Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Pierwszy na Ursynowie ogród społeczny już działa! FOTO

› bieżące 6 miesięcy temu    12.05.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. KT

Przy bloku przy Lasku Brzozowym 2 powstał pierwszy na Ursynowie sąsiedzki ogród. Ma integrować i aktywizować mieszkańców. Projekt powstał z inicjatywy sąsiadów.

Mieszkańcy chcieli zorganizować sobie przestrzeń do komfortowego odpoczynku, spotkania przy kawie lub poczytania książki. Teren udostępniła mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przy Metrze", miasto sfinansowało pomysł w ramach "Inicjatywy Lokalnej".

- To teren dostępny dla wszystkich. Jedynym warunkiem przebywania tutaj jest szacunek. Mamy harmonogram, będziemy organizować warsztaty, Dziś otwieramy drzwi i zapraszamy do wspólnego miejsca, za które wspólnie będziemy odpowiadać - mówi Justyna Bazylewicz, współtwórczyni ogródka.

Istotą ogródka, który powstał przy istniejącym już od lat klubie mieszkańców "Przy Lasku", jest integracja i aktywizacja lokalnej społeczności. Teren już spodobał się sąsiadom.

- Byłam z córką na spacerze. Zobaczyłam ogłoszenie i weszłyśmy. To zbieg okoliczności, ale podoba mi się. Przyjemnie, kolorowo, dużo zabawek, córka też jest zadowolona, będziemy wpadać częściej - mówi Kasia, mieszkanka osiedla.

Ogródek jest otoczony płotem - dla bezpieczeństwa dzieci. Duży trawnik rewelacyjnie sprawdził się podczas puszczania baniek. Dzieciaki chętnie zajęły się sadzonkami - mali ogrodnicy dostawali ziarna, np. pomidorów, do zasiewu wspólnej przestrzeni.

W klubie "Przy Lasku" też nie było nudy. Był teatrzyk, malowanki, kredki, setki zabawek na półkach, klocki i wspólne robienie ozdób z koralików.

- Robimy bransoletki, naszyjniki i wisiorki. Używamy żyłki i kolorowych foremek. To bardzo proste a równocześnie kreatywne i kojące zajęcie - tłumaczy Luiza Poreda, animatorka.

Otwarciu towarzyszyło uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem burmistrzów Ursynowa oraz inicjatorów powstania ogródka. Ogród Sąsiedzki przy Lasku Brzozowym 2 zaprsza gości codziennie w godzinach od 06:00 do 22:00.

 
fot. Kuba Turowicz
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ realista
6 miesięcy temu 6
Ciekawe jak długo będzie zainteresowanie takim "ogródkiem" Czy tylko zostanie jako jednorazowa promocja burmistrzów i władz SM Przy Metrze ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gundyslaw
6 miesięcy temu ocena: 0%  5
widac napływ świeżej, zdrowej krwi prosto z prowincji na teren naszej SM.To chyba signum temporum.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wujek Władek
6 miesięcy temu ocena: 50%  4
"Mieszkańcy chcieli zorganizować sobie przestrzeń do komfortowego odpoczynku, spotkania przy kawie lub poczytania książki." - Kluby Lokatora niczym w PRLu. Picie kawy, czytanie książek najlepiej robi się we własnym domu, na swojej działce, balkonie itp., a nie wśród obcych ludzi. Dziwny pomysł...
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kronik
6 miesięcy temu ocena: 100% 3
To wolny kraj, nie wszyscy muszą się zachowywać tak samo. Teraz zrzeszanie jest dobrowolne.
~ Matka
6 miesięcy temu ocena: 67%  2
Brawo mieszkańcy Ursynowa!
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Brawo mieszkańcy Ursynowa!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji