Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Plac Wielkiej Przygody uratowany? "Pozostanie zielony"

› bieżące 2 miesiące temu    10.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 10 ocen 12 / 83%
A A A
 fot. FB/Plac Wielkiej Przygody

Plac Wielkiej Przygody - atrakcyjny zielony teren w środku osiedla Stokłosy - może zostać uratowany przed zabudową. Po wielu latach starań powstał wreszcie projekt planu miejscowego dla tej części Ursynowa. Mieszkańcom udało się wywalczyć, by dwuhektarowy grunt pozostał zielony.

O prywatny grunt w samym sercu Stokłosów, odzyskany przez spadkobierców wywłaszczonych właścicieli, od lat biją się deweloperzy a sąsiedzi nieustannie walczą o zachowanie go w takiej postaci jakiej jest - czyli kawałka zieleni.

Przez lata miasto ignorowało apele mieszkańców i spółdzielni. Problem stał się palący, gdy okazało się, że do dzielnicy i miasta zaczęły wpływać kolejne wnioski od deweloperów w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy. Firmy chciały wcisnąć tam wysokie budynki mieszkalno-usługowe.

- Chcemy terenu zielonego a nie apartamentowców i 300 samochodów przejeżdżających przez środek osiedla - mówi Katarzyna Niezabitowska-Baj, mieszkanka osiedla. Sąsiedzi naciskają na władze, aby uchwaliły plan miejscowy a później wykupiły teren pod park.

VIDEO: Co mieszkańcy mówią o Placu Wielkiej Przygody? (źródło: Miasto Ursynów)

Na spotkaniu z delegacją z osiedla miejscy urzędnicy obiecali, że przyspieszą prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. I udało się im się to zrobić.

- Dziś mogę już potwierdzić tę informację: z propozycjami planu, w tym dot. Placu Wielkiej Przygody, można będzie się zapoznać od 18 sierpnia - napisał na Twitterze Marek Mikos z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. Dodał, że plac, o który walczą mieszkańcy pozostanie zielony.

Ogłoszenie o wyłożeniu projektu planu widnieje na stronach miejskich. Mieszkańcy mogą się zapoznać z planem do 18 września w siedzibie biura przy ul. Marszałkowskiej 77/79 w dni powszednie od godz. 8:00-16:00. Uwagi do projektu można zgłaszać pisemnie do 2 października do prezydenta Warszawy - na adres Pl. Bankowy 3/5.

Dyskusja nad projektowanymi rozwiązaniami ma się odbyć na Ursynowie - 6 września o godz. 18:00 w sali 136 ratusza przy al. KEN.

Kiedy radni uchwalą plan, co przypieczętuje jego ochronę przed zabudową i uniemożliwi składanie wniosków o pozwolenie na budowę? 

- Ewentualne zmiany w projekcie planu, wynikające z uwag zgłoszonych w czasie wyłożenia do publicznego wglądu i rozpatrzonych pozytywnie, zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mogą wymagać powtórzenia fazy wyłożenia do publicznego wglądu. Z tego względu nie jest możliwe precyzyjne określenie terminu uchwalenia planu - mówi Konrad Klimczak z urzędu miasta.

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego podaje informację ogólną - uchwalenie planu ma nastąpić w 2018 roku.

+ 10 głosów: 12 (83%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 0%  10
Dlaczego osoba która wzięła odszkodowanie za kawałek pola po 12 latach je oddała mieni się teraz spadkobiercą ? Więcej szacunku dla ludzi i środowiska naturalnego !
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jolanta
2 miesiące temu ocena: 67%  9
Co mieszkańców dzielnicy Ursynów obchodzi kawał trawnika pod blokiem wewnątrz jakiegoś osiedla? Skończcie o tym pisać bo nudno jest. Marginalny problem rozdmuchany przez Lenarczyka i panów radnych nadzorczych z SBM Stoklosy w celach zbicia wątpliwego kapitału politycznego. Napiszcie lepiej ile hajsy idzie w kierman Kempy od developerki?
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ polska to dramat
2 miesiące temu ocena: 75%  8
Okraść człowieka. Oddać jego własność innym. Oddać mu jego własność. Zabronić mu robić cokolwiek z jego własnością. Oto kolejnośc wypadków tego dramatu, POLSKA TO DRAMAT
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sarmata
2 miesiące temu ocena: 75%  7
Jan Paweł II Ojciec Święty mówił, że prawda zawsze zwycięzy kłamstwo, dobro wygra z krzywdą. Ale to chyba nie w tym kraju. Bo w tym ludzi którzy chcą odzyskać swoje mienie miesza sie z błotem a złodzieji i konfidentów przedstawia się jako pokrzywdzonych.
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marlena
2 miesiące temu ocena: 23%  6
Wreszcie :) Bardzo się cieszę z takiego rozwoju wypadków, jednak się da!
odpowiedz oceń komentarz 6 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
2 miesiące temu ocena: 29%  5
Brawo mieszkańcy! Brawo radny Lenarczak z Miasta Ursynów za walkę i determinację o tej ostatni fragment zieleni.
odpowiedz oceń komentarz 9 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ socjalista emeryt
2 miesiące temu ocena: 96%  4
Idą wybory. Po wyborach wejdzie develo.
odpowiedz oceń komentarz 23 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zły porucznik
2 miesiące temu ocena: 22%  3
@ wstyd mi Idź powiedz tym ludziom prosto w twarz, że są czerwonymi ubekami i denuncjatorami ty internetowy napinaczu.
odpowiedz oceń komentarz 6 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sąsiad
2 miesiące temu ocena: 83% 2
Żeby czerwoni człowieki zapluli? Wiadomo nie od dziś kto tam mieszka.
oceń komentarz 20 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wstyd mi
2 miesiące temu ocena: 66%  1
Ta ziemia ma prawowitych właścicieli! To ziemia zagrabiona Polakom przez sowiecką władzę której sług potomkowie zamieszkują to czerwoną spółdzielnie ubeków i denuncjatorów!
odpowiedz oceń komentarz 25 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji