Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Mikołajkowy Turniej Badmintona. Za nami dziecięce pojedynki

› bieżące 11 miesięcy temu    17.12.2016
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KT

Od rana najmłodsi zawodnicy rywalizowali w Mikołajkowym Turnieju Badmintona. 106 graczy przybyło do Areny Ursynów, by spróbować sił w walce o zwycięstwo.

Sobotę poświęcono turniejowi dziecięcemu. Gracze bacznie obserwowali konkurentów, w przerwach oddawali się treningom - sportowa atmosfera udzieliła się wszystkim.

- Gram, bo to moja największa pasja. Uwielbiam szybkość i adrenalinę, gram też w tenisa - mówi Klaudia.

Rozgrywki odbyły się w podziale wiekowym: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz gimnazjaliści, grano pojedynczo i w parach. Najmłodszy uczestnik turnieju miał 6 lat, najstarszy - 16.

- To pierwsza edycja dziecięcego turnieju, więc cieszymy się, że jest tylu zawodników. Są dzieciaki z całej Polski, przyjechały też 2 dziewczynki z Białorusi - mówi Wiktoria Rudzińska, organizatorka turnieju. 

Młodzi sportowcy mieli również okazję sprawdzić, z czego dokładnie składa się ich ciało. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi chętni dowiedzieli się, w jakich proporcjach występuje u nich tkanka tłuszczowa i mięśniowa oraz w jakim stopniu nawodniony jest cały organizm. To jednak nie wszystko.

- Możemy również zbadać rozkład ciężaru ciała na poszczególne partie stopy. Dzięki takim badaniom określamy dysfunkcje, jakie mogą pojawiać się nawet w odcinku szyjnym kręgosłupa. Ruch pomaga, minimalizuje prawdopodobieństwo dolegliwości - wyjaśnia Mateusz, specjalista od narządu ruchu.

Sport to zdrowie, co potwierdzają uśmiechnięte, zaczerwienione twarze młodych zawodników. W niedzielę czeka nas kolejna odsłona Mikołajkowego Turnieju Badmintona - za rakietki chwycą dorośli.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 
Mikołajkowy Turniej Badmintona, za nami dziecięce pojedynki.
fot. Kuba Turowicz
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!