Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pożar pochłonął cały dobytek staruszki. Ruszyła zbiórka pieniędzy

› bieżące 3 miesiące temu    18.08.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 5 ocen 14 / 100%
A A A
 fot. SK

Pani Janina w kilkanaście minut straciła dobytek, na który pracowała całe życie. Samotna i schorowana staruszka przeszła przez piekło, kiedy z balkonu obserwowała, jak płonie jej mieszkanie. Przeżyła, jednak nie zostało jej nic. Sąsiedzi momentalnie zaoferowali pomoc, najpotrzebniejsze są pieniądze. Właśnie ruszyła zbiórka na remont mieszkania.

Dramat 70-letniej Janiny Jeznach wydarzył się 30 lipca. Kobieta, która na Ursynowie mieszka od 1978 roku, w kwadrans straciła wszystko. W przeszłości bezinteresownie pomagała sąsiadom - dzieliła się jedzeniem z najbiedniejszymi, ochoczo sadziła drzewa przy ul. Dunikowskiego 7. Teraz sama potrzebuje pomocy. 

Pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie. Przyczyną najprawdopodobniej było spięcie instalacji elektrycznej. Córka pani Janiny, Marzena, wyszła z mieszkania matki ok. godz. 16:30. Godzinę później wszystko stanęło w płomieniach a przerażona staruszka schroniła się na balkonie. Uratowała ją straż pożarna, którą przytomnie wezwał sąsiąd z góry. Zniszczenia były gigantyczne.

- Nawet nie chcę tu mamy zabierać. Serce jej pęknie, kiedy zobaczy, jak to wszystko wygląda. Zegar ze ściany zrobił mój tata, obrazy malował wujek - niemal każda rzecz to kawałek jej życia - przez łzy mówiła nam Marzena, córka pani Janiny.

Starusza kobieta i jej córka nie poradzą sobie same, nie stać ich na tak astronomiczny wydatek. Potrzebują pomocy. 

Już w kilka dni po tragedii sąsiedzi pokazali, że można liczyć na ich dobre serca. Ludzie zaoferowali pomoc w sprzątaniu, zaproponowali meble. Spółdzielnia "Jary" zajęła się podstawieniem kontenera na śmieci. W mediach społecznościowych ruszyła akcja pomocy i zbiórka najpotrzebniejszych materiałów oraz sprzętów. To niestety nie wystarczy, bo najpierw trzeba doprowadzić mieszkanie do porządku - niezbędne są pieniądze, których pani Janina nie ma. 

- Będę niezmiernie wdzięczna za każdą, najmniejszą nawet, wpłatę. Jestem wzruszona postawą ludzi, bardzo wszystkim dziękuję - komentuje pani Marzena. 

Córka staruszki założyła już specjalne konto, na które można wpłacać fundusze na remont mieszkania. Niezbędne dane: Janina Jeznach, Raiffeisen Polbank 05 1750 0012 0000 0000 3810 5493. Liczy się każda suma i chęć pomocy. Mieszkańcy już pokazali, że potrafią stanąć na wysokości zadania. Mamy nadzieję, że zjednoczą się raz jeszcze.

ZOBACZ VIDEO ZE SPALONEGO MIESZKANIA PANI JANINY:

+ 14 głosów: 14 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sanie
3 miesiące temu ocena: 100%  5
Wystarczy po 100 plnow dla 1000 osob i juz cos powinno dac sie zrobic. Moze w zimie jakas firma budowlana da dobra cene uslug remontowych? Ps. Dorzucilismy z zona "cegielke".
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz Nowakowski
3 miesiące temu ocena: 50%  4
Czasem mam wrażenie, że BRK jest już totalnie odcięty od rzeczywistości. Zajmuje się politycznymi gierkami i wciskaniem ludziom z Polaka bazarku pod oknami, a nie dostrzega zwyczajnych ludzkich dramatów. Wstyd, jednym słowem wstyd. Nie pierwszy raz w wydaniu obecnych włodarzy dzielnicy.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ max
3 miesiące temu ocena: 62%  3
70 letnia staruszka? a ty Kuba ile masz lat? 15 i fąfle pod nosem? 70 lat to ledwie 3 lata od zakończenia pracy wg Tuska i Vincenta, czyli 67 lat zdolna do pracy a 3 lata później staruszka? staruszka to może byc 80 albo 85 letnia kobieta a 70 letnia to po prostu starsza kobieta, trochę szacunku PS. dziś 60 letni celebryci i nie tylko, mówią że mają dziewczyny
odpowiedz oceń komentarz 8 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trol
3 miesiące temu ocena: 29% 2
Czepiasz się max słówek zamiast się skupić na tym co ważne.
~ Obserwator
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Jak się już nie raz okazało ludzi dobrej woli u nas nibrakuje i tym razem też się uda.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji