Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Minister opowiadał ursynowskim seniorom o... internecie!

› bieżące ponad rok temu    16.01.2015
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 7 / 57%
A A A
 fot. SK

W ursynowskiej Klubotece Dojrzałego Człowieka ruszyły zajęcia programu "Latarnicy". Wolontariusze zachęcają seniorów do zrobienia pierwszego kroku w internecie. Na zajęciach pojawił się... minister administracji i cyfryzacji - Andrzej Halicki.

Aż 10 z 13 milionów Polaków w wieku 50+ nie korzysta z internetu. Aby to zmienić powstał program "Latarnicy" - Polska Cyfrowa Równych Szans współfinansowany ze środków unijnych a realizowany przez Stowarzyszenie "Miasta w internecie" wraz z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

Program debiutuje w naszej dzielnicy. Wczoraj w Klubotece Dojrzałego Człowieka pojawiło się kilkudziesięciu seniorów zaciekawionych możliwością wkroczenia w cyfrowy świat. Niektórzy z nich już powoli przekonują się do globalnej sieci.

- Wchodzę rzadko, bo to taki złodziej czasu! Przeglądam pocztę, ciekawostki - mówi pani Ewa.

- Jak mąż coś ciekawego znajdzie, to sobie razem czytamy. Interesują nas wiadomości - są ciekawsze niż w dziennikach. Zwiedzamy też kraje w komputerze. Odczytujemy wiadomości od dzieci - mówią pan Rudolf i pani Janina.

Zajęcia w Klubie Dojrzałego Człowieka prowadziła Krystyna Rudowska - jeden z prawie trzech tysięcy "latarników" w programie Polska Cyfrowa Równych Szans, ursynowianka. - Zaczynamy od pokazywania korzyści korzystania z internetu. To nie są jednak kursy komputerowe, tylko przekonywanie do pójścia na kurs - mówi Rudowska. Dlaczego została wolontariuszem w programie "Latarnicy"?

- Również jestem starszakiem, korzystam od wielu lat z internetu. Dało mi to mnóstwo satysfakcji, możliwości, pisania projektów europejskich, jeżdżenia po świecie. Próbuję się tym podzielić z innymi. Spłacić swój "dług" - mówi Krystyna Rudowska.

Przed zajęciami minister administracji i cyfryzacji opowiadał seniorom o korzyściach płynących z korzystania z sieci. Zaprezentował nową aplikację na smartfony, szczególnie przydatną osobom starszym, ale nie tylko. Chodzi o RSO Regionalny System Ostrzegania. Za jego pomocą będziemy ostrzegani o nadzwyczajnych sytuacjach pogodowych czy kryzysowych. Aplikacja zdała egzamin podczas ostatniego strajku lekarzy czy w czasie wichur.

Halicki chwalił się także ogromnym postępem jaki Polska zrobiła w rozbudowie infrastruktury. - W tym roku powstanie rekordowych 45.000 km światłowodów, które zapewnią szybki dostęp do sieci. Zrobimy też skok w rozwoju dostępu mobilnego - zapowiadał minister administracji i cyfryzacji.

Również program "Latarnicy" będzie kontynuowany. W połowie roku ruszą konkursy na realizację programu Polska Cyfrowa. 

Jaki jest cel? - Wszyscy seniorzy powinni korzystać z internetu. W ramach programu "Latarnicy" przeszkoliliśmy już ćwierć miliona osób, które często lepiej się poruszają w sieci niż niektórzy młodzi - mówi Andrzej Halicki.

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  ciekawe czy on ma pojęcie o tym
  odpowiedz oceń komentarz 2 1
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji