Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nowe światła na Puławskiej przy Kuropatwy. Będzie bezpieczniej

› bieżące miesiąc temu    15.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 5 / 80%
A A A
 fot. ZDM

Na skrzyżowaniu ulic Puławskiej oraz Kuropatwy stoi już nowa sygnalizacja świetlna. Przebudowane zostało również samo skrzyżowanie. Będzie zatem bezpieczniej.

Wiosną tego roku przy ulicy Puławskiej ruszyła budowa hali handlowej ogólnopolskiej sieci sklepów "Selgros". Prywatny inwestor sfinansował przebudowę skrzyżowania, tak aby poprawić drożność układu komunikacyjnego w jego okolicach. Powstał lewoskręt z wydzieloną sygnalizacją (do hali Selgros), a także przejście dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Nowo powstałe światła są w pełni skoordynowane z pozostałą częścią sygnalizacji na ulicy Puławskiej, Karczunkowskiej oraz Bogatki.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami firma "Selgros" była zobowiązana do przebudowy skrzyżowania w taki sposób, aby było one adekwatne do ruchu. Ponieważ ten w związku z otwarciem sklepu będzie bardziej wzmożony. Powstała nowa sygnalizacja, została skorygowana geometria skrzyżowania, jest zwrotka dla jadących ulicą Puławską, przejście dla pieszych oraz przejazdy rowerowe - mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

- Ulica Puławska była jedną z nielicznych, na których nie było sygnalizacji świetlnej, przez co często dochodziło do wypadków. Szczególnie po tym, jak dwa lata temu zniknął stamtąd fotoradar, który nieco hamował zapędy kierowców - dodaje.

Zmiany na skrzyżowaniu uporządkują ruch oraz poprawią bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale i pieszych.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AZX
miesiąc temu 2
Nie pokazano skrzyżowania / sygnalizacji a jedynie przejazd rowerowy (fot. Zdm)... Nic dodać nic ująć...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abradab
miesiąc temu 1
Dziwny news. Ta sygnalizacja stoi od pewnego czasu. Od dziś to ona zaczęła działać czego nie ma w newsie...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji