Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Lodowisko na Ursynowie. Jest pomysł, czy będzie realizacja?

› bieżące 7 dni temu    14.11.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 3 ocen 19 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

W tym roku warszawiacy będą mogli skorzystać z 16 lodowisk. Jak zwykle - na Ursynowie nie ma ani jednego z nich. Temat ślizgawki wraca ponownie do urzędu dzielnicy. Tym razem mieszkańcy proponują utworzenie lodowiska na Zielonym Ursynowie.

Sezon łyżwiarski powoli nadchodzi. Miłośników tego sportu nie brakuje także na Ursynowie. Jednak na terenie dzielnicy znajduje się jedynie niewielkie prywatne lodowisko przy metrze Imielin, które nadaje się tylko dla początkujących i dzieci.

Gdzie na łyżwy?

Od wielu lat, aby pojeździć na łyżwach mieszkańcy naszej dzielnicy muszą pojechać na Mokotów lub Wilanów. Tam czeka na nich tor łyżwiarski „Stegny” lub Centrum Sportu Wilanów. Jeszcze dwa lata temu na terenie SGGW działała ślizgawka, utworzona z inicjatywy studentów, jednak w zeszłym roku została zamknięta.

W 2015 roku, pojawiła się propozycja utworzenia ogólnodostępnego lodowiska na Orliku. Jednak wówczas urząd dzielnicy tłumaczył, że nie możliwości technicznych i organizacyjnych do otwarcia darmowego lodowiska w tej lokalizacji. Mówiono o wysokich kosztach i potrzebie przygotowania przyłącza energetycznego.

- Z  naszych doświadczeń we współpracy z dostawcami energii wynika, że na jego uruchomienie potrzeba kilku miesięcy – mówiła w grudniu 2015 roku, Bernadeta Włoch-Nagórny, ówczesna naczelnik wydziału promocji. - Zarząd Dzielnicy Ursynów analizuje możliwość stworzenia lodowiska dzielnicowego – deklarowała. I na analizach się skończyło.

Dwa lata później...

W tym roku mieszkańcy Zielonego Ursynowa zaproponowali utworzenie ślizgawki na placu pomiędzy nowo powstałym domem kultury i przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej. A radni Leszek Lenarczyk oraz Paweł Lenarczyk zwrócili się do burmistrza Roberta Kempy o utworzenie w tym miejscu lodowiska w sezonie zimowym 2017/2018.

- Gdyby został ogłoszony szybko przetarg na operatora lodowiska, powinniśmy zdążyć jeszcze w tym sezonie – mówi Paweł Lenarczyk, radny Otwartego Ursynowa. - Plac stoi obecnie pusty, budowa ośrodka sportu zapewne nie ruszy wcześniej niż w 2019 roku, więc możnaby uruchomić lodowisko na dwa sezony.

Zgodnie z planem zagospodarowania terenu, działka przeznaczona jest na usługi sportu. Jest dobrze skomunikowana, obok znajduje się parking. Niebawem swoją działalność rozpocznie przylegający do niej dom kultury.

- Mogłoby tu powstać Centrum Zielonego Ursynowa – mówi Lenarczyk. - Skorzystaliby nie tylko lokalni mieszkańcy, ale też osoby z Piaseczna czy innych rejonów Ursynowa.

Interpelacja w tej sprawie została złożona u burmistrza dzielnicy 6 listopada. - Jesteśmy w fazie analizowania – komentuje krótko burmistrz Robert Kempa. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że na przygotowanie lodowiska jest już za późno. Problemem - podobnie jak w poprzednich latach są duże koszty oraz sprawy organizacyjne. Miłośnicy łyżew znów pojadą na Stegny lub do Wilanowa. Być może w jeden weekend dzieci skorzystają z ufundowanej przez dzielnicę wizyty w prywatnym "Figlowisku".

+ 19 głosów: 19 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pol
6 dni temu ocena: 50%  3
Przecież od lat jest lodowisko przy Multikinie. Kilka dni temu widziałem tam nawet baner z napisem 24h. O co chodzi w tym artykule???
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gienia
6 dni temu ocena: 100% 2
Ludzie chcą publicznego lodowiska a nie prywatnego
~ Mariusz
7 dni temu ocena: 50%  1
Jakie koszty, przecież lodowisko nie musi być za free.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji