Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

RANKING LICEÓW: "Parasol" znów górą, "Kamyk" trzyma formę

› bieżące 9 miesięcy temu    10.01.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 7 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. SK

Pięć szkół z Ursynowa znalazło się w 90-tce najlepszych liceów ogólnokształcących w Warszawie wg najnowszego rankingu "Perspektyw". Na czele - jak od lat - społeczny "Parasol". Tym razem znacznie gorzej poradziły sobie szkoły publiczne.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" co roku ogłasza rankingi najlepszych szkół w Polsce. Już od 26 lat organizacja publikuje też listę najlepszych warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziś przedstawiła najnowszą - opartą o wyniki nauczania w roku szkolnym 2015/2016. Ranking powstał wg ściśle określonych kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

Wśród 90 najlepszych warszawskich szkół znajduje się 5 liceów z Ursynowa - w tym dwa publiczne.

Ranking na Ursynowie otwiera - od lat najwyżej notowane - Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK "Parasol" z Hawajskiej - 11. miejsce w Warszawie, które w tym roku - po kilku latach spadków - zanotowało awans o 11 oczek. 

O sukcesie mogą mówić pracownicy i uczniowie prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II przy Grzegorzewskiej. Placówka awansowała na 24. miejsce w rankingu warszawskim. W ubiegłym roku była na 34. pozycji.

Nieco niżej niż w poprzednim roku (27. miejsce, w 2016 r. - 25.) uplasowało się publiczne LXX Liceum im. A. Kamińskiego przy Dembowskiego. Trzeba przyznać jednak, że od dwóch lat popularny "Kamyk" utrzymuje się w trzeciej dziesiątce, a wcześniej bywał najwyżej w czwartej.

Na końcowych miejscach rankingu warszawskiego znajdują się jeszcze dwa licea z Ursynowa: Niepubliczne L.O. im. Stefana Kisielewskiego, które debiutuje na 73. miejscu oraz LXIII L.O. im. Lajosa Kossutha, które spadło z 65. na 81. miejsce.

RANKING PERSPEKTYW - WARSZAWSKIE LICEA 2017:

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nauczyciel
9 miesięcy temu 7
Hawajska owszem była w roku 2016 na 22 miejscu, ale w roku 2015 na 10 miejscu, w 2014 na 9 miejscu i w 2013 na 10 miejscu, więc o jakich kilku latach spadków tu mowa?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jolanta
9 miesięcy temu ocena: 20%  6
Sami narkomanii w tej szkole. Ja posłałam dziecko do prywatnej szkoły bo tylko taka edukacja zapewni mu odpowiednie towarzystwo a nie styczność z biedota i motłochem co pije wódke w szatni i wciąga nosem na klasówkach.
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podłozmianowiec
9 miesięcy temu ocena: 83% 5
Jola, jeśli Twoja pociecha ma inteligencję po Tobie, to nawet gdybyś zafundowała mu guwernantkę z Oxfordu na niewiele się ona zda... Wbij sobie do głowy biedny nie równa się gorszy czy głupszy, spróbuj wyjść na przeciw wyzwaniom i wychowywać dziecko w towarzystwie różnych ludzi, kiedyś na pewno Twoja pociecha z takim towarzystwem się spotka i co wtedy, kupisz mu otoczenie odpowiednich ludzi?
~ ss
9 miesięcy temu 4
Racja! Walić ten slums!
~ krzysztof
9 miesięcy temu 3
wyniki sa na podstawie matur, a nowa dyrektorka jest od 1 września i gdyby dalej tą szkołą rządził pan mazur to powtórzyłby scenariusz CIXa
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Molly
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Nowa dyrektorka kossutha i od razu widać efekty :) Terror jak widać nie przynosi spodziewanych rezultatów :)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 95/2145879
9 miesięcy temu 1
Kurcze, szkoda tego liceum. Pamiętam jak tam aplikowałem kilka lat temu, Kossuth otwierał drugą 50-tkę, a dzisiaj taki dramat :(