Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

komentowane

oceniane

Piknik "Bezpiecznie na Ursynowie" przyciągnął tłumy FOTO

› bieżące 6 miesięcy temu    13.05.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. KT

Wóz straży pożarnej, policjanci, szkolenia medyczne, symulatory niebezpiecznych sytuacji, dydaktyczne planszówki i pyszne jedzenie... a to nie wszystko! Przedszkole nr 352 zorganizowało rodzinny piknik "Bezpiecznie na Ursynowie". Dzieci przyswajają wiedzę ekspresowo, jeśli łączy się to z rozrywką i atrakcyjnymi zabawami na świeżym powietrzu. 

Szósta edycja pikniku "Bezpiecznie na Ursynowie" przyciągnęła kilka tysięcy osób - dorośli również znaleźli coś dla siebie. 

- Współpracujemy z wielona instytucjami, dlatego mamy tak bogaty program zajęć. Wszystko zaczęło się od tego, że staraliśmy się o ogólnopolski certyfikat bezpieczeństwa. Organizujemy warsztaty i zabawy, dzięki którym budujemy świadomość dzieci - wyjaśnia pomysłodawczyni pikniku, Monika Magdalena Bachańska, dyrektor przedszkola.

Impreza rozpoczęła się od występów na scenie. Dziecięcy chór zaprezentował hity z filmów Disneya, wystąpiła też młodzież z Gimnazjum nr 93. Były pokazy władania szablą oficerską, skakanie na trampolinach, gra w planszówki, a nawet bandażowanie pluszaków - nauka i zabawa w jednym. Dużą popularnością cieszył się symulator do nauki jazdy samochodem.

- Chodzi o to, żeby zdobyć pierwsze szlify drogowe, ale w absolutnie bezpiecznych warunkach. To jedyne takie urządzenie w Warszawie - mówi Piotr Rucki, instruktor nauki jazdy.

Dzieci cieszyły się z możliwości pozowania do zdjęć z wnętrza radiowozu policyjnego, wozu strażackiego czy samochodu "krokodylków" czyli Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas quizów można było się sprawdzić z wiedzy o bezpieczeństwie a dzięki specjalnym okularom zobaczyć jak zmienia się percepcja pod wpływem alkoholu.

- Świetne są te alkogogle. Po założeniu kompletnie straciłem równowagę, nie mogłem iść. To śmieszne doświadczenie, ale przy okazji uczy, że po alkoholu się nie prowadzi - mówi Jarek.

Pokazowy trening zorganizowała dla uczestników festynu Justyna Marciniak, mistrzyni świata w karate. 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z PIKNIKU:

 
fot. Kuba Turowicz
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MM
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Było świetnie, dzieci zachwycone :) przydałoby się częściej, więcej:)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
6 miesięcy temu ocena: 68%  2
Był Radek Wałkuski, z rozwijanym modelem pozwężanej jezdni?
odpowiedz oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Piękne są te dziewczyny w strojach medycznych.
odpowiedz oceń komentarz 13 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji