Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna

komentowane

oceniane

Mistrzyni świata i Europy w karate? Tak, to Justyna z Ursynowa FOTO

› bieżące 7 dni temu    14.11.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. justynamarciniak.pl

Polska reprezentacja karate wróciła z Rumunii, gdzie walczyła w Mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym i w Mistrzostwach Świata karate fudokan. Rodzimi fighterzy osiągnęli rewelacyjne wyniki, a Justyna Marciniak z Ursynowa obroniła tytuły mistrzowskie i jest czempionem nie tylko na Starym Kontynencie, ale i na całym globie!

Kluż-Napoce w Rumunii - to właśnie w tym mieście rozegrano XXXIII Mistrzostwa Europy w karate tradycyjnym i VII Mistrzostwa Świata karate fudokan. Polska reprezentacja startowała w pierwszych i wzięła gościnny udział w tych drugich zawodach. Turniej trwał od 4 do 6 listopada.

To były wyjątkowe zawody dla Justyny Marciniak, zawodniczki z Ursynowa. Utytułowana zawodniczka wsparła koleżanki z kadry w turnieju drużynowym. Wyniki są fantastyczne.

fot. Justyna Marciniak z drużyną narodową karate tradycyjnego

- Swój start uważam za udany, tym razem trochę w innym charakterze niż zwykle, bo wystartowałam w walkach drużynowych. Jako zawodniczka z dużym już bagażem doświadczeń startowych, postanowiłam wspierać moje młodsze koleżanki z reprezentacji. Mój ostatni stricte zawodniczy start zakończył się rok temu podwójnym złotem... - powiedziała po turnieju Justyna.

Ursynowianka jest obecnie siedmiokrotną mistrzynią świata, dziesięciokrotną mistrzynią Europy i multimedalistką Mistrzostw Polski w karate tradycyjnym - od 6 lat najlepsza w kraju i na świecie. Sport walki to jej życiowa droga, której poświęciła 20 lat. Justyna jest nie tylko czynną zawodniczką, ale i trenerką kadry narodowej karate dzieci, kadetów i juniorów. Od 5 lat prowadzi na Ursynowie zajęcia, w których udział bierze blisko dwustu młodych karateków.

- Pozycja lidera zawsze wiąże się z ogromną presją. Zwycięstwo smakuje inaczej, ale wciąż jest czymś mistycznym. Sprawia, że czuję się wyjątkowo, a moje działania mają sens - dodała złota medalistka z Ursynowa.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mike
  dzisiaj 01:53 1
  Justyna jest z lublina baranie
  odpowiedz oceń komentarz 0 0
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji