Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017

Już w styczniu pierwsze prace nad POW. Będą zmiany w al. KEN

› bieżące 9 miesięcy temu    29.12.2016
Sławek Kińczyk
komentarzy 10 ocen 48 / 23%
A A A
rondo Krystyny Krahelskiej u zbiegu al. KEN i Płaskowickiejrondo Krystyny Krahelskiej u zbiegu al. KEN i Płaskowickiej fot. Google Maps

Już w styczniu mogą się rozpocząć pierwsze prace nad budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Budowlańcy będą wzmacniać tunel metra pod aleją KEN i przebudowywać magistralę gazową.

Wojewoda mazowiecki wydał pierwsze pozwolenie na rozpoczęcie robót w rejonie przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Dotyczy wzmocnienia tunelu szlakowego I linii metra, pod którą przebiegać będzieć trasa ekspresowa w tunelu.

- Roboty będą wykonywane w rejonie skrzyżowania ulic Płaskowickiej i KEN. Polegać będą na wykonaniu konstrukcji wsporczej i wzmacniającej tunel metra w celu umożliwienia przejścia tunelem drogowym pod linią metra. Ponadto będą prowadzone prace związane z istniejącą kolidującą infrastrukturą podziemną - mówi Małgorzata Tarnawska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z pozwolenia, wydanego 8 miesięcy przez terminem, cieszy się wykonawca ursynowskiego odcinka POW - włoska firma Astaldi. 

- Nie byłoby to możliwe, bez modelowej współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewodą i jego służbami, oraz Metrem Warszawskim i miastem Warszawa – mówi Tomasz Mołdysz, dyrektor kontraktu.

Pierwsze prace, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą ruszą w drugiej połowie stycznia. Przebudowana zostanie m.in. kolidująca z POW magistrala gazowa, która biegnie wzdłuż całego ursynowskiego odcinka inwestycji.

- Na początek przyszłego roku inwestor i wykonawca planują przekazanie informacji na temat utrudnień w ruchu jakie czekają mieszkańców Ursynowa - dodaje Mateusz Witczyński, rzecznik budowy POW na Ursynowie. W rejonie skrzyżowania alei KEN i ul. Płaskowickiej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

W następnej kolejności Astaldi spodziewa się otrzymania pozwolenia na prace dla odcinka od węzła "Puławska" do wjazdu do tunelu, a później od wjazdu do tunelu do węzła "Przyczółkowa" (bez węzła), gdzie kończy się fragment POW budowany przez Włochów.

Astaldi buduje ok. 4,6 km trasy ekspresowej S-2 z ponad 2 km tunelem pod Ursynowem. Trasa będzie miała dwie jezdnie z trzema pasami ruchu w każdą stronę. Na terenie naszej dzielnicy powstaną dwa węzły z estakadami - węzeł Ursynów-Wschód i Ursynów-Zachód. Cała trasa - także odcinki wilanowski i wawerski, które budują inni wykonawcy - ma być gotowa do 2020 roku.

+ 11 głosów: 48 (23%) 37 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kuba
9 miesięcy temu ocena: 67%  10
Panie Prezesie, jaki sens miała modernizacja sygnalizacji KEN jeżeli za chwilę Ursynów - a w tym ulica KEN będą rozkopane. Wg mnie jest to marnowanie naszych pieniędzy.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Duduś
9 miesięcy temu ocena: 92%  9
Autostrada przez środek osiedla mieszkaniowego to bomba ekologiczna!
odpowiedz oceń komentarz 47 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Korbol
9 miesięcy temu ocena: 100% 8
Na topie winno być napisane bomba smogowa (stały powolny ruch aut na transeuropejskiej autostradzie w tunelu = SMOG)
~ asd
9 miesięcy temu ocena: 53%  7
Może jeszcze pare ulic Pan burmistrz zawęzi...
odpowiedz oceń komentarz 9 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szef prezesa
9 miesięcy temu ocena: 92%  6
dobrze by się stało gdyby władze dzielnicy podały do wiadomości harmonogram prac i co za tym idzie harmonogram utrudnień w komunikacji na Ursynowie.
odpowiedz oceń komentarz 11 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dv24
9 miesięcy temu ocena: 40% 5
Z oficjalnej informacji GDDKiA wynika, że "Przed przystąpieniem do wykonywania robót, Wykonawca uzgodni projekt czasowej organizacji ruchu a informacje o zmianach będą podawane na bieżąco". Informacje te będą przekazane do publicznej informacji w II - III tygodniu stycznia różnymi kanałami, nie tylko przez 'dzielnicę' i Haloursynów.
~ rob
9 miesięcy temu ocena: 94%  4
ciekawe na jak długo będą wstrzymywać ruch metra.
odpowiedz oceń komentarz 15 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janko
9 miesięcy temu ocena: 33% 3
W kontrakcie jest zapis o tym, że metro ma kursować normalnie i bez zakłóceń
~ rob
9 miesięcy temu ocena: 100% 2
mam nadzieję, ale znając polskie realia to nagle coś wyskoczy i trzeba będzie wstrzymywać ruch.
oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ facepalm
9 miesięcy temu ocena: 27%  1
fajnie że da się coś szybko i sprawnie uzgodnić pomiędzy urzędami i firmami. Dobrze byłoby żeby stało się to standardem.
odpowiedz oceń komentarz 11 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji