Koszykarze ze stolicy awansowali do I ligi. Mecz odbył się na Ursynowie

15:28, 25.05.2017 Redakcja haloursynow.pl Aktualizacja: 15:33, 25.05.2017
Skomentuj pzkosz.pl pzkosz.pl

Koszykarze KK Warszwa grający na co dzień na Ursynowie zdobyli awans do pierwszej ligi! We wczorajszym decydującym meczu podopieczni Andrzeja Kierlewicza pokonali AZS UMCS Lublin 64:55.

Atmosfera w hali przy Dereniowej była wczoraj bardzo gorąca. Publiczność wypełniła nieduże trybuny do ostatniego miejsca. Lublinianie dobrze zaczęli mecz, w pewnym momencie prowadząc już różnicą 11 punktów, ale im dłużej trwały zawody, tym lepiej prezentowali się gospodarze, w których szergach wyróżniał się Paweł Hybiak.

Rozgrywający KK trafiał z dystansu, dobrze kontrolował też tempo gry. AZS UMCS po pierwszej kwarcie prowadził 20:12, ale drugą część meczu przegrał 15:29, tracąc trzy punkty po rzucie z ośmiu metrów Pawła Hybiaka równo z końcową syreną.

Po zmianie stron KK przez większą część zawodów miało dziesięciopunktową przewagę, lecz na minutę przed końcem rywale potrafili zbliżyć się na 53:58. Wówczas po penetracji swoje jedyne punkty w drugiej połowie rzucił Hybiak i było po meczu.

Podopieczni Andrzeja Kierlewicza na Ursynowie sprawili wszystkim ogromną niespodziankę i dali powód do świętowania. Do I ligi koszykówki wraca nowa drużyna z Warszawy.

- Świetnie czujemy się na Ursynowie. Rok temu zaczęliśmy współpracę z UKS-em GIM 92. Układa się nam ona znakomicie. Mariusz Karczewski i wielu innych ludzi pomaga nam z wieloma sprawami organizacyjnymi. Do tego, co jest dla nas nawet większą niespodzianką niż awans do I ligi, najstarszy zespół GIM-u, który prowadzi Marek a ja mu pomagam, zajął szóste miejsce w Polsce. A to przecież bezpośrednie zaplecze dla seniorów - powiedział serwisowi sport.ursynow.pl trener Kierlewicz.

(źródło: pzkosz.pl, sport.ursynow.pl)