Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Opóźnienia w poszerzaniu Rosoła. Rosnowskiego powstanie później?

› bieżące ponad rok temu    2.07.2016
Karolina Kaczyńska-Piwko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wybudowany fragment ul. Nowokabackiej na Wilanowie Wybudowany fragment ul. Nowokabackiej na Wilanowie  fot. dzielnica Wilanów
Karolina Kaczyńska-Piwko
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Budowa pierwszego połączenia Ursynowa z Wilanowem może się opóźnić. Przetargi na poszerzenie Rosoła, Relaksowej i wytyczenie ul. Rosnowskiego miały być ogłoszone zimą a do dziś dzielnica tego nie zrobiła. Wg burmistrza są problemy z dokumentacją inwestycji.

Na dokończenie poszerzenia ulicy Rosoła oraz pierwsze z prawdziwego zdarzenia połączenie Ursynowa z Wilanowem kierowcy czekają od lat. Projekty obu inwestycji miały być gotowe zimą, ale przeciąga się uzgadnianie projektów w urzędach. 

- Aktualnie czekamy na informację od pracowni projektowej, ile czasu potrzebne jest na uwzględnienie zmian wprowadzonych przez miejskiego inżyniera ruchu – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Procedury to czynnik, który odwleka ogłoszenie przetargu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Najpierw dzielnica czekała na pozwolenie Ministerstwa Infrastruktury na odstępstwo od przepisów na zaplanowanie lewoskrętu z Rosoła w uliczkę prowadzącą do nowo powstającego supermarketu Lidl i do prywatnej szkoły i przedszkola. Teraz toczy się bitwa o jak najszybsze poprawienie projektów.

- Najbardziej optymistyczna wersja daty ogłoszenia przetargu, uwzględniająca wszystkie możliwe procedury, to sierpień. Najbardziej pesymistyczna - październik. Niemniej jednak termin zakończenia robót w wakacje 2017 roku nie jest zagrożony – dodaje burmistrz.

Obecne połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic to jeden z lokalnych absurdów. Po wilanowskiej stronie trwa budowa Nowokabackiej, która łączyć ma Powsin z Ursynowem. Planowane ukończenie tej inwestycji to połowa 2017 roku. Jeśli Ursynów nie zdąży wybudować swojej części połączenia - czyli ul. Rosnowskiego biegnącej od Relaksowej, to wilanowska ulica urwie się na skarpie ursynowskiej. Jeśli jednak uda się ogłosić przetarg latem tego roku, zdaniem Kempy budowa nie będzie zagrożona.

Co z innymi połączeniami Ursynowa z Wilanowem?

Kolejnym połączeniem dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic ma być ciąg Płaskowickiej i Branickiego, ale realizacja tego projektu zostanie ukończona wraz z budową ekspresówki, zatem nie wcześniej niż w 2020 roku. Trwa właśnie uzgadnianie porozumienia pomiędzy miastem, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcą ursynowskiego odcinka obwodnicy - firmą Astaldi, aby Płaskowickiej-bis wybudować równolegle z tunelem. To rozwiązanie tańsze i szybsze.

Kolejna opcja, to połączenie ul. Ciszewskiego i Osi Królewskiej, ale projekt powstanie dopiero przyszłym roku, a dodatkowych utrudnień przysparza bliskie sąsiedztwo skarpy ursynowskiej, co wiąże się z pozyskiwaniem decyzji środowiskowych. Wciąż trwają negocjacje z właścicielką jednej z kluczowych działek potrzebnych do budowy drogi. Gotowa jest koncepcja ulicy, trwa wyłanianie projektanta. Miasto zabezpieczyło na tę inwestycję 80 mln złotych do 2023 roku.

Wygodne połączenie między Wilanowem a Ursynowem to konieczność. Dziś, żeby dostać się z jednej dzielnicy do drugiej, trzeba albo nadrabiać drogi jadąc przez al. Wilanowską, albo… łamać przepisy.

- To absurd. Z Dereniowej na Europejską, na rowerze, oczywiście skrótem, jadę około 15 minut. Samochodem, przez Wilanowską, około pół godziny, bo najpierw muszę swoje odstać w korkach. Komunikacją z przesiadkami – grubo ponad godzinę. Prawie jak w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" – komentuje pan Tomasz, który trasę pokonuje codziennie jadąc do pracy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ janekzzzz
10 miesięcy temu 4
"Obecne połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic to jeden z lokalnych absurdów" A połączenie Wawra z Wilanowem, to nie absurd? Nalezy zaraz wybudowac z trzy nowe mosty. Nikt tych z Konsatncina nie chce na Kabatach. Połączenie Powsin-Kabaty OK, ale tylko dla mieszkanców tych osiedli. Stop wjazdowido Warszawy z Garwolina, Lublina, Kozienic, Piaseczna przez Kabaty!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ droggy
ponad rok temu 3
tylko rower liczy się, pewnie chodzi o projekty, pozwolenia, stad tak długo albo kasa będzie dopiero potem dostępna,
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
ponad rok temu ocena: 50%  2
Chwila - jeżeli przetarg będzie sierpień-październik to czemu budowa ma wystartować w wakacje 2017? Wtedy połączenie miało być gotowe a nie startować. Wialnów do czerwca 2017 skończy przecież swoją część...
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Laluna
ponad rok temu ocena: 25%  1
No budować budować. Burmistrz Robert mnie zwolnił a burmistrz Ludwik zatrudnił. Muszę mieć teraz jak dojeżdżać do pracy. I pracować teraz ku chwale Wilanowa w opozycji dla macierzystego Ursynowa. Proszę o jak najwięcej drilog do wyboru.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji