Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ZAMEK-RYN-od-20-11-do-20-12-2017

Niemoc urzędu, czyli najbliższa toaleta w... pokoju 237. FOTO

› bieżące 6 miesięcy temu    16.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 2 ocen 11 / 82%
A A A
 fot. SK

Z toalety "unplugged" przy placu zabaw na Olkówku śmieje się już pół dzielnicy. Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, nowoczesne WC zostanie otwarte być może dopiero za półtora roku. Urzędnicy czekają bowiem na podłączenie do prądu. Z bareizmu dworują sobie okoliczni mieszkańcy. Wczoraj na nieczynnym przybytku zawisła tajemnicza kartka...

Miała otworzyć swe podwoje już wiosną, nikt nie spodziewał się, że może to być wiosna... przyszłego roku.

- To niewyobrażalne, wcale nie jest mi do śmiechu. Zrobiło się ciepło, plac zabaw jest już pełny a obiecywanej toalety wciąż nie ma - mówi pani Monika, matka dwójki dzieci, którą spotkaliśmy na Olkówku.

Poprawiamy ją. - Przecież toaleta jest...

- Ale nie można z niej skorzystać a od zawsze jest tu niezbędna! To komedia! - mówi mieszkanka.

A miało być tak pięknie... Miejska toaleta stanęła na Olkówku, przy Dinozaurach, już zimą w ramach budżetu partycypacyjnego. Podobna pojawiła się przy placu zabaw przy Pala Telekiego na Kabatach. 

Szczelnie opatulony folią i ogrodzeniem prostopadłościan został podłączony do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wszyscy dziwili się, że wykopki trwają zimą, ale podziwiali tempo - wreszcie urząd dostrzegł, że człowiek w potrzebie.

Ale do uruchomienia wc potrzebny jest także prąd. I tu się zaczęła niemoc. Moc ma zostać dociągnięta - jak twierdzi Innogy Polska (dawne RWE/STOEN) - w ciągu 18 miesięcy. Takie są zapisy umowy z dzielnicą. Nie wiadomo czy uda się przyspieszyć podłączenie.

Z żartami nie czekają za to mieszkańcy, którzy najpierw przyglądali się nieczynnej budce z nadzieją na szybkie otwarcie, a po naszym artykule ironicznie komentują sytuację.

Na szczelnie owiniętym przybytku wczoraj wieczorem zawisł społeczny komunikat. Nieznany sprawca informuje:

Z powodu niemocy Urzędu Dzielnicy Ursynów, toaleta nieczynna do odwołania. Najbliższa czynna toaleta - al. KEN 61 p. 237

Pokój nr 237 to nic innego jak... gabinet burmistrza dzielnicy Roberta Kempy. I rzeczywiście, szef zarządu dzielnicy ma tam prywatną toaletę do własnego użytku. Pytanie czy udostępni ją tym, których przypili na Olkówku?

+ 9 głosów: 11 (82%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ patryk
6 miesięcy temu ocena: 0%  2
woooow pan Dominiak wywiesił karteczkę, a pan Kińczyk napisał "artykuł" no normalnie ursynowski fakt nam się zrobił
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danuta
6 miesięcy temu 1
Wolelibyście tam w urzędzie, żeby nikt nie nagłaśniał wpadek tego pożal się boże burmistrza?