym potencjale) jak i w jej realizację. Mieszkańcy NAPRAWDĘ mają inne i zupełnie ważniejsze potrzeby. Ten betonowy moloch co ma mieć parking na 300 aut(chyba w ten sposób ratusz sobie zapewni miejsca parkingowe których przecież tak potrzebóję dzielnica która ma 4 stacje metra) jest potrzebny tylko władzuni dzielnicy bo będą mogli: 1) zatrudnić niemoty i ciamajdy z swojich rodzin bo wiadomo, że jak ktoś nic nie umię to się sprawdzi w kulturze. 2) Zatrudniać swojich politycznie umocowanych Dyrków
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ motek
9 miesięcy temu ocena: 50% 11
To co Pani pisze to jakies koszmarne bzdury. Nigdy projekt nie zakładał 80 mln złotych. Spółdzielcze domy kultury nie należą do dzielnicy. Jakim prawem samorząd miałby je remontować? Parking na 300 aut? Na najwyżej 150. Co do reszty, to może być prawda. Pytanie czy swoimi obsadzi PO czy PiS.
~ Lolek
9 miesięcy temu ocena: 43% 10
Do motek: przecież już wiadomo kto bedzie dyrektorem tego domu kultury, w ratuszu wszyscy wymieniaja sobie to nazwisko
~ Ursynowianin
9 miesięcy temu ocena: 50%  9
Bardzo się cieszę :)
odpowiedz oceń komentarz 7 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZG Redzik
9 miesięcy temu ocena: 47%  8
23 miliony... ile za to możnaby ulic zwęzić w mojej dzielnicy.. a może i na deptak by starczyło? ahhh, ale się rozmarzyłem
odpowiedz oceń komentarz 8 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bogna
9 miesięcy temu ocena: 67%  7
Kolejny zielony teren skasowany przez Kępę :(
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kronik
9 miesięcy temu ocena: 17% 6
teren zielony? - ozdobiony odchodami wybieg dla piesków raczej
oceń komentarz 2 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bogna
9 miesięcy temu ocena: 78% 5
Pieski też muszą mieć się gdzie załatwić, ale wy tam w Ratuszu już dawno się odkleiliście od zwykłych ludzi :(
~ Kronik
9 miesięcy temu 4
Po swoim piesku należy sprzątać a nie urządzać pole minowe
~ PISmejkierj
9 miesięcy temu ocena: 44%  3
I bardzo dobrze!
odpowiedz oceń komentarz 15 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyżyny
9 miesięcy temu ocena: 51%  2
Co by nie mówić to najlepszy sposób by zamknąć usta największym hejterom obecnej władzy na Ursynowie. Tak się gasi hejt.
odpowiedz oceń komentarz 22 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ seba
9 miesięcy temu ocena: 48%  1
Nareszcie !!!
odpowiedz oceń komentarz 20 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji