Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Menele, wstrzymana budowa, plany miejscowe. Mieszkańcy pytają burmistrza

› bieżące miesiąc temu    15.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 8 ocen 15 / 60%
A A A
Burmistrz Kempa z mieszkańcami podczas plenerowego spotkaniaBurmistrz Kempa z mieszkańcami podczas plenerowego spotkania fot. KT

Na drugie spotkanie z burmistrzem Kempą ludzie przychodzili bez przerwy. Sprawa za sprawą, pytanie za pytaniem. Rozmowy w namiocie przy metrze Stokłosy trwały dwie godziny - a nawet chwilę dłużej - plenerowa formuła sprawdziła się mimo kiepskiej pogody.

Cykl jesiennych spotkań burmistrza Roberta Kempy z mieszkańcami wystartował 11 września. Inauguracja przyciągnęła jedynie garstkę mieszkańców - rozmowy zakończono szybko. Wczoraj było inaczej. Do namiotu, który rozstawiono przy metrze Stokłosy, przez bite dwie godziny wchodzili zainteresowani.

Jedna z mieszkanek skarżyła się na kilku, zazwyczaj pijanych, mężczyzn, którzy przesiadują i sypiają w klatkach schodowych przy Bacewiczówny. Kobieta stwierdziła, że to ta sama grupka, którą wielokrotnie spotykano w pobliskiej "Biedronce".

- Odezwiemy się do straży miejskiej i policji. Tyle możemy w tej sprawie zrobić - obiecuje burmistrz Kempa.

Mieszkańcy pytali o przyszłość Placu Wielkiej Przygody w centrum osiedla Stokłosy. Chcą pewności, że teren pozostanie zielony. Pytali o szczegóły miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego uchwalenie ma nastąpić w 2018 roku.

Pojawił się temat boisk do piłki nożnej a raczej trudności w dostępie do nich. Mieszkańcy narzekają, że te przy szkołach są zamykane - według wielu to bezsensowne - są przecież po to, żeby z nich korzystać. Boisko przy SP 313 ma być udostępnione już w sobotę. Zdenerwowani mają nadzieję, że reszta placówek pójdzie tym samym tropem.

Jedna z mieszkanek żądała odpowiedzi w sprawie budowy drogi przy ul. Dunikowskiego 6 i 8. - Jak długo mamy się męczyć z tą budową? Nie można tak żyć - mówi zdesperowana mieszkanka. 

- Obsługę komunikacyjną tej budowy organizował burmistrz Guział. Uzgodniliśmy, że urząd dzielnicy przedłuży asfalt. Usuniemy też krzaki na drodze do skwerku i zrobimy resztę chodnika - pomino, że nie jest to naszym obowiązkiem - odpowiada burmistrz. Remont drogi ma być wykonany w najbliższych dniach.

Pytano o przyszłość Włodarzewskiej. Deweloper zbankrutował a kupcy mieszkań zostali na lodzie. "Zakątek Cybisa" miał być atrakcyjnym miejscem do życia - dziś jest porzuconym placem budowy, na którego dokończenie potrzeba 30 mln złotych.

- Chciałbym, żeby burmistrz mógł zrobić wszystko. Niestety tak nie jest, jest za to prawo. Organem właściwym w tym wypadku jest Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Możliwe, że w przyszłości Włodarzewska zostanie przez kogoś przejęta - komentuje szef zarządu dzielnicy.

Pytano o zagospodarowanie tzw. Psiej Górki. Według mieszkańców jej potencjał się marnuje. - Jest gotowa koncepcja. Teren przejmuje Zarząd Zieleni Miejskiej, któremu jednak idzie to wolniej niż zakładano. To przejściowy problem, jestem pewien. My jesteśmy otwarci na pomoc - stwierdza burmistrz.

Lokalna aktywistka domagała się jak najszybszej reakcji w sprawie Jeziorka Imielińskiego. Kobieta stwiedziła, że użytek ekologiczny od dawna zarasta a porzucony zwyczajnie niszczeje.

- To wina właścicieli gruntu a nie urzędu dzielnicy. O rekultywacji albo wykupie można mówić, kiedy pojawi się konkretne stanowisko. Po drugiej stronie musi być podmiot, który może brać na siebie zobowiązania. W tej chwili jest urząd dzielnicy a po drugiej stronie podmiot potencjalnie zainteresowany, to za mało - tłumaczy Kempa.

Mieszkańcy mają jeszcze kilka okazji, żeby porozmawiać z burmistrzem Ursynowa. Najbliższa już 18 września - spotkanie ponownie w namiocie, tym razem jednak przy metrze Imielin - od godz. 16:00.

+ 9 głosów: 15 (60%) 6 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Sonia
  miesiąc temu ocena: 100%  8
  Ciekawe jest tłumaczenie - to nie my to inni. A przecież zgodę na budowę koszmarku urbanistycznego Zakątek Cybisa dla Włodarzewskiej SA wydał stołeczny ratusz (wbrew przygotowanemu planowi zagospodarowania) i co teraz miejska władza umywa ręce? Ta budowa będzie stała jeszcze może i 10 lat. Ulice Cybisa i Dunikowskiego dzielnica powinna wykonać w pełnych parametrach (z chodnikami, parkingami i normalną drogą) już teraz. A zgodę na obsługę komunikacyjną wydali jeszcze poprzednicy Guziała. Tak samo Jeziorko Imielińskie - ten teren powinna uporządkować dzielnica. Po prostu Dzielnica (urzędnicy) słabo dbają o sprawy Ursynowa, tolerują bałagan i nieróbstwo.
  odpowiedz oceń komentarz 3 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jadwiga
  miesiąc temu ocena: 100%  7
  chodniki trzeba poprawić jak widać na zdjeciu obok namiotu...- brak słów
  odpowiedz oceń komentarz 7 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomasz
  miesiąc temu ocena: 86%  6
  Na pierwszym planie ostatniego zdjęcia jest Truszowa- stara wariatka i mącicielka osiedlowa,zakała bloku i okolicy, ona i jej porąbany pies.
  odpowiedz oceń komentarz 6 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ka
  miesiąc temu ocena: 100% 5
  A Ty jesteś zakałą Świata, Ty i Twój porąbany mózg!
  ~ ANALityk
  miesiąc temu ocena: 44%  4
  Osoby które to i może nadużywają alkohol ale są przecież ludźmi są odzierani z godności i nazywani "menelami"? To jest nowoczesna europejska redakcja? Wstyd.
  odpowiedz oceń komentarz 4 5
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Myszka
  miesiąc temu ocena: 50% 3
  Sami na to miano zapracowali.
  ~ coś mi się tu nie zgadza
  miesiąc temu ocena: 91%  2
  Na zdjęciach namiot wygląda na pusty, a mieszkańców w sumie 4, słownie czterech? Czyżby jakieś małe propagandowe naginanie rzeczywistości, że ludzie walili do namiotu "drzwami i oknami"?
  odpowiedz oceń komentarz 10 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obserwator
  miesiąc temu ocena: 0% 1
  Myślę że duża rotacja była.