Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Radny chce likwidacji wąskiego gardła na Stryjeńskich

› bieżące 6 miesięcy temu    15.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 76 / 51%
A A A
Zwężenie na Stryjeńskich - na zdjęciu bez korków, które tworzą się ranoZwężenie na Stryjeńskich - na zdjęciu bez korków, które tworzą się rano fot. SK

Albo sygnalizacja, albo zwężenie. Radny Kamil Orzeł chce poszerzenia ul. Stryjeńskich na wysokości gimnazjum. Zamiast dwóch pasów ruchu jest tam jeden, codziennie rano tworzą się gigantyczne korki. Nie wszyscy chcą punktowych zmian, przed wybudowaniem obwodnicy.

Ulica Stryjeńskich - jedna z wylotówek z Kabat do centrum miasta - słynie z dwóch rzeczy: przekraczania prędkości przez kierowców na szerokim jak autostrada odcinku od Belgradzkiej do Przy Bażantarni oraz wąskiego gardła przy Gimnazjum nr 94, na którym rano tworzą się gigantyczne korki. 

Radny Kamil Orzeł z Projektu Ursynów chce poprawić płynność ruchu na tym odcinku.

- Chodzi o likwidację zwężenia, które jest na wysokości ul. Kazury 10. Ze względu na przebudowę skrzyżowania ul. Płaskowickiej i al. KEN, nastąpiło wzmożenie ruchu na ul. Stryjeńskich co było do przewidzenia i dlatego likwidacja tego zwężenia jest krokiem w kierunku upłynnienia ruchu - mówi Orzeł.

Odcinek przy gimnazjum został zwężony do jednego pasa w 2009 roku, po wypadku, w którym zginął pieszy. Drogowcy i ursynowscy radni uznali, że jest to miejsce bardzo niebezpieczne i trzeba zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Później w rejonie gimnazjum na obu przejściach stanęły także światła. Od tamtej pory dojazd do ronda przy Płaskowickiej zajmuje kierowcom z Kabat co najmniej kilkanaście minut.

- Obecnie mamy zastosowane dublujące się rozwiązania, których założeniem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Uważam, że zostawienie świateł przy likwidacji zwężenia, w pełni wystarczy i zapewni bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom ul. Stryjeńskich - dodaje radny Kamil Orzeł.

Zaapelował do Zarządu Dróg Miejskich o zlikwidowania przewężenia jeszcze zanim ruszy budowa tunelu POW w rejonie Stryjeńskich i Kazury.

"Zmieniajmy tę ulicę, ale kompleksowo"

Pytani przez nas kierowcy raczej pozytywnie podchodzą do pomysłu likwidacji zwężenia. Przeciwko są ci z okolic Kazury.

- W żadnym wypadku! Kierowcy pędzili tu jak na złamanie karku. Codziennie widziałem z okiem do jakich niebezpiecznych sytuacji tu dochodziło - mówi pan Henryk, mieszkaniec bloku przy Kazury 6.

Hanna Wróbel, mieszkanka pobliskiego osiedla, która często korzysta z jednego z przejść przy gimnazjum, wolałaby wprowadzać zmiany dopiero po wybudowaniu Południowej Obwodnicy Warszawy.

- Jeśli zmiany to z głową, aby wymusić na kierowcach jazdę zgodnie z przepisami. Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądało skrzyżowanie Stryjeńskich z Kazury, gdzie powstanie nowy żłobek - przekonuje mieszkanka, działaczka Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

W podobnym tonie wypowiada się Sylwia Krajewska, radna PO z Kabat, która często pyta drogowców o Stryjeńskich w swoich interpelacjach.

- Skoro jest już sygnalizacja, to zwężenie rzeczywiście nie jest potrzebne. Ale podejdźmy do tego kompleksowo, dopiero po wybudowaniu obwodnicy - mówi radna.

Sprawę bezpieczeństwa na Stryjeńskich próbowali załatwić autorzy projektu zwężenia ulicy do jednego pasa w obie strony, złożonego do budżetu partycypacyjnego - poparło go w głosowaniu 1,3 tys. osób. Pomysł nie spodobał się jednak okolicznym mieszkańcom, a "Projekt Ursynów" uruchomił elektroniczne zbieranie podpisów pod petycją o wstrzymanie zmian. Ostatecznie dzielnica i ZDM zawiesiły realizację projektu.

Również dziś Zarząd Dróg Miejskich nie daje nadziei na szybką likwidację wąskiego gardła na Stryjeńskich. 

- Nie można tej propozycji ocenić bez analizy ruchowej i bez szczegółów dotyczących planowanych rozwiązań. Ponadto, jeżeli zmiana ta miałaby być spowodowana wyłącznie budową POW, powinna zostać wprowadzona w ramach czasowej organizacji ruchu przez GDDKiA, podobnie jak zmiany funkcjonujące obecnie w al. KEN - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Wykonawca tunelu POW dopiero opracowywuje tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Mają one zostać przedstawione dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę tunelu, co ma się stać jesienią tego roku.

+ 39 głosów: 76 (51%) 37 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (51)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ test
5 miesięcy temu ocena: 83%  51
Skoro mowa o Stryjeńskich, uprzejma prośba o szybkie postawienie dużego żółtego fotoradaru na odcinku między Przy Bażantarni a Belgradzkiej. A zanim zacznie działać, częste wizyty Policji z suszarką.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibelo bum bum
6 miesięcy temu ocena: 57%  50
Podobno sama księżna Jurczuńsko ma startować z list PU bądź PO bo jeszcze nie potrafi się sama w sobie zorganizować.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ proxy
5 miesięcy temu ocena: 50% 49
Żadna różnica czy będzie startować z list PU, PO czy IMU. To jest ten sam układ polityczno-dewelopersko-spółdzielczy.
~ proxy
6 miesięcy temu ocena: 73%  48
Miasto to nie droga krajowa do Lublina czy Białegostoku, więc jak się ktoś kocha szerokie ulice to może powinien wrócić na wieś?
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca z Ursynowa
6 miesięcy temu ocena: 63%  47
Same światła nie są gwarancją bezpieczeństwa. Słynny celebrycki wypadek koło kościoła na KEN z zabiciem pieszej na pasach wydarzył się, gdy paliło się czerwone. Zwężenie zmusza do zwolnienia, a czasem powoduje korki, dzięki czemu jest jeszcze bezpieczniej, bo nikt się nie rozpędzi, prawda? Niedawno tam jechałem w ciągu dnia i na moich oczach facet popruł bez najmniejszego zawahania, że czerwone - nikt nie stał przed pasami, miał wolną drogę, co mu tam jakie światła? I to nie było tzw. późne żółte czy wczesne czerwone - tak sobie jechał od Kabat grubo ponad 100 k/h. Jak będzie szerzej, jeszcze przyspieszy. A dzieci mimo przestróg rodziców potrafią wbiegać na pasy. Niby na zielonym, ale trafią na takiego „kierowcę z fantazją" i tragedia gotowa.
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zoltan
6 miesięcy temu ocena: 36%  46
Może jak sie ktoś boi szerokich ulic to niech spada z miasta na wieś
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec Ursynowa
6 miesięcy temu ocena: 64%  45
No to jak już radny Orzeł musi coś zrobić żeby zaistnieć to niech zostanie zwężenie ;) Ciekawe czy w takim razie zlikwiduje światła?
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
6 miesięcy temu ocena: 65%  44
Ten radny Orzeł myśli tylko jak zdobyć głosy wyborców z Kabat i w nosie ma bezpieczeństwo mieszkańców. Zwykła poPUlistyczna kalkulacja wyborcza. Nigdy nie zagłosuje na takiego człowieka.
odpowiedz oceń komentarz 11 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nkl;
6 miesięcy temu ocena: 40% 43
Przynajmniej jest przeciw idiotyzmom typu zwężanie ulic i powodowanie korków
~ ...
6 miesięcy temu ocena: 80%  42
Może Radni zamiast ciągle kłócić się co poszerzyć a co zwęzić i komu zrobić dobrze (czy rowerzystom czy kierowcom) to pomyślą może aby zrobić coś dla myślę ogółu. W tym przypadku mam na myśli pozbycie się drzewa Topola. Co roku to jakiś dramat jak drzewo zaczyna kwitnąć. Białe pyłki są wszędzie co jest bardzo uciążliwe. Swoją drogą mogli by też się zwrócić do policji o częstsze patrole Inspekcji Drogowej aby łapali i zabierali Dowody motocyklistom i kierowcom co "bez" tłumików jeżdżą bo gdy robi się ciepło i okna się otworzy to egzystować momentami się nie da.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OverLord
6 miesięcy temu ocena: 75%  41
Niech Radny najpierw przejzy badania/pomiary ZDM z Maja zeszlego roku. Z badan jasno wynika, ze korki tworza sie nie przez zwezenie a przez rondo. To przepustowosc ronda jest tu limitujaca.
odpowiedz oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec stryjenskich
6 miesięcy temu ocena: 35%  40
Zbudujcie belgradzką do Pileckiego lepiej w końcu...
odpowiedz oceń komentarz 8 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariola
6 miesięcy temu ocena: 58% 39
Już wolę lekkie korki ,niż autostradę na zielonych terenach przy lesie!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ proxy
6 miesięcy temu ocena: 16%  38
~ dobrze ~ Kris ~ Marek ~ roxy~ Rodzic ze Stryjeńskich~ ta jasne
odpowiedz oceń komentarz 13 69
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ proxy
6 miesięcy temu ocena: 83% 37
66 łapek w dół? Maciek nie przesadzasz?
~ sprawiedliwy
6 miesięcy temu ocena: 75%  36
Tragedia - ten kawałek Warszawy to tragedia, ani to miasto z pierzejami, sklepami,.. ani to przedmieście z dojazdówką, gdzie mało pieszych,....to jest właśnie kwintesencja naszego poziomu .... . Jak była dwupasmowa arteria i postawiono ogrodzenia "społecznych parkingów" na niczyim terenie w teoretycznie b.drogim obszarze Warszawy bo w zasięgu metra, to pod koła wpadały dzieci i dorośli - bo ani to wieś ani miasto..... a kupa ludzi. Teraz na hasło by zrobić zewnętrzną obwodnicę osiedla - Belgradzką-bis słychać krzyk, że nie będzie trawnika na spacerki. A jak otworzy się połączenie na skarpie z Konstancinem i Wilanowem i zaleją nas nowe samochody to będziemy na rondku stać jeszcze dłużej. Czy naprawdę chcemy by rządziła nami głupota??? Burmiszczu logiki i odwagi !
odpowiedz oceń komentarz 73 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ proxy
6 miesięcy temu ocena: 53% 35
Nie chcemy, ale ona już rządzi naszą dzielnicą w osobach: Kempy, Jurczyńskiej, Orzeła, Pomianowskiego, Karczewskiego i deweloperów.
~ Monika
6 miesięcy temu ocena: 76%  34
No przecież Wałkuski i Nawrocki chcieli zwężać Stryjeńskich haha!! To jak w końcu będzie? PS. Dziś jechałam zwężoną Cynamonową. Pasy rowerowe powycierane, zero rowerzystów za to na chodnikach całkiem sporo. Na wysokości bazarku przewrócony słupek na wysepce, pewnie znowu autobus czy cieżarówka zahaczyl. Haha.
odpowiedz oceń komentarz 74 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kalkulator
6 miesięcy temu ocena: 35%  33
To nie rozwiąże niczego bo i tak ruch utknie na rondzie
odpowiedz oceń komentarz 38 72
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobrze
6 miesięcy temu ocena: 75%  32
I dobrze
odpowiedz oceń komentarz 77 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Warszawa nie od kilku ani kilkunastu lat
6 miesięcy temu ocena: 33%  31
Kilka pytań: 1. Czy Radny Orzeł urodził się w Warszawie? 2. Ile lat mieszka na Ursynowie? 3. Do którego przedszkola na Ursynowie chodził? 4. Do której szkoły podstawowej na Ursynowie chodził? 5. Do której szkoły średniej w Warszawie uczęszczał? 6. Jak długo rodzina, z której się wywodzi mieszka w Warszawie i na Ursynowie? 7. Czy członek rodziny Radnego walczył w Powstaniu Warszawskim, w Powstaniu w warszawskim getcie? 8. Czy np: czlonek rodziny Radnego został schwytany w łapance na warszawskiej ulicy przez nazistów i wywiezony do obozu koncentracyjnego? W moim przypadku znam historię mojej rodziny i jestem z niej dumny. Co utwierdza mnie w przekonaniu do tego, że to MOJE miasto.
odpowiedz oceń komentarz 39 79
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kuka
6 miesięcy temu ocena: 76% 30
Szanowny teraz faktycznie słoików dużo.A wiesz szanowny, dlaczego teraz? Bo za PRL (pytanie: ile lat trwał PRL?) słoików być nie mogło, bo żeby pracować w warszawie, trzeba było mieć meldunek warszawski, a żeby miec meldunek warszawski, trzeba było mieć mieszkanie w warszawie. Czasy Barei się skończyly, wiesz szanowny?
oceń komentarz 72 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jano
6 miesięcy temu ocena: 40% 29
A ty skąd? Grójec, Warka, Świdnik, Garwolin, Radom?
oceń komentarz 30 45
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodowity Warszawiak
6 miesięcy temu ocena: 80% 28
Ależ w tobie nienawiści . Jestem rodowitym Warszawiakiem ,ale sądzę ,że lepszy jest dobry przyjezdny,niż cham urodzony w Warszawie bijący swoją żonę. Chamem jest się z wychowania,a nie z pochodzenia. Bądź dumny ze swojej rodziny i daj żyć innym dobrym ludziom. Twoje wypociny są nie na miejscu
~ Dereń
6 miesięcy temu ocena: 49%  27
Jakim trzeba być człowiekiem aby zmniejszać bezpieczeństwo na przejściu, którym codziennie nasze dzieci przechodzą do szkoły tylko po to aby radny Orzeł mógł szybciej wozić swoją dupę samochodem.
odpowiedz oceń komentarz 57 60
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolo
6 miesięcy temu ocena: 30% 26
Ja też tam codziennie przechodzę i żądam poszerzenia ulicy - SĄ PRZECIEŻ ŚWIATŁA
~ proxy
6 miesięcy temu ocena: 46%  25
Redakcjo, przestań promować tych przyjezdnych populistów!
odpowiedz oceń komentarz 46 54
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ proxy
6 miesięcy temu ocena: 60% 24
Nie, po tez nie promujmy.
~ Rodzic z Kazury
6 miesięcy temu ocena: 37%  23
A co jeśli światła ulegną awarii? Czy bezdzietny kawaler Orzeł przewidział taką sytuację? Oczywiście, że NIE :( Do większości wypadków z udziałem pieszych dochodzi na przejściach z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku - jeden samochód się zatrzymuje, pieszy wchodzi i na drugim pasie ginie a w najlepszym wypadku ulega wypadkowi. Panie Orzeł zostaw pan nas i cały Ursynów w spokoju !!! Panu i całemu temu pana Projektowi Ursynów już dziękujemy !!! Jak pan będziesz miał dzieci to pogadamy !!!
odpowiedz oceń komentarz 44 75
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic ze Stryjeńskich
6 miesięcy temu ocena: 70% 22
Siła argumentu mnie powala, "co jeśli światła ulegną awarii". To może nie montujmy nigdzie świateł, nie korzystajmy z najnowszych technologii, nie jeździjmy samochodem, nie latajmy samolotami bo wszytko może ulec awarii. Żenada...
oceń komentarz 71 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
6 miesięcy temu ocena: 27% 21
Maćku Antosiuku przecież Ty nie masz dzieci to dlaczego podajesz się za Rodzica ze Stryjeńskich? ;) Ciebie zawsze powalają argumenty, które nie wpisują się w lubelską koncepcje Ursynowa promowaną przez Twojego mentora Orła.
oceń komentarz 14 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pol
6 miesięcy temu ocena: 33% 20
A co jeśli samolot spadnie,będzie trzęsienie ziemi,pijaczek wjedzie rozpędzonym autem na chodnik,pociąg się wykolei ...........?????? To są siłt wyższe ,na które nie masz wpływu. Człowiek w latach osiemdziesiątych jako ośmioletnie dziecko wsiadał w autobus,potem w pks i jechał z kolegami na jakieś glinki. A TERAZ TE DZIECI ,TO MIĘKKIE KLUCHY TAK WYCHOWYWANE PRZEZ RODZICÓW,ŻE NIE DADZĄ SOBIE RADY NA GŁUPIM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH BEZ ŚWIATEŁ.
~ Litości
6 miesięcy temu ocena: 45%  19
To ten cały Projekt Ursynów to istnieje? Ten Orzeł to ma dzieci czy tylko samochód na lubelskich tablicach?
odpowiedz oceń komentarz 38 47
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
6 miesięcy temu ocena: 65% 18
Orzeł to bezdzietny singiel więc nic dziwnego że chce mieć tylko szeroką arterię, a bezpieczeństwo dzieci ma w d...e
oceń komentarz 13 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wszystko widzący
6 miesięcy temu ocena: 100% 17
Bo Orzeu kocha inaczej.....Ludzie, trochę więcej tolerancji!
~ Superkierowca
6 miesięcy temu ocena: 93%  16
Może lepiej ze względu na ilość rond w naszej dzielnicy, przeprowadzać bezpłatne kursy jazdy po nich, bo tu jest spory deficyt wiedzy i umiejętności :D
odpowiedz oceń komentarz 37 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ppp
6 miesięcy temu ocena: 50% 15
Również poważny deficyt wiedzy wykazują projektanci tych rond - one prowokują wypadki (po co ten wewnętrzny pas z którego co poniektórym skręcającym z niego w prawo wydaje się że maja pierwszeństwo?). Owszem, są kierowcy mający deficyt wiedzy o PoRD ale też są rozwiązania niwelujące ten deficyt. Malowanie ronda tak czy siak kosztuje tyle samo. A przykłady - wystarczy odwiedzić tak nielubiany tu Konstancin.
~ Byłem i jestem od zawsze stąd!!!
6 miesięcy temu ocena: 61%  14
Od kiedy Radny Orzeł mieszka na Ursynowie i czy mieszka? Proszę o prawdziwą odpowiedź? Czy chodził w mojej dzielnicy do przedszkola, podstawówki, szkoły średniej? Czy ma np: groby rodzinne na cmentarzu w Pyrach, Powązkach, Bródnie, na Woli?
odpowiedz oceń komentarz 43 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
6 miesięcy temu ocena: 69% 13
Radny Orzeł jest spod Lublina, do Warszawy przyjechał na studia
oceń komentarz 33 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ proxy
6 miesięcy temu ocena: 37% 12
i dalej by sobie gdzieś tam na wsi kury pasł, gdyby go Antoni Pomianowski nie ściągnął do siebie na listy IMU :/
oceń komentarz 17 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WawaLove
6 miesięcy temu ocena: 64% 11
Myślę, że Pomianowski powinien bardzo żałować, że wpuścił takiego łebka spod Lublina na listę. Mam nadzieję, że za rok zaprezentuje listy bez takich "Januszów Samorządu" jakimi byli Orzeł i Antosik. Zobaczymy !!!
oceń komentarz 14 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
6 miesięcy temu ocena: 71% 10
W ogóle to powinni wszyscy lepiej konstruować listy. Pomianowski wpuścił Orła, Guział wpuścił Tereskę, Platforma wpuściła Karczewskiego. Kiepsko to wygląda.
oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodowity Warszawiak
6 miesięcy temu ocena: 50% 9
Jestem rodowitym Warszawiakiem,ale Ktoś spoza Warszawy może ją bardziej kochać i mu na niej zależeć niejednokrotnie bardziej ,niż jakiemuś rodowitemu obszczymurkowi ,któremu nie zależy na niczym (TAKŻE NA TWOIM BEZPIECZEŃSTWIE) oprócz nowej flaszki ,patrząc gdzie by tu rozwalić łeb innemu rodowitemu Warszawiakowi. Sram na takich.....juz wolę porządnego słoika
~ Warszawity Rodowiak
6 miesięcy temu ocena: 80% 8
to prawda, gorzej jeśli ten słoik nie jest porzadny tylko za wszelką cenę chciał się dochapać do władzy, dym*jąc przy tym kolegów i robiąc ludziom wodę z mózgu jak 'szanowny' radny Orzeu
~ Puszka
6 miesięcy temu ocena: 100% 7
A skończył te studia czy zakończył jak jego przyjaciel od podpisywania Ciolko?
~ zdzich
6 miesięcy temu ocena: 68%  6
Co raz lepsze pomysły. Radny Orzeł dzięki podtrzymywaniu koalicji stał się szarą eminencją i rozwala wiele kwestii. Niech PO go dalej hoduje na piersi to potem zada im cios nożem w plecy.
odpowiedz oceń komentarz 50 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Teresa
6 miesięcy temu ocena: 61% 5
Wiemy doskonale jaki jest Kamil Orzeł ale już nic PO nie jest w stanie zrobić.
oceń komentarz 20 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OBI
6 miesięcy temu ocena: 74%  4
Mieszkaniec okolic Lublina już Wam drodzy mieszkańcy urządzi Ursynów ... najlepiej, jak potrafi ... a że nie potrafi - to już inna sprawa. Za chwilę będzie pisał petycje, zbierał Wasze podpisy, pesele, adresy - niedługo wybory - jeszcze trochę populizmu, tanich haseł i obietnic ... a po wyborach ... kasa, kasa, kasa.
odpowiedz oceń komentarz 57 20
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel
6 miesięcy temu ocena: 70% 3
Puść jeszcze Kamil trolejbusy po Stryjeńskich. W Lublinie są to i na Kabatach powinny być.
oceń komentarz 37 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
6 miesięcy temu ocena: 71%  2
Co za bzdura. Korek się tworzy nie przez zwężenie tylko przez rondo.
odpowiedz oceń komentarz 59 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji