Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017

Parkrun: moc endorfin i po raz pierwszy oznaczona trasa! VIDEO

› bieżące 2 miesiące temu    5.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 2 ocen 7 / 86%
A A A
 fot. SK

Ursynowski Parkrun wystartował dziś po raz pierwszy z dobrze oznaczoną trasą. Dzięki tablicy i strzałkom na trasie, ufundowanym z budżetu obywatelskiego bieganie będzie przyjemniejsze i więcej osób dowie się o sobotniej akcji. Dziś po porcję endorfin wystartowało kilkudziesięciu biegaczy!

Od dwóch i pół roku - co tydzień, zawsze w sobotę o 9:00 - startuje 5-kilometrowy bieg dla wszystkich chętnych. Wiek i kondycja nie mają znaczenia. Tu liczą się dobre chęci, przyjaźń i dobra zabawa!

- Co przyciąga do Parkrunu? Po pierwsze ludzie, pod drugie - zyskuje się na zdrowiu, a po trzecie - trochę także rywalizacja - mówi nam jeden z uczestników dzisiejszego startu.

VIDEO: Parkrun Ursynów - sąsiedzkie bieganie co tydzień już od 2015 roku

Średnio każdego tygodnia startuje około 50-60 osób, w sumie trasę przebiegło już ponad tysiąc biegaczy. Biega się wokół Parku Przy Bażantarni - do pokonania są trzy pętle. Bieganie jest darmowe, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.

- Zapraszamy do pięknego Parku Przy Bażantarni - biega się tu cudownie. Tworzymy świetną społeczność - mówi Basia Muzyka, koordynatorka Parkrun Ursynów.

Dopiero teraz - dzięki zwycięskiemu projektowi w Budżecie Partycypacyjnym dokonano dokładnych pomiarów i okazało się, że dystans ma nieco więcej niż 5 km. W parku stanęła tablica informująca o przebiegu trasy i rozgrywanych tu co sobotę biegach.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ ZDJĘĆ:

 
Parkrun: moc endorfin i po raz pierwszy oznaczona trasa! VIDEO
fot. Sławek Kińczyk
+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kch3
2 miesiące temu ocena: 0%  2
Wszystko bardzo pozytywne, tylko ta nazwa... Parkrun - dziwoląg. Kolejny śmieć językowy.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ziemiec
2 miesiące temu ocena: 100% 1
wyjdź z unii jak Ci się nie podoba XD