Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Nie będzie pasów rowerowych na Bartóka i Jastrzębowskiego

› bieżące 8 miesięcy temu    22.03.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 70 / 37%
A A A
 fot. SK

Jest decyzja dzielnicy w sprawie pasów rowerowych na Bartóka i Jastrzębowskiego. Zamiast pasów będą ścieżki rowerowe, zamiast zwężeń - węższe, ale wciąż dwa pasy ruchu. - To psucie budżetu partycypacyjnego - komentuje autor projektu zmian na obu ulicach. - Chcemy kompleksowo poprawić bezpieczeństwo, czego projekt nie uwzględniał - tłumaczy z kolei szef zarządu dzielnicy.

Dzielnica ogłosiła, że rezygnuje z realizacji wzbudzającego mnóstwo kontrowersji projektu poprawy bezpieczeństwa na ulicach Bartóka i Jastrzębowskiego. Na koncepcję zmian (także na Cynamonowej i Dereniowej) autorstwa Radosława Wałkuskiego głosowało w 2015 roku 2.891 osób. Przeciwko niej zbuntowali się mieszkańcy Stokłosów - już podczas prezentacji planów zmian w organizacji ruchu.

- Dominującą opinią przekazaną podczas spacerów, a także listownie i elektronicznie (łącznie wypowiedziało się kilkaset osób) był brak akceptacji dla rozwiązań zgłoszonych w ramach projektu do budżetu partycypacyjnego - mówi burmistrz Robert Kempa.

Na spotkaniach zorganizowanych przez urząd dzielnicy, ludzie najostrzej krytykowali pomysł zwężenia ulic do jednego pasa w każdą stronę (podobnie stało się na Cynamonowej i Dereniowej) oraz reorganizację systemu parkowania, który spowodowałby zmniejszenie liczby miejsc postojowych. Zwracali też uwagę na nierozwiązaną kwestię zwężeń chodników na wysokości przejść podziemnych.

- To nie jest żadna poprawa bezpieczeństwa! Realizacja bez konsultacji z mieszkańcami, dla których te ulice to "kręgosłup komunikacyjny" to tak, jakbyśmy burmistrzowi wsadzili drut w kręgosłup! - komentował na jednym ze spotkań Stanisław Werner, przedstawiciel mieszkańców spółdzielni "Stokłosy". Takich głosów było dużo więcej. Przeciwnicy projektu zmian wyrażali swój sprzeciw nie tylko w czasie spotkań, pisali też do burmistrza petycje i listy.

We wtorek dzielnica ogłosiła, że zmian, podobnych do tych, które wykonano na Dereniowej i Cynamonowej nie będzie. Dlaczego?

- Wadą projektu z Budżetu Partycypacyjnego było to, że nie załatwiał on wielu problemów, które są na Bartóka czy Jastrzębowskiego - tłumaczy Robert Kempa. - Chcemy kompleksowo poprawić bezpieczeństwo na tych ulicach, przywrócić je mieszkańcom - dodaje.

Dzielnica planuje wybudowanie ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Bartóka, poszerzenie chodnika przy obu przejściach podziemnych, wykonanie przejścia dla pieszych na wysokości Bartoka 8 oraz wykonanie azyli na przejściach na wysokości ul. Wokalnej oraz Bartoka 8. Dodatkowo urząd chce zadbać o przesunięcie latarni ulicznych, doświetlenie przejść oraz o poprawę bilansu miejsc parkingowych. W czerwcu mieszkańcy mają poznać koncepcję przebudowy ulicy, zmiany miałyby nastąpić jeszcze w tym roku. Koszt samej ścieżki to ok. 1 mln złotych.

A co z ulicą Jastrzębowskiego? W tym roku nic się na niej nie zmieni. W przyszłości dzielnica planuje wybudowanie tam ścieżki rowerowej, ale jest to uzależnione od środków w budżecie dzielnicy oraz od decyzji miejskich drogowców.

- Wystąpimy do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o zaprojektowanie drogi rowerowej po wschodniej stronie al. KEN, co umożliwi wykonanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jastrzębowskiego w docelowym kształcie. Dotychczasowe rozwiązania organizacji ruchu mają bowiem charakter tymczasowy - mówi burmistrz Kempa.

Burmistrz zapowiada natomiast, że rozpoczęte zwężanie ulicy Dereniowej zostanie dokończone - czyli jeszcze w tym roku (do połowy sierpnia) na odcinku od Gandhi do Ciszewskiego pojawią się pasy rowerowe, azyle na przejściach oraz nowa sygnalizacja na wysokości podstawówki przy Hawajskiej.

Autor projektu: to psucie Budżetu Partycypacyjnego!

Radosław Wałkuski, pomysłodawca zmian na Dereniowej, Cynamonowej, Jastrzębowskiego i Bartóka, ostro krytykuje dzielnicę za rezygnację z jego idei.

- Burmistrz dzielnicy piecze dwie pieczenie na jednym ogniu: psuje budżet partycypacyjny i chce wprowadzić rozwiązanie, które jest niezgodne z obowiązującymi w Warszawie standardami rowerowymi - komentuje.

- Po co to całe przedstawienie (Budżet Partycypacyjny - dop. redakcja) skoro potem pan burmistrz przychodzi i mówi, że to było tak tylko na niby? Tylko dlatego, że szantażuje go lokalna partia polityczna, która zbiegiem losu jest języczkiem u wagi w rządzącej koalicji (Projekt Ursynów jest przeciwnikiem zwężania ulic - dop. redakcja). Jasna sprawa - możecie nie realizować projektów, róbcie sobie co chcecie w tym waszym politycznym folwarku - tylko nie nazywajcie tego budżetem partycypacyjnym ani obywatelskim. Bo tracimy w ten sposób główny cel, jaki przyświecał całej tej inicjatywie: mieszkańcy mieli zaufać urzędnikom i przekonać się, że warto się zaangażować, bo można mieć na coś wpływ - denerwuje się Wałkuski.

Jego zdaniem na Bartóka, która jest drogą klasy lokalnej, obecne standardy nie zalecają budowy wydzielonych dróg rowerowych. Na tej ulicy nie ma bowiem na to miejsca. Nowa ścieżka nikomu się zatem nie przysłuży, będzie podobna do tej na Romera, gdzie urzędnicy zrezygnowali nawet z uznania jej za ścieżkę a rowerzyści nie chcą nią jeździć.

- Mam do Was prośbę Panowie urzędnicy - jak Wam się nie podobają pasy rowerowe, na które zagłosowali mieszkańcy - to ich nie róbcie. Ale nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę i nie budujcie tam wydzielonej drogi rowerowej, która będzie niefunkcjonalnym bublem - dodaje Radosław Wałkuski.

Burmistrz na te zarzuty odpowiada, że zmiana koncepcji została uzgodniona z miejskim Centrum Konsultacji Społecznych, które odpowiada za Budżet Partycypacyjny.

- W budżecie nie chodzi o to, by realizować koncepcje mieszkańców 1:1, ale o to by realizować dopracowane idee. Jeśli słyszę, że mam robić projekt, który jest niepełny, to poproszę o wpłatę brakującej kwoty - kwituje burmistrz Kempa. I przypomina, że realizacja projektu Wałkuskiego miała kosztować 752 tysiące złotych a kosztowała do tej pory prawie 1,7 mln złotych, choć projekt nie został zrealizowany nawet w połowie.

 

Powiązane

+ 26 głosów: 70 (37%) 44 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (153)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nina
6 miesięcy temu ocena: 95%  153
I bardzo dobrze, że jest rezygnacja. Na Dereniowej nikt nie jeździ po ścieżce zrobionej na ulicy, wszyscy i tak jadą chodnikiem. Ta zmiana nie poprawiła bezpieczeństwa tylko je zwiększyła. Parkingi wzdłuż ulicy uniemożliwiają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z osiedla, nie mogą się dalej wysunąć by zobaczyć co dzieje się na drodze bo przecież jest ścieżka i w każdej chwili będący "na prawie" rowerzysta może wjechać z impetem na samochód... szkoda gadać - mnie też przeraża zachowanie rowerzystów, niestety większość jeździ źle i za szybko. Ścieżka rowerowa to nie trasa wyścigu kolarskiego, to ścieżki rekreacyjne i powinno się po nich jeździć wolno i bez narażania innych użytkowników chodnika na stres.
odpowiedz oceń komentarz 18 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karolek
7 miesięcy temu ocena: 37%  152
Rowerzyści na Ursynowie to PIRACI DROGOWI. Jadą bardzo szybko, wpychają się między ludzi, Nie przepuszczą pieszych nawet na przejściu przez ścieżkę rowerową, jadą bez oświetlenia po ulicach(!), są bezkarni. Kierowców czasami kontroluje policja, rowerzystów nikt. Rowerzystów trzeba ucywilizować bo dzisiaj to dzicz.
odpowiedz oceń komentarz 19 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 64% 151
Kamil Ci tak powiedział? :)
oceń komentarz 25 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 47% 150
Kenez dla twojej wiadomości chociaż i tak pewnie nie zrozumiesz: sytuacja sprzed 15 min - chcę przejść z dzieckiem przez ulicę Dereniową i co ROWERZYSTKA prawie mi dziecko rozjeżdża!!! A dlaczego? Bo święta krowa (inaczej nie nazwę) w d... ma pieszych w tym zwłaszcza dzieci bo przecież ona jedzie rowerem. Z daleka widziała że jestem z dzieckiem i wchodzimy na pasy a nawet nie zwolniła nie wspominając o przepuszczeniu przez jezdnię!!! O czym to świadczy? Że wy rowerzyści macie w d... pieszych i innych użytkowników dróg! Nie wierzysz to sprawdź monitoring na przejściu...
oceń komentarz 26 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 55% 149
Raczej o niczym to nie świadczy, w każdej grupie społecznej są takie jednostki. W mojej ocenie Twój komentarz to kolejny etap hybrydowej wojny projektu ursynów z wyimaginowanym lobby "pedalarskim (pozdro stefan) :) Ale załóżmy, że Ci wierzę, że faktycznie masz córkę, że faktycznie przechodziłeś po pasach i tak dalej - czy rowerzystka jechała po chodniku? Jak zaregowałeś na tę sytuację, zwróciłeś Pani uwagę? Czy auta się zatrzymały przed przejściem, żeby Was przepuścić? Czy czułeś się jako pieszy zagrożony korzystając z tego przejścia, a jeżeli tak to tylko przez rowerzystkę?
oceń komentarz 23 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 33% 148
O jakiej ty wojnie mówisz? Człowieku ocknij się gdzie ty żyjesz i o czym piszesz. Ta ROWERZYSTKA jechała PASEM ROWEROWYM i była jedynym uczestnikiem ruchu w pobliżu przejścia! W dodatku nie ustąpiła pieszemu. Żeby było śmieszniej moje dziecko przeprowadzało rower przez przejście czego nie robi 99,99% rowerzystów w Warszawie! Dziś sytuacja analogiczna: auta się zatrzymały po obu stronach jezdni bo przechodziła kobieta z dzieckiem w wózku przez przejście a co zrobił ROWERZYSTA? Przejechał prawie po wózku! I to na tym samym przejściu! O czym to świadczy? O tym że 100% osób jadących rowerem po chodniku na Dereniowej uważa na pieszych a ten ułamek który jedzie pasami ma ich głęboko w d... i tyle! Jeśli mi nie wierzysz zapraszam to ci to udowodnię! Od dziś z całą stanowczością będę za likwidacją pasów rowerowych na rzecz wydzielonych DDRów!
oceń komentarz 10 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 68% 147
Po pierwsze drogi adammie, jestem z Ciebie dumny, że uczysz swoją córkę, że rower należy przeprowadzić przez przejście dla pieszych. Propsuje, ale to koniec słodkości, bo pisząc na podstawie 2 sytuacji, które zaobserwowałeś, że "100% osób jadących rowerem po chodniku na Dereniowej uważa na pieszych a ten ułamek który jedzie pasami ma ich głęboko w d... " po prostu się ośmieszasz. Ogarnięty rowerzysta, przepuści Cię i na drodze i na ścieżce, nieogarnięty będzie miał Cię w d... na drodze i na ścieżce. Rozumiem, że mogłeś w życiu nie dotknąć statystyki, ale to co piszesz to jest niestety strasznie prymitywny populizm.
oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 42% 146
Szczerze to mam w głębokim poważaniu twoje zdanie na ten temat. Ty i twoje wynurzenia na temat statystyk jest po prostu śmieszne. Zapraszam na Dereniową którą pokonuję 4 razy dziennie pieszo to ci udowodnię kto ma rację - twoje statystyki czy to o czym ja mówię bo na chodniku WSZYSCY mi i dziecku ustępują (chociażby dwukrotnie dzisiaj - pozdrawiam Pana który zaszedł nawet z roweru by minąć moje dziecko które w każdej chwili rowerkiem mogło skręcić mu pod koła). Ogarnięty i myślący rowerzysta właśnie będzie jechać po chodniku a nie w ścisku pomiędzy autobusami i parkującymi autami! Pozdrawiam nudny Radku.
oceń komentarz 10 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 59% 145
Chyba mnie z kimś pomyliłeś drogi działaczu projektu ursynów :P
oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 40% 144
PS ogarnięty i myślący rowerzysta, wie że nie może zgodnie z prawem jechać po chodniku, ale kto by tam się przejmował w obozie populistyczno-radykalnym takimi szczegółami :P
~ Maja
7 miesięcy temu ocena: 89%  143
Kępa geniusz powinien polecieć ze stołka i zapłacić z własnej kieszenie za trwonienie pieniędzy publicznych.
odpowiedz oceń komentarz 32 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hans Kloss
7 miesięcy temu ocena: 61%  142
Najlepsze w tym wszystkim jest fakt, że za społeczne pieniądze buduje się ścieżkę rowerową, a nieoświetlony rowerzysta popyloa wieczorkiem po jezdni wzdłuż ścieżki i zwróć mu uwagę to wiązkę pośle że hej !!!
odpowiedz oceń komentarz 99 63
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 38% 141
I czego do dowodzi Hans? Tego, że rowerzyści sa fe, a kierowcy świeci? Ręce opadajo czytając te Wasze komentarze drodzy działacze projektu ursynów :/
oceń komentarz 56 91
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 67% 140
Kenez powiedz czy ciebie nie wiem jakiś orzeł czy kto tam nie przyjął albo wyrzucił z tego projektu ursynow że w każdym poście o nich piszesz?
oceń komentarz 74 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 53% 139
Nie adamko, nie mam nic wspólnego z tym człowiekiem, ale wkurza mnie, że ludzie, którzy są z Ursynowem związani od 2, 3 lat swoimi populistycznymi działaniami realnie szkodzą naszej dzielnicy.
oceń komentarz 18 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 57% 138
Kenez - ktoś ich w końcu wybrał prawda? Możliwe że i nawet Ty o ile tutaj mieszkasz. I zamiast "jechać" po takim pu, po Stefanie a nawet po mnie jak po łysej kobyle, chociaż nie jestem żadnym członkiem pu czy jakiegokolwiek innego ugrupowania w przeciwieństwie do tego co twierdzisz, to przy najbliższej okazji idź i zagłosuj na kogo innego bo na tym polega demokracja. Jeżeli chodzi o działania "szkodliwe" jak to mówisz to absolutnie się z tobą nie zgadzam. Uważam iż rowerowa hucpa w wykonaniu 5000tys krzykaczy na 2mln Warszawę to naprawdę gruba przesada. Sam jeżdżę rowerem przez 5-6 miesięcy w roku ale nie zgadzam się na to aby pod dyktando rowerowe demolować całą Warszawę pod pretekstem poprawy bezpieczeństwa pieszych bo z tym to nie ma nic wspólnego! Drogi/ścieżki rowerowe - tak i to jak najwiecej! Pasy rowerowe - wyłącznie w śródmieściu ze względu na brak miejsca! Więc o jakim populizmie tego pu mówisz? Bo ja widzę że jednak coś dla mieszkańców robią w przeciwieństwie do innych...
oceń komentarz 25 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 54% 137
Wow, dzięki stefan, że uświadomiłeś mi na czym polega demokracja :) BTW żaden normalny człowiek nie używa takich wyrażeń jak "hucpa", a zbitka - "rowerowa hucpa w wykonaniu 5000tys krzykaczy" świadczy o tym, że prawdopodobnie jesteś: a) działaczem PU b) działaczem PO c) konkretnie zmaniuplowanym gościem d) domorosłym politykiem. A mi się średnio chce dyskutować i przekonywać do swoich racji tak zafiksowanego typa. Twoim zdaniem robienie dobrze kierowcom to priorytet. Moim zdaniem najważniejsi są piesi i to ich bezpieczeńśtwo należy dbać, nawet kosztem komfortu kierowców. I tak dalej i tak dalej. Widzisz, drogi adammie termin populizm jest, niejednoznaczny, ale opisuje zjawiska, których wspólną cechą jest retoryka odwołująca się do woli ludu. Wola 'suwerena' jest generalnie spoko, tylko taki mały szkopuł, że zazwyczaj masa jest krótkowzroczna i myśli o czubku swojego nosa, nie myśli o konsekwencjach, o przyszłości o skutach i tak dalej. Łapiesz już o co mi biega? .
oceń komentarz 15 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 52% 136
Kenez żenujący jesteś tak jak i twoje komentarze. Gdzie ja w jakimkolwiek poście napisałem że jestem przeciwnikiem poprawy bezpieczeństwa pieszych? Wkładanie za to ludziom do głowy że wymalowanie pasów rowerowych na jezdni poprawia bezpieczeństwo właśnie pieszych jest po prostu śmieszne! Pozdrawiam bo nie mamy o czym rozmawiać.
oceń komentarz 14 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 54% 135
Czyli jednak nie łapiesz. Szkoda :(
oceń komentarz 13 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 51%  134
Panowie, rzucacie perły przed wieprze. Z lajkrowym fundamentalistą (~kenez). się nie dyskutuje. Ale zawsze można go obśmiać :-)
odpowiedz oceń komentarz 85 82
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 47% 133
Rzucać perły przed wieprze? XD Beka opór, stefan czy Ty przypadkiem nie przeniosłeś się w czasie z XIX wieku z warcholską misją, żeby walczyć o prawa uciśnionych kierowców diesli?
oceń komentarz 75 84
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 53% 132
~~kenez to w XIW w. wieku były diesle, kalesoniarzu? Jeśli ja przeniosłem się w czasie z XIX w., to z jakich zaprzeszłych czasów ty przybywasz, ze swoim ulubionym pojazdem wiejskich listonoszy, i ludu pracującego CHRL ? :-)
oceń komentarz 81 73
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 48% 131
stefan zrobię Ci dobrze, i napisze do Ciebie tak jak lubisz :) - a co to jest XIW, drogi mój "samochodowy pedalarzu"? I w którym wieku ludzkość wynalazła wehikuł czasu mój Ty przemądrzały dziubasku? :D
oceń komentarz 74 79
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 53% 130
"stefan zrobię Ci dobrze......dziubasku" Ej, daj ju z spokój, cieplaku. Idż się poprzytulaj do kolegów w w rajtuzach :-)
oceń komentarz 83 74
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 42% 129
Jak na członków stowarzyszenia we władzach, którego funkcjonują jak to mówisz, cieplaki, to straszny z Ciebie homofob Stefanku :) Skąd w Twoich pogladach tyle wsteczniactwa?
oceń komentarz 55 75
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hans Kloss
7 miesięcy temu ocena: 63%  128
Zwężenie Dereniowej doprowadziło tylko do jednego: Zdegradowania tej ulicy jako traku komunikacyjnego i chyba o to autorowi chodziło. Dziwię się tylko, że okoliczni mieszkańcy nie zlinczowali moralnie tego osobnika. Ograniczanie komunikacji na Ursynowie na trasach równoległych do KEN to zbrodnia na rozsądku i kompletny brak obserwacji w godzinach wyjazdów/przyjazdów.
odpowiedz oceń komentarz 86 50
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 33% 127
Nie tylko. Dzięki zmianom, które nie są idealne i wymagają poprawy udało się poprawić bezpieczeństwo pieszych :)
oceń komentarz 35 71
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 63% 126
Jaka szkoda, że dalej się nie uda :-)
oceń komentarz 56 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 64% 125
Jaka szkoda, że dalej się nie uda :-)
oceń komentarz 56 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 63% 124
Kenez to po co było robić coś na siłę? Po co dalej forsujecie Dereniową jeżeli nie jest to dobry pomysł i wymaga poprawy? I jeszcze jedno gdzie do cholery poprawione jest bezpieczeństwo pieszych? Mieszkasz tu czy jak pseudo dziennikarze z wybiórczej próbujesz ludziom wciskać kit? Ja tą ulicą pieszo poruszam się kilka razy dziennie i jakoś nie widzę tej "poprawy"...
oceń komentarz 57 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 36% 123
Kiedyś się uda :) Rzym upadł, III rzesza upadła to i ten populistyczny ciemnogród też kiedyś zdechnie :D
oceń komentarz 33 59
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 40% 122
Wszystkie zmiany, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych warto forsować :) Jeśli nie widzisz "gdzie do cholery poprawione jest bezpieczeństwo pieszych" to może już jaskry dostałeś od tego patrzenia w monitor? Bo przecież nie jesteś chyba zaślepionym ideologicznie radykalnym populistą, który nie potrafi zrozumieć, że spowolnienie ruchu aut proporcjonalnie przekłada się na podniesienia bezpieczeństwa pieszych? :)
oceń komentarz 33 50
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hans Kloss
7 miesięcy temu ocena: 58% 121
zenek !! Jakich pieszych ??? Tych co to po chodnikach 2m od jezdni chodzili, czy tych co byli łańcuchem oddzieleni ???? Rozumiem, że tych właśnie ratują pasy rowerow z nikąd do nikąd, a najlepszy ten co prowadzi na trawnik !!!! SUPERRRR !!!! Na jakiej wsi to wymyślali zanuś ????
oceń komentarz 46 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hans Kloss
7 miesięcy temu ocena: 55% 120
kenez - człowiecze !!! Zabroń ruchu samochodów (a zwłaszcza karetek koło domu) to piesi będą najbezpieczniejsi choć nie będą bezpieczni, bo mogą się potknąć i zabić na prostej drodze !!! Wiem !!! Wtedy dla ich bezpieczeństwa zabronisz im chodzić !!!!!
oceń komentarz 43 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 60% 119
~kenez " ...spowolnienie ruchu aut proporcjonalnie przekłada się na podniesienia....." Kurcze, ciemni ludzie nie docenili światłego projektu. A taki fajny był, amerykański, hahahahahahahahahaha!
oceń komentarz 49 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 49% 118
@Hans Klos, nie potrafie dyskutować na tak prostackim poziomie argumentacji :/ ale spróbuje: "Jakich pieszych ???" Normalnych pieszych, czyli tych osób, które używają własnych nóg do przemieszczania się z punktu a do b :) "Rozumiem, że tych właśnie ratują pasy rowerow z nikąd do nikąd, a najlepszy ten co prowadzi na trawnik" - źle rozumiesz, albo w ogóle nie rozumiesz, albo brak Ci woli, żeby zrozumieć, ale zgadzam sie z Tobą w krytyce władz miasta/dzielnicy, że robie 'urywających' się pasów nie jest szczególnie inteligentne, ale to kolejny kamyczek do ogródka rządzących miastem PO i rządzących dzielnicą PO-IMU-PU. "Na jakiej wsi to wymyślali?" Nie wiem, zapytaj może adamma/stefana to oni tu robią za ekspertów od wsi. Ja jestem raczej mieszczuchem :)
oceń komentarz 34 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 49% 117
@stefan, co ja mam Ci poradzić, że dzielnicą rządzi ciemnota? Niestety postawy idą z góry, i później tacy szeregowi działacze projektu ursynów emanują tą ciemnotą, która jak widać zaraźliwa jest jak dżuma. Dla Ciebie to jest zabawne, dla mnie smutne :(
oceń komentarz 38 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 62%  116
W budżecie partycypacyjnym nie chodzi o to, by realizować koncepcje mieszkańców. Chodzi o wygodę urzędników i samozadowolenie lokalnych populistów/parodystów, bo to w ich rękach BP stał się parodią samego siebie.
odpowiedz oceń komentarz 63 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 51% 115
Płacz i narzekaj ile wlezie - po Ursynowie dostaniecie kopa w kolejnych dzielnicach z tą waszą "poprawą" bezpieczeństwa.
oceń komentarz 40 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 58% 114
Drogi członku projektu ursynów, trolluj sobie ile wlezie :) ale i tak na nic to się zda, bo mieszkańcy Ursynowa nie są takimi idiotami jak wam się może wydawać i prędzej czy później, a mam nadzieję, że prędzej wykopią Was z powrotem do Lublina/Białegostoku :)
oceń komentarz 38 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 29% 113
Może i tak się zdarzy. Na razie jednak, wykopali was, kalesoniarze :-)
oceń komentarz 14 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 22% 112
Może i tak się zdarzy. Na razie jednak, wykopali was, kalesoniarze :-)
oceń komentarz 10 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 77% 111
stefan, zapomniałeś jak Kamil Cię instruował, żeby się nie przyznawać, że trollujecie na zlecenie PU ?!? XD
oceń komentarz 34 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 24% 110
Ciężko kogoś wykopać z powrotem do miejsca które tylko widział co najwyżej na mapie... skąd jesteś drogi chłopcze że masz taki problem z tym Lublinem i Białymstokiem? Z jakiej wsi przyjechałeś lub Twoi rodzice? Bo z takim podejściem Warszawiak to ty na pewno nie jesteś...
oceń komentarz 11 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 80% 109
adamm, podejrzewam, że szkołę omijałeś szerokim łukiem, ale naucz się wreszcie, że małą literą piszemy nazwy mieszkańców miast, a nawet osiedli i wsi :) Lublin i Białystok, to miejsca z którymi przez większość swojego życia związani byli panowie Kamil Orzeł i Łukasz Ciołko, czyli Wasi bezpośredni mocodawcy moje kochane dziubaski :D Do obu tych miast nie mam nic przeciwko, mam natomiast sporo zastrzeżeń do wyżej wymienionych chłopców :)
oceń komentarz 33 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 20% 108
Kenez - tak na marginesie - ilu mieszkańców Ursynowa jest "napływowych" a ilu rodowitych Warszawiaków? Z kogo ty chcesz idiotów robić?
oceń komentarz 8 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 74% 107
adamm, a jakie to ma znaczenie ilu mieszkańców Ursynowa jest "napływowych" a ilu rodowitych Warszawiaków??? Bo nie nadążam za Twoim jakże błyskotliwym tokiem rozumowania? Odpowiadając na Twoje drugie pytanie, raczej z nikogo, jak już z kogoś, to z internetowych trolli projektu ursynów :)
oceń komentarz 32 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 33% 106
Nie dość że znawca prawa o ruchu drogowym, rozporządzenia dot dróg publicznych, posiadacz tajemnej wiedzy czego chcą mieszkańcy Ursynowa czyli jednym słowem filozof bez większej wiedzy jakich pełno chociażby w wydziale zrównoważonej mobilności w ZDM. Gratuluje!
oceń komentarz 16 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 80% 105
Ciekawie siebie scharakteryzowałeś misiu-pysiu, ale takie pisanie o sobie w trzeciej osobie zakrawa o megalomanie, ale dobrze słodki księciu, mogę zrobić Ci dobrze i pisać do Ciebie per panie filozofie jak sobie tego życzysz XD
oceń komentarz 36 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 33% 104
wiesz drogi bozonie vel kenezie pisząc swoje komentarze jasno mieszkańcom pokazujesz poziom otwartego ursynowa... gratuluje:) oby tak dalej
oceń komentarz 17 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 64% 103
adammo, w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem żadnym lokalnym pseudodziałaczem, ani członkiem żadnego stowarzyszenia :) Ciekaw jestem czy Ty jako dzialacz projektu ursynów zdajesz sobie sprawę, że swoimi komenatrzami reklamujesz projekt ursynów jako ugrupowanie - populistyczne, wsteczniackie, hejterskie i na dodatek homofobiczne...
oceń komentarz 36 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 53% 102
Kenez powtórzę bo widać czytać to ty nie umiesz - nie jestem i nie będę żadnym członkiem projektu ursynow. Widzę za to że masz jakiś deficyt obrażania innych. Może cię w szkole nie lubili - nie wiem ale to Twój problem. Co więcej - dobitnie to świadczy o twoim wychowaniu a wręcz jego braku. Popisz sobie jeszcze dzieciaku trochę farmazonów na poziomie rynsztoka i powymyślaj kim to ja nie jestem - spoko czekam tylko na to.
oceń komentarz 26 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 50% 101
Też bym się wstydził przyznać na Twoim miejscu :)
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 60% 100
W przeciwieństwie do ciebie nie mam się czego wstydzić.
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 47%  99
Polecam wszystkim zwolennikom pasów rowerowych: https://m.youtube.com/watch?v=... Wklejone ze strony masy krytycznej... Panie Burmistrzu prosimy o rozwagę w sprawie Dereniowej!!!
odpowiedz oceń komentarz 51 58
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 46% 98
A teraz pomyślcie że je jedzie tam dziecko (powyżej 10lat)....
oceń komentarz 49 58
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hans Kloss
7 miesięcy temu ocena: 48% 97
Tylko wytłumacz co w tej sprawie zmieniło zwężenie Dereniowej i ustawienie pasów w kolejności: chodnik, parking, droga dla rowerów, jezdnia ????? Nadal otwierając drzwi i uderzając w rowerzystę spychamy go pod samochód, z tym, że tu już nie ma miejsca na ominięcie wywróconego !!! Tak "myśli" masa krytyczna co w przypadku tej terrorystycznej organizacji jest typowe.
oceń komentarz 36 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 51% 96
@Hans Klos - o to właśnie chodzi - o jakiej poprawie bezpieczeństwa my tu mówimy? Jedyne o co chodzi w projekcie p. Walkuskiego to tak naprawdę umożliwienie grupce fanatyków szybkiej jazdy gdzie pieszy / osoba na rolkach / matka z dzieckiem w wózku nie wejdzie im pod rozpędzony rower!!! Mówi się że jak ktoś chce poszaleć autem to niech jedzie na tor - może czas powiedzieć to tym rowerowym fanatykom?
oceń komentarz 39 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 55% 95
@Hans Klos o jakiej poprawie bezpieczeństwa my tu mówimy???Jedyne o co chodzi w projekcie p. Orła to tak naprawdę umożliwienie grupce fanatyków szybkiej jazdy gdzie pieszy / osoba na rolkach / matka z dzieckiem w wózku nie wejdzie im pod rozpędzony samochód. Mówi się że jak ktoś chce poszaleć autem to niech jedzie na tor - może czas powiedzieć to tym fanatykom z projektu ursynów?
oceń komentarz 39 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 50% 94
Kenez cytując autora projektu do BP: - Mam do Was prośbę Panowie urzędnicy - jak Wam się nie podobają pasy rowerowe, na które zagłosowali mieszkańcy - to ich nie róbcie. Ale nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę i nie budujcie tam wydzielonej drogi rowerowej, która będzie niefunkcjonalnym bublem - dodaje Radosław Wałkuski". My jako mieszkańcy właśnie dróg / ścieżek rowerowych chcemy ale wy rowerowi fanatycy tego nie ogarniacie... Tak jak pisałem poniżej uspokajanie ruchu + DDR = TAK!!! Ale wam właśnie chodzi o pasy rowerowe a nie bezpieczeństwo pieszych!!!
oceń komentarz 39 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 51% 93
Domyślam się drogi działaczu projektu ursynów, że Panu Wałkuskiemu chodziło o to strategiczne dokumenty miasta, które określają te sprawy, jak i inne przepisy, które mówią, ze na pewnych kategoriach dróg pewnych rozwiązań się nie stosuje... ale kto by się przejmował prawem, zasadami i tak dalej, jak można wziąć widły i pochodnie, i jak niepiśmienni chłopi walczyć o prymat populizmu nad racjonalizmem :)
oceń komentarz 39 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 49% 92
Kenez - strategiczne dokumenty miasta jak to pięknie nazywasz nie są prawem nadrzędnym wobec USTAWY czyli de facto rozporządzenia ministra dotyczącego dróg publicznych. Jeżeli Ustawa dopuszcza jakieś rozwiązania to możesz sobie tworzyć prawo miejscowe do woli dopóki jest zgodne z USTAWĄ dziubasku...
oceń komentarz 37 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 54% 91
To w jakim punkcie dokumenty strategiczne miasta są niezgodne z ustawą doktorze habilitowany toruńskiego uniwersytetu harvarda? :)
oceń komentarz 38 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kafar
7 miesięcy temu ocena: 36% 90
Ten film pokazuje tylko jak głupi ludzie wsiadają za kierownicę samochodu. Co z tego wynika dla Dereniowej?
oceń komentarz 20 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 63% 89
@Kafar - wynika tyle że z obu stron musi działać zasada ograniczonego zaufania - o ile dorosły raczej nie ma z tym problemu to dziecko mające chociażby 11lat nie ma aż takiej świadomości. Gdzie to się odnosi do Dereniowej? Na prawie całej długości ulicy masz wyznaczone miejsca postojowe równoległe do pasa rowerowego/jezdni i wyobraź sobie dziecko poruszające się tym pasem oraz osobę która właśnie nie zastanowi się i nie spojrzy w lusterko czy może drzwi otworzyć - masz dokładnie sytuację z filmu. Lub nawet gorzej bo trudno oczekiwać od dziecka takiego refleksu. I pomyśl jak sprawnie ten rowerzysta zareagował odginając kark spod nadjeżdżającego samochodu i jakim refleksem wykazał się kierowca który go ominął. A co by było gdyby jak na Dereniowej była wyspa na środku jezdni i nie dałby rady odbić w lewo?
oceń komentarz 36 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 31% 88
@adamm, drogi populisto z projektu ursynów, dalej czekam na merytoryczną odpowiedź na pytanie w jakim punkcie dokumenty strategiczne miasta są niezgodne z ustawą. Doczekam się?
oceń komentarz 17 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 80% 87
Kenez populistą co najwyżej możesz być tylko ty. Nie oczekuj też odpowiedzi na pytania jeżeli sam komuś nie potrafisz/nie chcesz odpowiedzieć (pytania w postach powyżej i poniżej).
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 50% 86
W przeciwieństwie do Ciebie drogi populisto wcale nie będący członkiem projektu ursynów, staram się odpowiadać na wszystkie Twoje pytania , nawet jak zionie od nich nienawiścią na kilometr :p
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 50% 85
To chyba masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz bo na pytania nie odpowiadasz. Pozdrawiam szkoda mi czasu na ciebie.
~ kenez
7 miesięcy temu 84
Na jakie niby nie odpowiedziałem drogi działaczu?
~ zadowolony
7 miesięcy temu ocena: 47%  83
Hahaha nareszcie Wałkuski& company dostali w łeb, do ratusza wreszcie dotarło że to zwyczajny szkodnik którego nienawidzą mieszkańcy Ursynowa. Brawo burmistrz Kempa, a ty Wałkuski w swoim salonie se przejścia między fotelem a kanapą zwężaj.
odpowiedz oceń komentarz 48 55
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
7 miesięcy temu ocena: 52%  82
Teraz Cynamonowa i Dereniowa. Przywrócić stan pierwotny. Na Plaskowickiej już są tablice że Cynamonowa będzie objazd likwidowanego ronda na KEN. Tym wąskim gardłem? Śmiech na sali.
odpowiedz oceń komentarz 68 62
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kafar
7 miesięcy temu ocena: 60%  81
Nieważne jaki jest wynik wyborów, ważne co zdecyduje Kempa. Ursynów coraz bardziej upodabnia się do Białorusi.
odpowiedz oceń komentarz 76 51
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taliban
7 miesięcy temu ocena: 61%  80
Lobby ministra Szyszki wygrywa w Polsce. Polacy-cebulacy
odpowiedz oceń komentarz 71 46
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 59%  79
Budżet partycypacyjny obnażył brak kompetencji i przygotowania "włodarzy" naszej dzielnicy. Nigdy się nie spodziewałem, że PO może tak nisko upaść, a jednak :/
odpowiedz oceń komentarz 85 59
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
7 miesięcy temu ocena: 51%  78
Ale o co w końcu tu chodzi? O poprawę bezpieczeństwa na ulicach, czy o "standardy rowerowe"? Wydaje mi się, że głosującym za tymi projektami chodziło o to pierwsze, a pomysłodawcom zależy na tym drugim. Więc akurat trudno się nie zgodzić z p.Kempą.
odpowiedz oceń komentarz 62 60
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dinozaury
7 miesięcy temu ocena: 100%  77
kiedy dzielnica/spółdzielnia/KTOKOLWIEK zrobi porządek z okolicą DS? samochody rozjeżdżają pieszych między pawilonami, parkingowy burdel trwa w najlepsze, bazar rozrasta się coraz bardziej uniemożliwiając przejście, busy podjeżdzają do samej pochylni do metra. Niech dzielnica zajmie się prawdziwymi problemami w tym rejonie a nie pompuje kasę w malowanie trawy na zielono!!
odpowiedz oceń komentarz 30 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eva
7 miesięcy temu ocena: 54%  76
Panie Wałkuski, jak na razie bublem okazały się pana pasy rowerowe na Cynamonowej po których przejeżdżają dwa rowery na dobę (pozostałe jadą po chodnikach). Zrobił pan jeden wielki bałaganowy slalom na ulicy. Niech pan się przejdzie na Cynamonową i z ręką na sercu powie czy panu się to podoba.
odpowiedz oceń komentarz 76 66
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 49% 75
Większości mieszkańców się podoba Cynamonowa :) Nie licząc grupki krzykaczy, wszyscy są zadowoleni :)
oceń komentarz 68 71
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 45% 74
~ kenez A żelaznego wilka też widziałeś, kalesoniarzu?
oceń komentarz 55 68
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 58% 73
Chodzi Ci o litewską paramilitarną organizacja faszystowska? Na niej się wzorujecie w projekcie ursynów? XD
oceń komentarz 64 47
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
7 miesięcy temu ocena: 44% 72
Na jakie to badania mieszkańców Ursynowa powołuje się pan ~kenez pisząc o większości, której się podobają wprowadzone zmiany na Cynamonowej? Poproszę o konkretne informacje.
oceń komentarz 32 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 56% 71
A gdzie pan Jan znalazł informację, że powołuje się na jakieś konkretne badania? Proszę tylko o konkretne informacje :)
oceń komentarz 38 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 49% 70
Kenez to jak tu nie mieszkasz i nie masz pojęcia o czym mówią mieszkańcy to po prostu zamilcz i się nie wypowiadaj!
oceń komentarz 36 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 48% 69
A gdzie ja napisałem dziubdziusiu z projektu ursynów, że tutaj nie mieszkam? I jakim prawem odbierasz mi prawo do wypowiedzi? I czy zawsze posługujecie się w potyczkach retorycznych kłamstwem czy tylko dla mnie robisz wyjątek?
oceń komentarz 38 42
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
7 miesięcy temu ocena: 56% 68
Jeśli się pisze "Większości mieszkańców się podoba Cynamonowa" to trzeba to twierdzenie umieć obronić, w przeciwnym razie rozmowa traci sens. Nie zamierzam nikogo pouczać, ale są jakieś zasady rzeczowej dyskusji miedzy dorosłymi ludźmi.
oceń komentarz 41 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 70% 67
@Jan - Panie Janie proszę nie oczekiwać merytorycznej dyskusji od kogoś takiego jak kenez. Pisać każdy umie - merytorycznie dyskutować już nie. Jak Pan sam widzi Redaktor Kińczyk i tak w miarę sprawnie reaguje na wpisy ww. osobnika po prostu je usuwając...
oceń komentarz 40 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 28% 66
@Jan to co napisałem jest moją opinią na podstawie, którą sformułowałem na podstawie rozmów z innymi pieszymi uczestnikami ulicy Cynamonowej. W mojej ocenie większość mieszkańców, która na codzień korzysta z tej ulicy jest zadowolona ze zmian. Tylko ta grupa nie jest słyszalna, bo największy szum robią krzykacze nakręceni przez członków projektu ursynów.
oceń komentarz 15 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 37% 65
adamm, dlaczego tak kłamiesz? Szanowny redaktor Kińczyk skasował przynajmniej pięć Twoich komentarzy, a moich jeden, który był odpowiedzią na Twoje pomówienia :)
oceń komentarz 16 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 78% 64
Pfff i kto tu kłamie...
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 14% 63
Ty.
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 78% 62
No to zapytaj Pana Kińczyka ile postów ci usunął...
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 40% 61
Z Tobą to jak z dzieckiem, ale ok, drogi redaktorze jesteś w stanie rozstrzygnąć spór ile hejterskich komentarzy duetu adamm/stefan usunęliście a ile moich komentarzy? Z góry dziękuję :)
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 51%  60
Cieszy ta racjonalna decyzja, oraz to, że szkodnik Wałkuski dostał po nosie. Martwi niezrozumiały (czyżby) upór burmistrza przy próbie kontynuacji kosmicznej bzdury na Dereniowej.
odpowiedz oceń komentarz 89 86
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 48%  59
Górą populiści i warchoły. Ursynów wsią Warszawy.
odpowiedz oceń komentarz 95 104
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
7 miesięcy temu ocena: 46% 58
Nie ma obowiązku zamieszkiwania w tej części Warszawy.
oceń komentarz 37 43
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 63% 57
Mało tego Janie, w ogóle nie ma obowiązku zamieszkiwania Warszawy :)
oceń komentarz 42 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
7 miesięcy temu ocena: 53%  56
Tyle, że wielu mieszkańców chciało zmian. Tu nie chodzi o pasy rowerowe, czy jeszcze mniej potrzebną w tym miejscu DDR tylko o bezpieczeństwo pieszych. Zapamiętamy panie Burmistrzu kto zdecydował, że nasze bezpieczeństwo nie jest ważne.
odpowiedz oceń komentarz 81 72
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 49% 55
A o co innego jak nie o pasy? O co ten lament?
oceń komentarz 80 83
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 55% 54
Chyba o głupotę i krótkowzroczność burmistrza i jego populistycznej trzódki.
oceń komentarz 83 68
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 53% 53
Kenez a nie uważasz że pasy rowerowe to głupota na Ursynowie? Zastanów się. DDR + uspokajanie ruchu = TAK. Pasy rowerowe na naszych ulicach to największa bzdura jaką można wymyślić w dzielnicy skomunikowanej DDRami! Kto tego nie widzi jest naprawdę ograniczony.
oceń komentarz 74 66
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SKANDALISTA
7 miesięcy temu ocena: 52%  52
Czemu niszczycie przyrodę? Czemu nie dajęcie naszym dzieciom szans na życie w zdrowych warunkach? Czy naprawdę musimy, żyć w hałasie i tłoku? Czy musimy być 3 światem? W cywilizowanych krajach WSZĘDZIE gdzie żyją ludzie rozumni stara się pomagać przyrodzie a nie ją zwalczać!
odpowiedz oceń komentarz 44 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof
7 miesięcy temu ocena: 26%  51
Rzetelne dziennikarstwo wymagałoby wspomnienia o zaangażowaniu w sprawę Projektu Ursynów...
odpowiedz oceń komentarz 22 62
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtek
7 miesięcy temu ocena: 62%  50
Jako rowerzysta też wolę ścieżkę od pasa rowerowego
odpowiedz oceń komentarz 93 57
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jerzy
7 miesięcy temu ocena: 58%  49
BRAWO, dość realizowania projektów, które są tylko i wyłącznie kaprysami stowarzyszeń, które forsują swoją wizję Warszawy.
odpowiedz oceń komentarz 97 71
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 51% 48
komentarz sponsorowany przez kamila orła?
oceń komentarz 68 66
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 52%  47
I co? Górą mieszkańcy a nie ludzie z zielonego i masy krytycznej.BRAWO!!! Ursynów pokazał co znaczą Mieszkańcy - teraz kolej na inne dzielnice!
odpowiedz oceń komentarz 88 80
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 47% 46
@stefan - niech minusują. Świadczy to tylko o tym jak bardzo liczą się z Mieszkańcami Ursynowa tj. mając w głębokim poważaniu zdanie większości...
oceń komentarz 56 62
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 66% 45
Akurat w minusowaniu wypowiedzi niezgodnych z populistyczną linią projektu ursynów i plusowaniu tych zgodnych jesteście absoultnymi liderami :)
oceń komentarz 58 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 31% 44
Kenez - Stefan ma rację. Jak wyjaśnisz 20 do 50 minusów w przeciągu 15 minut?
oceń komentarz 22 48
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 70% 43
Kenez, nie wiem o czym do mnie piszesz drogi członku projektu ursynów :/ Może Kamilowi się pochrzaniły instrukcje i zamiast rozkazać swoim podwładnym minusować komenty to przez pomyłkę zaordynował plusowanie, a bezmyślna trzódka karnie wypełniła rozkaz?
oceń komentarz 52 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 33% 42
~ adamm Dobry jest gość? :-) Może się zapiszmy do tego PU, skoro tam tak fajnie.
oceń komentarz 23 47
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 69% 41
Tak szczerze, to raczej przypał być w projekcie ursynów, który jest synonimem wiochy i zaprzaństwa, ale jak się drugi raz zapiszesz to chyba nic się nie stanie :)
oceń komentarz 48 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 37% 40
@Stefan - zapisać to ja się mogę na basen:) gość hejtuje komentarze mieszkańców dzielnicy myśląc że jacyś partyjni jesteśmy:) widać że ludzie z otwartego Ursynowa błaźniąc się na darmowej komunikacji mają problem z tym że ktoś pomaga mieszkańcom zbijając na tym kapitał polityczny...
oceń komentarz 28 48
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 66% 39
Zniżając się do Waszego poziomu drodzy członkowie projektu ursynów - zbijać to sobie możecie bąki, a nie kapitał polityczny na tych waszych populistycznych hucpach :P
oceń komentarz 47 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 35% 38
@stefan - pewnie tak
oceń komentarz 22 41
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 65% 37
Naprawdę Kamil Orzeł, ty się zastanów jakich trolli napuszczasz na to forum, bo te ciamciaramcie same sie orają i autodisują #dobrzeWamWyszłaTaHucpa XD
oceń komentarz 46 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ arek
7 miesięcy temu ocena: 44%  36
Kolejna mądra decyzja burmistrza ! Ale za Cynamonową i tak minus
odpowiedz oceń komentarz 49 63
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 57% 35
Mądra decyzja? Serio?
oceń komentarz 52 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 42% 34
Serio
oceń komentarz 40 55
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 58% 33
To było pytanie retoryczne stefanie antosiuku, nie musiałeś odpowiadać :) ale fajnie, ze projekt ursynow zawsze na posterunku
oceń komentarz 55 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 28% 32
Kenez - masz chłopie wyobraźnię...
oceń komentarz 22 56
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 60% 31
Szkoda, że Wam tam w pu jej brakuje :(
oceń komentarz 59 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
8 miesięcy temu ocena: 69%  30
Burmistrz Kempa zapomniał dodać, że tę kwotę 752 tysiące złotych, co przekształciła się już w 1,7 mln zł, wyliczyli jego inteligentni urzędnicy. Czy któryś z urzędników został już za to zwolniony? Czy może raczej dostał w nagrodę premię?
odpowiedz oceń komentarz 66 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 52% 29
Chyba raczej Pan Wałkuski powinien dopłacić różnicę...
oceń komentarz 74 69
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 59% 28
adamm czy wy serio w tym projekcie ursynów wyznajecie jakiś kult antyintelektualizmu/populizmu?
oceń komentarz 60 41
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 43% 27
~~kenez Drogi kalesoniarzu - dostaliście po tyłku. Pogódź się z tym. Zwłaszcza, że będzie to trend rosnący :-)
oceń komentarz 43 57
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 59% 26
Wiem, że tego nie widzisz drogi działaczu projektu ursynów, prawdopodobnie ze względu na swoje ograniczenia intelektualne, ale przez 'rządy populistów' i nieważne czy tych centralnych czy lokalnych -> wszyscy dostajemy po tyłku jak społeczeństwo obywatelskie. I serio drogi działaczu projektu ursynów, nie robią na mnie wrażenia te epitety. Możesz sobie pisać, że jestem lajkrowcem, kalesoniarzem, pedalarzem czy kim tam chcesz. Takie wypowiedzi świadczą tylko i wyłącznie o Tobie. Pozdrawiam Cię drogi działaczu projektu ursynów.
oceń komentarz 56 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 41% 25
~ kenez Kalesoniarze nigdy nie słynęli z przesadnej lotności, a ty nawet na ich tle nie wydajesz się być specjalnie bystry. Ale być może zrozumiesz: W d........mam Projekt Ursynów! Chociaż doceniam ich, podobnie jak wielu mieszkańców dzielnicy, za ich ostatnie działania mające na celu powstrzymanie chorych wizji Wałkuskiego. Nawet jeśli były motywowane koniunkturalizmem.
oceń komentarz 39 56
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 60% 24
Będąc na Twoim miejscu, drogi działaczu projektu ursynów też bym się wstydził i publicznie nie przyznawał, że należe do tego czegoś :)
oceń komentarz 49 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 37% 23
~~kenez Ależ drogi kalesoniarzu, gdybym należał, to bym po prostu to przyznał. Tym bardziej, ze twoją opinię na swój temat mam akurat głeboko w d..... :-)
oceń komentarz 30 51
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 41% 22
Kenez czytając Twoje komentarze można pomyśleć że należysz do otwartego ursynowa... mam tyle wspólnego z projektem ursynow co zapewne i ty
oceń komentarz 33 48
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 58% 21
Trochę Wam współczuje dziobaski, że wstydzicie się przyznać że jesteście członkami kamilowego stowarzyszenia.
oceń komentarz 50 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 38% 20
Kenez fantazja widzę Cię ponosi. Tak piszesz o tym pu w każdym poście że widać iż tylko to zostało Tobie i Twoim kolegom z otwartego ursynowa jako ludziom którzy nie mają nic do zaoferowania Mieszkańcom Ursynowa.
oceń komentarz 33 54
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 64% 19
Widzisz dziobasku, członkostwo w otwartym ursynowie nie jest tak przypałowe jak członkostwo w pupu i gdybym należał do ou to bym się tego nie wstydził drogi działaczu projektu ursynów :)
oceń komentarz 56 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 40% 18
Będąc na Twoim miejscu, drogi działaczu otwartego ursynowa też bym się wstydził i publicznie nie przyznawał, że należe do tego czegoś :)
oceń komentarz 37 55
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 57% 17
Czytanie ze zrozumieniem leży :/ ale czego się można spodziewać po przyjezdnych "wykształciuchach" z projektu ursynów? Niestety nie za wiele. W sumie Kamil Orzeł to trochę taki Macierewicz, też lubi się otaczać młodymi, niekompetentnymi miernotami :/
oceń komentarz 55 42
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 56% 16
Wow, trolle projektu ursynów wzięły się za wyznaczanie granic chamstwa i prostactwa. Szacun, dobrze jak eksperci w dziedzinie podejmują takie kwestie :)
oceń komentarz 36 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 43% 15
Czyli już nie dziobaski? Co się stało? Partner zazdrosny, czy reprymenda z góry w OU?
oceń komentarz 29 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 63% 14
Dziobasku z projektu ursynów, nie mierz ludzi swoją miarą :) buziaczki
oceń komentarz 36 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 40% 13
~~kenez " buziaczki" - błąd, nie myl mnie proszę ze swoim kochankiem z OU :-)
oceń komentarz 23 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 61% 12
Więcej odwagi stefan, wyjdź z szafy!
oceń komentarz 33 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 33% 11
Chodzą słuchy na mieście, ze ty już wyszedłeś. W darkroomie :-)
oceń komentarz 18 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 64% 10
Głodnemu chleb na myśli XD Może jak tak jeszcze trochę potrollujesz to szefostwo spełni Twoje marzenia i Cię tam zabierze? :)
oceń komentarz 34 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
7 miesięcy temu ocena: 36% 9
Ja nie mam szefostwa. Nie to co ty, cieplaku z OU :-)
oceń komentarz 20 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
7 miesięcy temu ocena: 70% 8
Cieplaku? Lajkrowcu? Skąd Ty pysiu bierzesz te określenia moja Ty elokwentna ciamciaramcio? :* Tak czy tak, słodziak z Ciebie drogi działaczu projektu ursynów! Aczkolwiek za to wypowiedzenie posłuszeństwa Kamilowi możesz dostać pstryczka w nos albo jeszcze gdzieś indziej od Łukasza XD
oceń komentarz 38 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
7 miesięcy temu ocena: 40% 7
@stefan - No i wyszło Kenez vel Bozon znów daje pstryczka w nos. Ojjj...
oceń komentarz 23 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji