Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Najlepsi siatkarze w Arenie Ursynów! Zbliża się X Memoriał Zdzisława Ambroziaka

› zapowiedzi ponad rok temu    10.10.2015
Klaudia Ziółkowska
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. SK

Prawdziwa gratka dla miłośników siatkówki! 16 października w Arenie Ursynów odbędzie się X memoriał Zdzisława Ambroziaka. W ursynowskiej hali zmierzą się najlepsze polskie drużyny.

Memoriał im. Z. Ambroziaka, zmarłego w 2004 roku siatkarza i dziennikarza sportowego, zostanie rozegrany już po raz dziesiąty. To prestiżowy turniej rozgrywany tradycyjnie na tydzień przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Celem imprezy jest promowanie sportu wolnego od dopingu oraz zgodnego z zasadami fair play. Takim jakim widział go Zdzisław Ambroziak.

Pamiętam, kiedy memoriał był jeszcze zwykłym turniejem - mówi Ewa Ambroziak, prezes fundacji im. Amroziaka. - Mecze rozgrywano w zwykłej, małej sali. Teraz spotykamy się w wielkiej hali, a z roku na rok Arena Ursynów zapełnia się coraz bardziej. To jedna z największych siatkarskich imprez w Polsce!

W dziesiątej, jubileuszowej edycji zmierzą się najlepsze drużyny z Polski. Zobaczymy Asseco Resovię Rzeszów, Lotos Trefl Gdańsk, Skrę Bełchatów, Łuczniczkę Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn oraz AZS Politechnika Warszawska. Tradycyjnie już honorowy patronat na memoriałem objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- To świetna okazja, aby zobaczyć siatkarski spektakl na światowym poziomie - zachęca prezes fundacji. - Emocji na pewno nie zabraknie. Poza tym to memoriał jubileuszowy a zatem wyjątkowy!

Memoriał jest wyjątkowy także ze względu na niepowtarzalną atmosferę rozgrywek, tworzoną przez organizatorki Ewę i Ewę Marię Ambroziak - żonę i córkę zmarłego dziennikarza. 

Rozgrywki rozpoczną się w piątek 16 października i potrwają do niedzieli 18 października w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Organizatorami imprezy są Fundacja Zbigniewa Ambroziaka oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Bilety dostępne na stronie http://ucsir.zissb.pl/. Zapraszamy do kibicowania!

Harmonogram rozgrywek:

I DZIEŃ - PIĄTEK, 16 PAŹDZIERNIKA

  • godz. 17:00 - PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska,
  • godzi. 18:00 - Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz.

II DZIEŃ - SOBOTA, 17 PAŹDZIERNIKA

  • godz. 14:00 - Mecz o 5 miejsce (rozegrają drużyny, które przegrały mecze w dniu I),
  • godz. 16:00 - LOTOS Trefl Gdańsk - PGE Skra / AZS Politechnika,
  • godz. 18:00 - Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS / Łuczniczka.

III DZIEŃ - NIEDZIELA, 18 PAŹDZIERNIKA

  • godz. 10:00 - Mecz Przyjaciół Siatkówki,
  • godz. 11:00 - Mecz o 3 miejsce (rozegrają drużyny, które przegrały w dniu II mecze 2 i 3),
  • godz. 13:00 - Finał (rozegrają drużyny, które wygrały w dniu II mecze 2 i 3).
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AdamzSadku
ponad rok temu 1
A Pileckiego nadal zamknięta bo RWE prądu nie może szybciej podłączyć... koszmar jakiś.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji