Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Pluszowe misie na służbie. Nietypowa akcja strażaków

› bieżące 10 miesięcy temu    11.01.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

Strażacy z Ursynowa włączyli się w akcję "Twój miś może zostać ratownikiem". Zbierają pluszowe maskotki, by później rozdawać je dzieciom poszkodowanym w pożarach i wypadkach. 

Kampania z misiami w roli specjalnych ratowników ma pomagać dzieciom, które doświadczyły dramatycznych zdarzeń takich jak pożary i wypadki. Pluszowe zabawki minimalizują stres, odbudowują poczucie bezpieczeństwa i przywracają uśmiech. Najważniejsze jest jednak to, że w momencie traumatycznego wydarzenia pluszaki odwracają uwagę dzieci od drastycznych scen. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem - sztab misiowych ratowników rośnie bardzo szybko.

- Kampania jest bardzo popularna, dostajemy paczki nawet od Polaków z Wielkiej Brytanii. Jeśli chcemy pomóc, wystarczy przynieść maskotkę do jakiejkolwiek jednostki - mówi st. kpt. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej.

Warto pamiętać, że mile widziane są właśnie misie. Nie przynośmy kaczek, piesków i dinozaurów - te się zwyczajnie nie przydadzą. Akcja zakłada konkretny plan działania, a głównym bohateram scenariusza jest właśnie miś-ratownik.

- Najpierw zbieramy misie, później chcemy je oznakować napisem "miś ratownik" i wtedy będziemy rozdawać. Pluszowi ratownicy będą jeździć za przednimi szybami samochodów strażackich, nie mogą więc być zbyt duże - dodaje st. kpt. Karol Kierzkowski.

Po zakończeniu zbiórki misie przejdą jeszcze weryfikację przydatności - na podstawie rozmów z psychologami wytypowani zostaną pluszowi ratownicy dla najmłodszych. Odrzucone maskotki również znajdą zastosowanie, zostaną rozdane np. w schroniskach dla zwierząt.

Zbiórka pluszaków potrwa do 31 stycznia. Mieszkańcy Ursynowa mogą zostawiać misie w jednostce straży pożarnej przy ul. Płaskowickiej 40. Mogą być nowe albo używane, ale koniecznie w dobrym stanie.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!