Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Mistrzostwa Polski MTB 2017. Dziś trzeci dzień zmagań z Kazurką

› bieżące 4 miesiące temu    16.07.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. KT

Trwają Mistrzostwa Polski MTB 2017. Emocji nie brakuje, bo fantastyczna trasa na Kazurce gwarantuje spektakularne rajdy. Wczoraj rywalizowali juniorzy. Dziś jeżdżą najlepsi, w tym Maja Włoszczowska.

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski MTB XC 2017 rozpoczął się rywalizacją młodzików, którzy są nadzieją polskiego sportu w kontekście przyszłych olimpiad. Później ruszyły kategorie masters, cyklosport oraz sztafety. Trasa, którą przygotowano z myślą o zawodach, wymaga maksymalnego skupienia, uwagi i rozsądnego podziału sił. Jedna pętla to blisko 4 km ostrej, wyboistej i wymagającej trasy. Zawodnicy, w zależności od kategorii startu, mieli do pokonania od 2 do 5 okrążeń.

- Trasa jest bardzo trudna. Dużo stromych i niebezpiecznych fragmentów, uskoków i wzniesień. No nic, nie takie rzeczy się robiło - z optymizmem komentuje Magda, która startowała dziś w kategorii młodziczek.

Kazura zmieniła się nie do poznania. Jest masa dropów, wzniesień a nawet rock garden. Zawodnicy startują na profesjonalnej trasie, która idealnie spełnia kryteria XC. W sobotę w zawodach startowali juniorzy i juniorki młodsze. A dziś ostatnie rajdy i rywalizacja kategorii Elita. 

- Jesteśmy tu od wczoraj i zachwyt nie mija. Nie spodziewałem się, że w Warszawie da się zorganizować prawdziwie górskie zawody. Coś pięknego - komentują kibice z Łodzi.

Na trasie Kazurki właśnie dziś pojawi się nasza czempionka, wielokrotna mistrzyni Polski i złota medalistka olimpijska, Maja Włoszczowska.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW:

 
Mistrzostwa Polski MTB 2017! Drugi dzień rowerowych zmagań. FOTO
fot. Kuba Turowicz
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!