Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

komentowane

oceniane

Maluchy z przedszkola przy Puszczyka uczciły Święto Niepodległości FOTO

› relacje 11 dni temu    10.11.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 0 ocen 11 / 100%
A A A
 fot. MSO

Jak wytłumaczyć trzylatkowi czym były zabory i co oznacza niepodległość? Tego trudnego zadania podjęły się nauczycielki z przedszkola nr 283. Dzieci obchodziły dzisiaj 99. urodziny Polski. W biało-czerwonej scenerii powiewały flagi, były wiersze, pieśni i hymn odśpiewany z wielką powagą.

Pierwszy raz w przedszkolu na Puszczyka odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały. Nauczycielkom udało się sprawić, że abstrakcyjne dla przedszkolaków tematy, stały się prostsze do zrozumienia.

Kiedyś bardzo, bardzo dawno temu, przed wieloma laty,
Polska miała kłopot z sąsiadami trzema.
Zabrali nam ziemie i mówią: nie ma Polski, nie ma!

Proste słowa wierszy, pomagały dzieciom pojąć trudne wydarzenia i symbole. Galowe stroje i własnoręcznie wykonane symbole narodowe dodawały podniosłego nastroju.

W programie znalazły się m.in. wiersz „Znak” recytowany przez najmłodsze grupy, „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełza w wykonaniu V grupy i wzruszająca pieśń „Moja Ojczyzna” zaśpiewana przez sześciolatki.

Na koniec akademii wszyscy razem odśpiewali hymn i choć niektórym zdarzyło się zaśpiewać „co nam owca przemoc wzięła”, przedszkolaki z dużym przejęciem brały udział w całej akademii i świetnie odpowiadały na wszystkie pytania dotyczące Polski.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI:

 
fot. MSO
+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ alisterkabat
10 dni temu ocena: 0%  1
Kiedyś w przedszkolach organizowano Dzień Milicjanta... Dzieci niewiele rozumiały, ale przedszkolanki punktowały u zwierzchności ludowej. Teraz też punktują. Doktryna z ideologią i religią serwowana z urzędu. A jeśli bez katechizmu, to już dziecko "niepolskie" ?
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji