Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Pływacy amatorzy na start! Ruszyły zapisy do XXI edycji Grand Prix

› bieżące 10 miesięcy temu    13.01.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. SK

Trwają zapisy do największej i najpopularniejszej imprezy pływackiej dla amatorów w Warszawie. W pływalni na Hirszfelda w tym roku odbędzie się 21. edycja Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. 

Ta impreza to fenomen. W ubiegłorocznej jubileuszowej edycji wzięło udział ponad trzystu zawodników - od kilkulatków po 90-latków. 

- Od lat ta impreza tak się rozrasta, że nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim możliwości uczestniczenia - mówi Anita Nasierowska, dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, organizator zawodów. W pierwszej edycji wzięło udział około 20 zawodników, w ostatnich latach na każdym z 6 mityngów pojawia się nawet 250 osób.

Grand Prix Ursynowa to zawody dla wszystkich. Zawodnicy startują w swoich kategoriach wiekowych i mają do pokonania 25 lub 50 metrów stylem dowolnym. Zwycięzcy dostają puchary oraz wartościowe nagrody a wszyscy - dyplomy uczestnictwa. Ale nie wygrywanie jest najważniejsze - liczy się dobra zabawa i przyjaźnie. Nie jedna zawiązała się na basenie przy Hirszfelda.

- W 2009 roku miałam niedyspozycję kręgosłupa i groziła mi operacja. Zapytałam lekarzy co w zamian? A oni odpowiedzieli, że uprawianie sportu i rehabilitacja. Więc... jestem! W wieku 74 lat sport ratuje zdrowie i życie. Zawiązują się przyjaźnie z koleżankami, które mnie odmładzają! - mówi Anna Zielińska.

Z pływania i uczestnictwa w swoich często pierwszych zawodach mnóstwo satysfakcji i radości mają maluchy. W ubiegłorocznej edycji startowały już 4- i 5-latki. To na Hirszfelda rodzą się przyszłe talenty pływackie.

- Miałam kilka miesięcy, gdy zaczęłam pływać a w zawodach startuję od czasu gdy miałam 8 lat. Dwa razy zdobyłam pierwsze miejsce, a raz 5-te. Dziś chodzę do gimnazjum pływackiego - mówi Maja, zwyciężczyni jednego z mityngów w kategorii kobiet 11-12 lat na 50 metrów w stylu dowolnym.

Można już zapisywać się na pierwszy mityng tegorocznej edycji Grand Prix. Można to zrobić do 19 stycznia do godz. 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc:

  • osobiście w Dziale Organizacji Imprez - pokój 102, Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, w dni powszednie w godzinach 8:00 – 15:00. Wpisowe płatne w kasie hali Arena Ursynów
  • drogą mailową na adres imprezy@ucsir.pl

Regulamin imprezy zawierający więcej szczegółów znajduje się tutaj (plik PDF)

VIDEO: START XX EDYCJI GRAND PRIX URSYNOWA W PŁYWANIU

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!