Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna

komentowane

oceniane

Logo 40-lecia na śmietnikach. Udana promocja czy zgrzyt?

19 dni temu    8.03.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 11 ocen 20 / 35%
A A A
Śmietniki z logo 40-lecia UrsynowaŚmietniki z logo 40-lecia Ursynowa fot. Paweł Lenarczyk/FB

Umieszczenie logo obchodów 40-lecia Ursynowa na śmietnikach oburza radnego Pawła Lenarczyka z "Otwartego Ursynowa". Jego zdaniem kontekst jest fatalny. Urząd dzielnicy przyznaje: "Może nie było to rozwiąznie najszczęśliwsze". Ale zaraz dodaje, że to "bezpodstawny atak". 

Fotografia ze śmietnikami oblepionymi logotypem 40-lecia Ursynowa robi furorę na jednym z portali społecznościowych. Zdjęcie wykonał radny Paweł Lenarczyk ze stowarzyszenia "Otwarty Ursynów", który jest oburzony pomysłem urzędników.

- Chciałoby się rzec, że taki jubileusz, jaka promocja. Mam pytanie do pana burmistrza Łukasz Ciołko z Projektu Ursynów: Czy jest szansa na podwyższenie rangi obchodów 40. rocznicy zasiedlenia Wysokiego Ursynowa? Bo jeśli mamy świętować tak jak na załączonym obrazku, to raczej dziękujemy - napisał radny.

Wtóruje mu wielu mieszkańców, którzy uznali pomysł za nietrafiony a wręcz głupi.

Są też obrońcy - w końcu żaden pomysł, który okaże się skuteczny, nie jest zły a śmieci wyrzuca każdy. Taką tezę stawia Bartek Zawadzki z "Projektu Ursynów", ugrupowania, z którego pochodzi wiceburmistrz Łukasz Ciołko nadzorujący dzielnicową promocję.

- To jest kiblowanie jubileuszu - odpowiadają jednak internauci. - Umieszczanie tego samego loga w budynku urzędu i na śmietniku, to brak szacunku do treści, jaką to logo ma symbolizować - dodają i krytykują urząd za zgodę na takie działania. - Skojarzenie ŚMIETNIK --> OBCHODY. Tu nie potrzeba rozwijać teorii. Potrzebna jest odrobina zachowania estetyki i odpowiedzialności za łączenie różnych form i treści. To jest łatwizna i bylejakość...

 - Jeśli tych śmietników jest więcej to za chwilę cała Warszawa będzie mówiła o naszym jubileuszu - martwi się radny Lenarczyk.

Co na to urząd dzielnicy?

Zapytaliśmy dzielnicę, kto wpadł na pomysł promocji jubileuszu na śmietnikach. W odpowiedzi urząd wyjaśnia, że naklejki na pojemnikach firmy Sita Suez nie promują obchodów 40-lecia Ursynowa a akcję ekologiczną "Ekoliga 2017", która polega na rywalizacji szkół w zbieraniu surowców wtórnych. Partnerem akcji na Ursynowie jest właśnie firma wywożąca odpady.

- Jednostka urzędu odpowiadająca za ochronę środowiska przekazała logotyp „40-lecie Ursynowa” do celów informacyjnych i promocyjnych. Uważamy, że konkurs ma utrwaloną pozytywną tradycję i wpisuje się w wizerunek nowoczesnej dzielnicy, jaką jest Ursynów, która to dzielnica troszczy się o środowisko naturalne. Intencją Urzędu Dzielnicy było umieszczenie jubileuszowego logotypu na wszystkich materiałach promujących tę akcję - mówi Jakub Fiałek z ratusza.

Dalej urząd tłumaczy, że:

Z charakteru konkursu zakładającego segregację śmieci wynika, że materiały promocyjne pojawiły się także na pojemnikach,  które są integralną częścią tej akcji, co jednak być  może nie było rozwiązaniem najszczęśliwszym. Przykro nam, że promocja idei segregacji odpadów i zachowań proekologicznych i jednoczesne wykorzystanie urzędowego logotypu  jest przez niektórych wykorzystywane do  bezpodstawnego ataku na Urząd Dzielnicy Ursynów i prowadzoną akcję.

W zeszłym roku na śmietnikach znalazł się też logotyp miejski „Zakochaj się w Warszawie”, więc ścieżka została przetarta. 

Czy Waszym zdaniem pojemniki na śmieci to dobry nośnik dla promocji obchodów 40-lecia Ursynowa? Czy wątpliwości radnego są zasadne? Czy też jest to - jak twierdzi ratusz - bezpodstawny atak?

Naklejki jubileuszowe na śmietnikach to...

ankieta dodana 08.03.2017, ilość wszystkich głosów: 102
Dobry pomysł! Każdy wyrzuca śmieci (46%)
Zły kontekst, urząd popełnił błąd (47%)
Nie wiem, nie interesuje mnie to (7%)
+ 7 głosów: 20 (35%) 13 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zosia
4 dni temu 11
Ciekawe, czy sam by się promował w wyborach samorządowych na śmietniku ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kuba
11 dni temu 10
projekt beznadziejny nie rozumiem i nie chce zrozumieć czym się kierował urzędnik promując dzielnice . Nawiasem mówiąc materiał promocyjny podpisany przez nikomu nie znaną firmę to już poniżej krytyki współczuje urzędnikom ze dali się zwieść takiej promocji ze strony firmy śmieciowej
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
17 dni temu ocena: 50%  9
Apeluje do Łukasza Ciołka z Projektu Ursynów, żeby zajął się swoją pracą (a nie minusowaniem nieprzychylnych mu wypowiedzi na haloursynów!) i zorganizował godne, a nie śmietnikowe obchody 40-lecia Ursynów!
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof
18 dni temu ocena: 92%  8
Nie ma większych problemów?
odpowiedz oceń komentarz 11 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
18 dni temu ocena: 56% 7
Akurat niekompetencja członków zarządu dzielnicy Ursynów to całkiem poważny problem, ale czego się spodziewać po przyjezdnych bez wykształcenia?
~ Orzeł
19 dni temu ocena: 37%  6
To są śmietniki na miarę naszych możliwości! Tylko dla Orłów z Projektu Ursynów!
odpowiedz oceń komentarz 11 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
19 dni temu ocena: 33%  5
Promocja Ursynowa w wykonaniu lubelsko-białostockim, czyli efekt działań tandemu intelektualistów Orzeł (radny) - Ciołko (wiceburmistrz).
odpowiedz oceń komentarz 9 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ arek
19 dni temu ocena: 76%  4
Ehhhh my mamy problemy na Ursynowie ło jeny ło jeny.
odpowiedz oceń komentarz 19 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witold
19 dni temu ocena: 39%  3
Masakra. Wiocha Projektu Ursynów.
odpowiedz oceń komentarz 14 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ : - )
19 dni temu ocena: 74% 2
A jednak! Skubi czy Dominiak, kto pisze?
oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
19 dni temu ocena: 26% 1
Zawadzki czy Antosiuk, kto pisze?
oceń komentarz 7 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji