Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017

Ratusz się chwali: Dodatkowe miliony dla Ursynowa

› bieżące 6 miesięcy temu    19.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. SK

7,5 mln złotych wpłynęło dodatkowo do kasy dzielnicy Ursynów. Pieniądze pójdą na tegoroczne i przyszłoroczne inwestycje. Urząd chwali się, że budżet zwiększono dzięki "wzorowej współpracy z M. St. Warszawa" oraz oszczędnościom.

Budżet ursynowski jest w tym roku rekordowo wysoki - prawie pół miliarda złotych. Burmistrz Robert Kempa chwali się, że dzięki dobrej współpracy z miastem udało się pokonać inwestycyjny impas na Ursynowie.

- W tym roku na inwestycje mamy zaplanowane blisko 100 mln złotych, nigdy w historii nie było więcej - mówi burmistrz. 

W ostatnią środę zarząd Ursynowa podjął uchwałę w sprawie rozdysponowania dodatkowych pieniędzy, które udało się pozyskać w mieście oraz zaoszczędzić w dzielnicy. Musi je jeszcze zaopiniować Rada Dzielnicy (nie wiadomo kiedy odbędzie się sesja) i zatwierdzić Rada M. St. Warszawy.

Najwięcej nowych środków pójdzie na remonty w szkołach oraz niezbędne inwestycje w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji. Za 150 tysięcy złotych wyposażony zostanie nowo wybudowany dom kultury przy ul. Kajakowej. Nieco ponad 400 tys. przeznaczonych będzie na dodatkowe remonty dróg - nową nawierzchnię zyska ul. Jerzyka na Zielonym Ursynowie.

Pojawią się też nowe nawierzchnie placów zabaw a dwie siłownie plenerowe: przy Raabego oraz przy Górce Kazurce, na życzenie mieszkańców, zostaną ogrodzone niskimi płotkami. Ćwiczący skarżyli się, że psy zanieczyszczają odchodami nawierzchnie siłowni.

CO SIĘ ZMIENIA W BUDŻECIE URSYNOWA? (źródło: urząd dzielnicy)

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ niki
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Ciekawe kiedy Dzielnica zbuduje całkowicie zdewastowaną przez budowę bloków Włodarzewskiej SA (to już piąty rok) ulicę Dunikowskiego i Cybisa??? Ten bałagan możne chyba wejść na stałe do ursynowskiego programy nocy muzeów.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J23
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Te pieniądze to chyba za to, że władze Ursynowa sprzedały zdrowie mieszkańców w zamian za zgodę na budowę autostrady przez osiedle.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karolina
6 miesięcy temu ocena: 0%  3
nawierchnia naszego placu zabaw na Mandarynki suuuuper !!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jahwe
6 miesięcy temu ocena: 78%  2
A skąd te dodatkowe pieniądze? Bo chyba nie z pieniędzy ze sprzedaży tych zrabowanych kamienic?
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ granat
5 miesięcy temu ocena: 100% 1
Za Guziała miasto zabrało nadwyżkę ze sprzedaży gruntów (coś ponad 20mln pln), to teraz oddają taki trzy razy mniejszy ochłap.