Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(6)-od-05-10-do-07-11-2017

Lenarczyk i Skubiszewski startują z "Otwartym Ursynowem"

› bieżące 9 miesięcy temu    10.01.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 57 ocen 84 / 69%
A A A
od lewej: Jan Ławrynowicz, Piotr Skubiszewski, Alicja Zawgorodnaod lewej: Jan Ławrynowicz, Piotr Skubiszewski, Alicja Zawgorodna fot. SK

Kilkoro społeczników oraz byli działacze "Naszego Ursynowa" powołali własne stowarzyszenie. Zrównoważony rozwój dzielnicy, konsultacje z mieszkańcami, "społeczni radni" i... 5 radnych w przyszłej Radzie Dzielnicy. Takie są cele "Otwartego Ursynowa".

Nowe stowarzyszenie powstało w ostatnią niedzielę, w 40. rocznicę powstania Ursynowa Północnego. Założyło je 14 społeczników, w tym byli działacze stowarzyszenia "Nasz Ursynów", którzy w grudniu uznali, że "straciło ono swój obywatelski charakter".

Na starcie ugrupowanie ma dwóch radnych - Pawła i Leszka Lenarczyków oraz killkoro mieszkańców znanych z aktywnych działań na rzecz lokalnej społeczności lub byłych radnych. Wśród nich są: Bartosz Dominiak (były radny miejski), społecznik Jan Ławrynowicz, promotorka Służewca Alicja Zawgorodna, autor wielu projektów do Budżetu Partycypacyjnego - Piotr Gąsowski, były radny dzielnicy Cezary Holdenmajer, szef komitetu obrony patrona ul. ZWM - Sławomir Litwin, Krzysztof Bendkowski czy Danuta Turkiewicz z komitetu obrony terenów przy Polaka. Przewodniczącym został Piotr Skubiszewski - radny w latach 2002-2014, były kandydat "Naszego Ursynowa" na burmistrza Ursynowa.

Działacze "Otwartego Ursynowa" chcą być blisko ludzi. - Mamy wrażenie, że dzisiejsze podmioty nie reprezentują zasady zrównoważonego rozwoju a partie polityczne w dzielnicy zupełnie się nie sprawdzają - mówi Piotr Skubiszewski.

- Jesteśmy ugrupowaniem otwartym, chcemy skupiać najlepszych społeczników na Ursynowie, aby jakość lokalnej polityki się poprawiła - dodaje Paweł Lenarczyk, radny OU. 

Stowarzyszenie zapowiada, że w przeciwieństwie do swoich konkurentów (Naszego Ursynowa, Projektu Ursynów czy Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa), będzie opierać się o idee i wartości, których zarys przedstawiono w 12 punktach. Wśród nich: przeciwdziałanie chaosowi przestrzennemu i zagęszczaniu osiedli, pozbycie się nielegalnych reklam, uporządkowanie kwestii parkingowych, promowanie komunikacji miejskiej, większe otwarcie urzędu dzielnicy dla mieszkańców, przyspieszenie uregulowania statusu gruntów pod blokami spółdzielczymi a przede wszystkim otwarcie na dialog.

- Naszym zdaniem konieczne jest też wzmocnienie ustrojowe dzielnicy, która dzisiaj nic nie może. To zabija samorząd. Po takim wzmocnieniu burmistrz powinen być wybierany przez mieszkańców, albo spośród radnych - mówi Skubiszewski.

"Otwarty Ursynów" ma ambicje polityczne. Chce wystartować w wyborach samorządowych i zdobyć ok. 5 mandatów. Pomóc ma w tym codzienna praca na rzecz mieszkańców, stąd idea "społecznych radnych".

- Poziom Rady Dzielnicy od 1994 roku ciągle spada. Co kadencję jest coraz mniej osób aktywnie działających. Chcemy to zmienić - dodaje przewodniczący "Otwartego Ursynowa". - Będziemy tworzyć grupy sąsiedzkie, które zajmą się problemami mikro społeczności - dodaje Bartosz Dominiak.

Twórcy ugrupowania są przekonani, że zdołają przekonać do siebie mieszkańców.

- Taka społeczna organizacja jest potrzebna jak nigdy wcześniej. Ursynów zawsze miał ducha społecznego, jednak nigdy nie miał swojej agory. Chcemy ją stworzyć. Zachęcamy wszystkich do współpracy - przekonuje Jan Ławrynowicz.

W najbliższym czasie stowarzyszenie chce się zająć sprawami, którymi dotychczas żyli jego założyciele: zapobieżenie zabudowie Placu Wielkiej Przygody, otwarcie Parku Natolińskiego dla mieszkańców, przeniesienie bazarku "Na Dołku" w kompromisową lokalizację, zwężenie planowanej Belgradzkiej-bis oraz przeciwdziałanie "demolowaniu" idei Budżetu Partycypacyjnego, co zarzucają zwłaszcza "Projektowi Ursynów", koalicjantowi Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy.

W najbliższą niedzielę, 15 stycznia w barze "Zaścianek" w ratuszu, od 12:00 do 15:00 "Otwarty Ursynów" organizuje społeczny maraton pisania projektów do Budżetu Partycypacyjnego. W ciągu trzech tygodni mają się odbywać spotkania otwarte z mieszkańcami Ursynowa.

Ruszyła już strona internetowa nowego stowarzyszenia: www.otwartyursynow.pl.

+ 58 głosów: 84 (69%) 26 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (57)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ adamm
9 miesięcy temu ocena: 50%  57
Bla bla bla Pan Lenarczyk zaprezentował styl i poglądy na ostatnim spotkaniu ws pasów rowerowych. I oni mówią że słuchają mieszkańców... żenada
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ryszard Pachulski
9 miesięcy temu ocena: 50%  56
Lenarczyk, Skubiszewski, jako jedyni z organizacji politycznych walczyli o zwężenie Belgradzkiej. Nikt nie kiwnął palcem.
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ii2
9 miesięcy temu ocena: 50% 55
walczyli też o zwężenie Stryjeńskich, Cynamonowej i Dereniowej, a teraz Bartóka i Jastrzębowskiego, opowiadając się przeciw mieszkańcom
~ kibicuję OU
9 miesięcy temu ocena: 25%  54
Ale hejterzy się dorwali do netu. Liczę, że dzięki nowej inicjatywie ursynów znowu stanie się inteligencki, bo ostatnio słabizna zawładnęła ursynowską polityką.
odpowiedz oceń komentarz 2 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 100% 53
jak do tej pory inteligencji uzywali głownie do grabienia urzędu jeszcze jako "Nasz Ursynów"
~ StasioJasio
9 miesięcy temu ocena: 71%  52
@Lolek w moich czasach nie bylo takiego tworu jak gimnazjum, takze zabieraj swoje kredki i wracaj do piaskownicy ... co takiego zrobili Ci panowie lub ich byle ugrupowanie - jedyne co zrobili to chyba sobie nawzajem dobrze, aby im ich znajomkom, firemkom zylo sie jak w masle . Bo np o otwarciu Parku Natolinskiego to ja juz slysze kolejny rok z rzedu i jakos nic sie nie ruszylo- wiec znaczy ze albo maja zbyt mala sile przebicia albo nie robia nic lub pozoruja jedynie cokolwiek robienie .. A o Bazarku na Dołku to niech nie mydla juz oczu, rzadzili,wspolrzadzili-mogli zrobic prawie wszystko, nie zrobili nic, a teraz od jakiegos czasu nagle wielcy obroncy ładu i porzadku, i przeciwnicy Bazarku (osobiscie tez jestem przeciw,)
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ StasioJasio
9 miesięcy temu ocena: 67%  51
Kolejny raz zmieniaja ugrupowanie , i kolejny i kolejny. Wyborcy sa pamietliowi i wiedza co zrobiliscie lub czego nie zrobiliscie .. Aby dopchac sie do koryta to mozna rozne hasla glosic i na nich sie wybic, zrobcie cos bez rozglosu,doprowadzcie jakas sprawe do konca -to wtedy moze ludzie zobacza ze jednak Wam zalezy a nie dbacie o swoje wygodne posadki
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
9 miesięcy temu ocena: 0% 50
StasioJasio, a swoim gimnazjalnym umyśle nie pomyślałeś może, że zrobili coś bez rozgłosu (czego się o d nich dopominasz), ale o tym nie wiesz, bo to coś zrobili bez rozgłosu?
~ Agel
9 miesięcy temu ocena: 67%  49
Otwarty Ursynów - w ramach otwarcia proponóję na Kłobuckiej osiedlić uchodźców z Syrii
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b0b
9 miesięcy temu ocena: 44%  48
Pożyjemy zobaczymy. Lenarczyk i Skubiszewski aktywnie działali, więc jestem dobrej myśli. W sumie dziwne, że tak długo zabawili w skostniałym NU, bo teraz Guział będzie się im odbijał czkawką jeszcze długo...
odpowiedz oceń komentarz 12 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
9 miesięcy temu ocena: 60%  47
SLD -> SdPL -> Nasz Ursynów -> Otwarty Ursynów, fiu fiu, fajną historię ma pan Skubiszewski. Panie Piotrze, to nie działa! Ludzie głupi i nie są i nie dadzą się nabrać na kolejną zmianę piórek.
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
9 miesięcy temu 46
Członkostwo w jakieś organizacji to jest dożywotni wyrok czy co?
~ wojtek
9 miesięcy temu ocena: 46%  45
coś ledwo powstało a już jest obrzucane błotem ;-) bez zdania racji wiecie co i jak będzie więc postanowiłem skorzystać z waszej przyszłościowej wiedzy - proszę o nr totka :P
odpowiedz oceń komentarz 6 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
9 miesięcy temu ocena: 88% 44
Coś ledwo powstało? Szefem jest ex-radny który przeszedł przez trzy ugrupowania, drugi gość to radny kolejnej kadencji, a jego tata to ex-PO. Więc nie opowiadaj głupot że to niby takie "świeżaki".
~ Lolek
9 miesięcy temu ocena: 0% 43
debenek - czyli jak ktoś jest byłym czy obecnym radnym, to już nie ma prawa zakładać stowarzyszenia i startować w wyborach?
~ Niebieski
9 miesięcy temu ocena: 46%  42
do "sprawdźcie" - człowieczku, aleś się zagotował! chyba zaraz wybuchniesz z tej nienawiści he he
odpowiedz oceń komentarz 6 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 67% 41
spokojnie skubi, ps też możesz pisać spod swojego nazwiska
~ Dominik
9 miesięcy temu ocena: 53%  40
Taki Otwarty ...., że w 2018 po wyborach będą go zamykać
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 64%  39
Skubiszewski społecznik znany z tego, że był już w dwóch partiach i stowarzyszeniu z rodowodem w SLD!!!
odpowiedz oceń komentarz 14 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
9 miesięcy temu 38
i ten Skubi tego jakoś nie kryje tego w swoim życiorysie, łatwo to sprawdzić, więc o co pretensja?
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 63%  37
Czy wy też macie wrażenie, że wszystkie pozytywne komentarze pisze jedna osoba? No ale prawie radny Skubiszewski słynie z występowania pod fałszywymi nazwiskami w internecie, tak jak na grupie obywateli Ursynowa...
odpowiedz oceń komentarz 12 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b0b
9 miesięcy temu ocena: 63% 36
Pytanie kim ty jesteś? rzucasz oskarżeniami bez żadnych dowodów,a sam się nie podpiszesz.
~ Lolek
9 miesięcy temu ocena: 0% 35
-sprawdżcie - anonimowy troll oskarżający innych, że są rzekomo anonimowymi trollami. uhahahahaha
~ poMachajGuziałem
9 miesięcy temu ocena: 60%  34
Bardzo dobrze zrobili Panowie Lenarczykowie odchodząc wraz ze Skubiszewskim z Naszego Ursynowa. Mam nadzieję, że zaproponują jakąś nową jakość tej lokalnej "polityki", utaplanej w sporach i złośliwościach. Na razie im kibicuję i daję kredyt zaufania. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie tak, jak to zrobili Guział & Co. A teraz hejterzy możecie mnie minusować. I tak mam to d..... Aaa i jeszcze jedno: w przyszły wtorek, mam nadzieję, pożegnamy kudłatą Tereskę :D
odpowiedz oceń komentarz 27 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 58% 33
pisał Piotr Skubiszewskie jak zwykle nie spod swojego nazwiska
oceń komentarz 11 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
9 miesięcy temu 32
sprawdżcie - masz mega kompleks Skubiszewskiego, ale to jest uzasadniony kompleks jak widać po twoich wpisach
~ Maciek
9 miesięcy temu ocena: 57%  31
O to nie wiedziałem, że Skubiszewski i Lenarczyk odeszli z Naszego Ursynowa. Ale jaja. To dobrze, bo przecież tam marnowali swój potencjał. Nie rozumiałem tego co oni robili z takimi ludźmi jak Machaj i Głowacz.
odpowiedz oceń komentarz 13 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 53% 30
nie pisał tego Piotr Skubiszewski
~ expert
9 miesięcy temu ocena: 63%  29
Jeżeli Lenarczyki, Skubiszewscy i Dominiaki będą konswkwentne to mogą zebrać sporą grupę osób wokół siebie. Ich stać na dużo. Doświadczeniem i pomysłowością biją wszystkich na łeb na szyję. Na scenie politycznej w kraju dzieją się różne rzeczy, ale dominuje PiS. Na Ursynowie czuć, że brakuje jakiegoś wiarygodnego gracza. NU - się skompromitowało rozmowami z Karczewskim, nie ma tam liderów IMU - chyba się kończy, PU - to awanturnicy, a partie polityczne i ich radni są godni pożałowania. Powodzenia. Może coś się w końcu zmieni.
odpowiedz oceń komentarz 30 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 69% 28
podpisano Piotr Skubiszewski lub ktoś przez niego opłacony
~ Przemo
9 miesięcy temu ocena: 62%  27
Ze strony www.otwartyursynow.pl... wynnika, że ta organizacja przygotowała ciekawy manifest ideowy. Do tej pory miałem wrażenie, że brakuje pomysłu, a tu coś jest. Zrównoważony rozwój. Ciekawe. Może z tej mąki będzie chleb.
odpowiedz oceń komentarz 28 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 50% 26
Wygląda mi to na początek zakalca, sami prezesi, wiceprezesi, komisje i sekretarze, A są jacyś zwykli ludzie poza funkcyjnymi ?
oceń komentarz 12 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 69% 25
Darujcie sobie autopromocję - piszą to sami zainteresowani
~ Kinia
9 miesięcy temu ocena: 66%  24
Ciekawe nazwiska. Może coś z tego być. Będę wspierała te osoby, bo akurat Lenarczyk i Skubiszewski to dobre marki. Dobrze, że założyli nową organizację, bo wszystkie te komitety lokalne - IMU, PU i NU - to fatalni ludzie, cwaniacy.
odpowiedz oceń komentarz 27 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 83% 23
miałem wrażenie przez ostatni czas, że włąśnei Ci panowie kreowali wszystkie działania NU, więc jak odeszli to albo szybko się zamkną, albo NU zatonie.
oceń komentarz 15 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dominik
9 miesięcy temu ocena: 40%  22
Budowanie swojej polityki na kłamstwach nie mają szans powodzenia Panie Skubiszewski i Lenarczyk, polityka pełną gębą a nie społeczniki !!! Obaj karierowicze i zakompleksieni kolesie
odpowiedz oceń komentarz 23 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
9 miesięcy temu ocena: 45% 21
Mam zupełnie inne zdanie. Głosowałam na ich projekty do budżetu partycypacyjnego doświetlające przejścia dla pieszych. Bardzo dobre projekty, cieszę się, że zostały wybrane.
oceń komentarz 9 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodeo
9 miesięcy temu ocena: 60%  20
No to jest szansa, że będę miał na kogo głosować w najbliższych wyborach. Oby tylko trzymali poziom. Te nazwiska coś znaczą na Ursynowie.
odpowiedz oceń komentarz 26 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ l
9 miesięcy temu ocena: 56%  19
idzcie do jakiejs roboty, obecna zaraza to spolecznicy, widac efekty po cynamonowej i dereniowej, cholery idzie z nimi dostac, kiedys to byli aktywisci - teraz ambicjonerzy z ciagiem do samorzadowego koryta za publiczne pieniadze
odpowiedz oceń komentarz 18 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agnes
9 miesięcy temu ocena: 54% 18
przecież Ci ludzie nie tylko polityką żyją. Akurat większość z nich jest zupełnie niezależna od polityki. Lenarczyk to rzecznik patentowy, Holdenmajer to przedsiębiorca.
oceń komentarz 15 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
9 miesięcy temu ocena: 50%  17
Objawił się nam kolejny ursynowski Orzeł.
odpowiedz oceń komentarz 20 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynow polnocny
9 miesięcy temu ocena: 52%  16
Nie od dziś przygladam sie ursynowskiej scenie politycznej i do wszystkich hejterow - sklamalibyscie mowiac ze Lenarczyk i Skubiszewski sa/byli kiepskimi radnymi. Prawda jest taka ze byli w Naszym Ursynowie osobami wyrozniajacymi sie, sklamalby ten kto powiedzialby inaczej. Zawsze zaangazowani, zawsze chetni rozwiązywać problemy mieszkańców. Inne osoby tez kojarze np. p. Lawrynowicz, p. Dominiak. Summa summarum bardzo kibicuje nowej organizacji i zycze powodzenia!!!
odpowiedz oceń komentarz 30 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barejowicze
9 miesięcy temu ocena: 90% 15
No. i jeszcze inni, niektórzy, wtykają im szpilki. To nie ludzie – to wilki!
oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
9 miesięcy temu ocena: 33% 14
Mam podobne zdanie. Widać, że hejterka nie ma nic do zaproponowania.
oceń komentarz 7 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
9 miesięcy temu ocena: 55%  13
mi się podoba, że mówią o zrównoważonym rozwoju, nikt tego u nas nie porusza, ale wszyscy płaczą, że smog smog i smog. Trzymam za nich kciuki, choć na mój glos muszą sobie jeszcze zapracować.
odpowiedz oceń komentarz 29 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek
9 miesięcy temu ocena: 38%  12
Super nazwa
odpowiedz oceń komentarz 15 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
9 miesięcy temu ocena: 39% 11
Bardzo pozytywna.
oceń komentarz 9 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 67% 10
ale że otwarty na uchodźców ? mi sie to średnio podoba
~ xyz
9 miesięcy temu ocena: 71%  9
Niezmiennie podoba mi się, jak ktoś kto był posłem czy radnym przez kilkanaście lat, obiecuje, czego to on tym razem nie zrobi. No tym razem to już na pewno zrobi. A w końcu znowu usłyszymy: "mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu a ludziom żyje się coraz lepiej".
odpowiedz oceń komentarz 22 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZG Redzik
9 miesięcy temu ocena: 72%  8
Nasz Ursynów, Projekt Ursynów, Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa. No to teraz jeszcze Otwarty Ursynów. No spoko. Fajnie jest... Ciekawe tylko jak mieszkańcy Ursynowa się w tym gąszczu "Ursynowów" odnajdą, who is who.
odpowiedz oceń komentarz 23 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OBDARTY_OTWIERACZ
9 miesięcy temu ocena: 59%  7
Pierdu, pierdu. Starzy wyjadacze przebrali się w ornaty i ogonem na mszę dzwonią. Kumotrzy rozpoczęli sprint do koryta. Jestem spokojny o ich świetlaną przyszłość (tu: szybki koniec) "Otwarci" na wszelkie przekręty Actifunu to krótkodystansowcy - a praca samorządowa to maraton. Powodzenia drogie dzieci Guzioła. Co to za nazwa "Otwarty Ursynów" ? "otwarty" na wszelkie patologie i zło ? "otwarty" na geszefty kolesi ? "otwarty" i będzie się psuł ? Kto to wymyśla ? Macie w swoich szeregach kreta, który wymyśla nazwy - porażki ? Co to za skrót OU ? OBDARTY URSYNÓW ??? Proszę dajcie spokój tej dzielnicy. Zróbcie porządek u siebie w domach zanim zaczniecie "otwierać sobie Ursynów".
odpowiedz oceń komentarz 24 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 70%  6
Nie ma to jak zmieniac barwy na wybory. Jako "Nasz Ursynów" już wystarczająco dużo pieniędzy wyprowadzili z urzędu przez firmy radnej N*********?
odpowiedz oceń komentarz 21 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawdźcie
9 miesięcy temu ocena: 60%  5
Nasz Ursynów bis!!! Czyli ursynowskie trupy po SLD. Starczy spojrzeć na rodowody takich ludzi jak Piotr Guział, czy Piotr Skubiszewski. Obaj na zmianę SLD i SDPL. Małe moralnie komuszki!!!
odpowiedz oceń komentarz 21 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 70% 4
Prawda jest taka, że była tylko jedna polityczna dziewica tzn. pani Szmidt ale co z niej zostało to każdy wie. Większość działaczy ma jakiś rodowód i nic w tym złego dopóki nie są umoczenie w przekręty.
~ Ursynow polnocny
9 miesięcy temu ocena: 38% 3
A co ma wspólnego Lenarczyk z SLD?
~ Niebieski
9 miesięcy temu ocena: 63%  2
to milo, ta pani ma mój glos
odpowiedz oceń komentarz 12 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
9 miesięcy temu ocena: 52%  1
szczury uciekają z tonącego okrętu
odpowiedz oceń komentarz 16 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji