Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Pierwszy szczyt ze zwężoną Stryjeńskich. "Korki, ale dramatu nie ma" VIDEO

› bieżące 8 dni temu    13.11.2017
Redakcja Haloursynow.pl
komentarzy 9 ocen 12 / 50%
A A A
Korki są, ale dramatu nie ma?Korki są, ale dramatu nie ma? fot. SK

Korki są, ale przejazd przez skrzyżowanie odbywa się całkiem płynnie. Dziś pierwszy poranny szczyt komunikacyjny ze zwężeniem na ul. Stryjeńskich. Sprawdziliśmy, jak bardzo prace na środku skrzyżowania z Belgradzką, dają się kierowcom we znaki.

Przez dwa miesiące, do końca roku, Stryjeńskich na wysokości skrzyżowania z Belgradzką będzie zwężona. W obu kierunkach wyznaczono po jednym pasie ruchu. Środek krzyżówki został ogrodzony i zajęty przez budowlańców, którzy budują 180-metrowe ślepe przedłużenie Belgradzkiej, stanowiącej dojazd do wybudowanego obok ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych.

Od piątkowego wieczoru obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Nie można skręcić w lewo w Belgradzką, ani z Belgradzkiej w lewo w Stryjeńskich.

- Już czekam na te korki w godzinach szczytu... Tak mogło by wyglądać codzienne poruszanie, gdyby przeszedł ten abstrakcyjny pomysł zwężenia ul. Stryjeńskich - komentowali nasi czytelnicy.

Sprawdziliśmy jak wygląda ruch na Stryjeńskich, podczas porannego szczytu. Okazuje się, że dramatu nie ma i przyznają to sami kierowcy.

- Spodziewałem się czegoś gorszego, a tu całkiem płynny przejazd. Odcięcie możliwości skrętu jednak dużo daje - mówi Artur z Kabat.

Przed godz. 8:00 na Stryjeńskich w kierunku Płaskowickiej co prawda tworzyły się korki, ale na zielonym świetle ruch odbywał się płynnie, auta powoli ale równo przejeżdżały przez skrzyżowanie. Kierowcy próbujący skręcić z Belgradzkiej, musieli odstać swoje w kolejce samochodów, ale dużych korków na tej ulicy nie było. Niektórzy tracili cierpliwość i zawracali poprzez przejście dla pieszych w kierunku al. KEN.

Sytuacja na Stryjeńskich nie zmieniła się przed godz. 9:00 - auta na czerwonym świetle stały do wyjazdu z Małej Łąki, ale na zielonym przejeżdżały płynnie. Paradoksalnie, dzięki remontowi i wygrodzeniom pasów, bezpieczniej na skrzyżowaniu czują się piesi.

Nieco większe korki tworzyły się rano na ulicy Rosoła i w al. KEN. Prawdopodobnie właśnie te dwie ulice, kierowcy wybrali, jako drogi zastępcze.

Zwężenie na Stryjeńskich związane jest z przebudową kanalizacji na środku skrzyżowania oraz przebudową sygnalizacji świetlnej. Utrudnienia będą nam towarzyszyć co najmniej do końca roku. 

+ 6 głosów: 12 (50%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Korbol
dzisiaj 23:46 ocena: 100%  14
Dziś spadł pierwszy śnieg! Korek o 7:45 sięgał do bazarku przy Wąwozowej. Dramatu nie ma!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec MŁ
4 dni temu ocena: 100%  13
Jakaś nieudolna ekipa wbija w ziemię stalowe profile na skrzyżowaniu Belgradzkiej i Stryjeńskich , ciężko im to idzie . Tak ciężko , że mi w chałupie podłogi i ściany się trzęsą !!!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna Szcześniak
7 dni temu ocena: 60%  12
Drodzy Sąsiedzi zrozumcie wreszcie, że przy Moczydłowskiej powstanie całe nowe osiedle. Plan zagospodarowania Moczydłowska Zachód http://www.mapa.um.warszawa.pl... Ulica Moczydłowska ma zostać zamknięta dla ruchu, a obsługę komunikacyjną tego rejonu ma przejąć przedłużona Belgradzka i 10KUD.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
8 dni temu ocena: 32%  11
Od razu wiedziałem że tak będzie. Ale krzykacze niestety zrobili swoje...
odpowiedz oceń komentarz 11 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goostav234
7 dni temu ocena: 17% 10
Teraz jest bardzo dobrze ale autobusy to powinny mieć możliwość skrętu.
oceń komentarz 5 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goostav234
7 dni temu ocena: 86% 9
A może byś wymyślił sobie własny nick, pajacu?
oceń komentarz 19 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tubylec
8 dni temu ocena: 100%  8
Co się dzieje z autobusami. które w kierunku Kabat jeździły Belgradzką i skręcały w lewo w Stryjeńskich? Zaraz za skrzyżowaniem był przystanek autobusowy, z którego często korzystali pacjenci przychodni Na Uboczu. Czy wyznaczono jakieś objazdy dla autobusów i czy przeniesiono przystanek autobusowy?
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klementyna
7 dni temu ocena: 0% 7
179 po przystanku Lanciego skręca w KEN a potem w Bażantarni i wyjeżdża na przystanek Małej Łąki. 504 podobno jeździ Stryjeńskich.
~ walić ich
8 dni temu ocena: 18%  6
Projekt ursynów, czyli te Orły, Ciołki, Kempy, Antosiuki i reszta małolatów z wypranymi mózgami jedyne co to straszą i manipulują, ale to chyba taki modus operandi prawicowo-populistycznych organizacji młodzieżowych, które są tylko z nazwy lokalnymi.
odpowiedz oceń komentarz 9 41
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyżyny od 30 lat
8 dni temu ocena: 20%  5
A Projekt Ursynów wieścił paraliż. Odszczeka to? Bezpieczniej czują się piesi. To może jednak wrócimy do pomysłu zwężenia Stryjeńskich? Pomysłu, który został przegłosowany w ramach budżetu partycypacyjnego. Zwężanie ulic powoduje uspokojenie ruchu i temperuje kierowców. Gdy kierowca widzi dwa, trzy pasy od razu dostaje głupawki i za chwilę jedzie 80km/h. A tak wszyscy jadą, powoli ale jadą. BEZPIECZNIE
odpowiedz oceń komentarz 17 66
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
7 dni temu ocena: 77% 4
Sam sobie zwęź mózg...żeby głupot nie wymyślał!!!!!
oceń komentarz 37 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Martek
7 dni temu ocena: 17% 3
Bogno, byle bezpiecznie i byle by dotrzeć bez szkody do celu. Czy 2-4 minuty później nie znaczenia. Byle bez szkody na zdrowiu
oceń komentarz 6 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goostav234
7 dni temu ocena: 17% 2
Zwężamy w następnej kadencji jak Kempa wyleci tam gdzie jego miejsce. W niebyt.
oceń komentarz 5 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Martek
6 dni temu ocena: 64% 1
O jakich 2 minutach piszesz? Chyba nie masz świadomości. Najlepiej wszystko pozwężać. Ursynów to rozwijająca się dzielnica i musimy mieć możliwości poruszania się. Słyszałeś o wypadku na Dereniowej???Ostatnie tygodnie? I co dało Wam zwężenie? NIC