Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ZAMEK-RYN-od-20-11-do-20-12-2017

komentowane

oceniane

Rosną mury Centrum Kultury Ursynów. Otwarcie w 2018 roku VIDEO

› bieżące 8 dni temu    13.11.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 4 ocen 17 / 94%
A A A
 fot. SK

Do marca stan surowy zamknięty, a od sierpnia - wyposażanie. Przy Gandhi, na tyłach ratusza powstaje Centrum Kultury Ursynów - druga samorządowa jednostka kulturalna w naszej dzielnicy. Dziś wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu.

W maju budowa ruszyła, w listopadzie widać już mury a pod koniec lutego przyszłego roku zobaczymy gotową bryłę centrum kultury. Obiekt powstaje kosztem 30 mln złotych za pieniądze miejskie. 

- To bardzo istotna inwestycja. Jest to jedna z dwóch dzielnic, w których do tej pory samorządowych ośrodków kultury nie było. Tu będzie placówka z prawdziwego zdarzenia. Dom kultury jest najbliżej mieszkańców, jest pierwszą instytucją, do której trafiają dzieci, stąd to bardzo ważna sprawa - mówiła Joanna Szwajcowska, wicedyrektor Biura Kultury m. st. Warszawy.

Z budowy cieszy się radna Elżbieta Igras, artystka i piosenkarka, która od początku była zaangażowana w walkę o tę inwestycję. 

- Wreszcie powstanie instytucja, w której znajdą się profesjonaliści, którzy będą wyszukiwać talenty! Będę trzymać mocno kciuki, aby tu się działo, działo, działo! - mówiła Igras, "matka chrzestna" CKU.

Jak zapowiadają władze dzielnicy, centrum kultury otwarte zostanie w 2018 roku. Wyróżniać się będzie największą spośród warszawskich domów kultury salą widowiskową - na 350 osób. Scena będzie wyposażona na najwyższym poziomie, tak aby mogła być zapleczem dla stołecznych teatrów. W budynku znajdą się również pracownie warsztatowe, taneczne, studio multimedialne oraz kawiarnia. 

- To będzie też miejsce spotkań dla mieszkańców Ursynowa - dodaje Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Na razie prace budowlane idą zgodnie z planem. Do końca roku pojawi się druga kondygnacja.

- Mamy najgorszy etap za sobą. Powstaje już konstrukcja stropu, dachy. W lutym będziemy mieli zamknięty budynek, w marcu będziemy wchodzić z pracami do środka. Wszystko zależy od pogody - mówi Maurycy Bryła, prezes Moris Polska, wykonawca CKU.

VIDEO: Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę CK Ursynów

+ 16 głosów: 17 (94%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wiejski głupek
7 dni temu ocena: 57%  10
Obecny burmistrz stawiając jednostki kultury realizuje dalekosoezny plan swojego ugrupowania które go efektem ma być posiadanie instytucji propagandowych na pasku układu postguziałowskiego który wbrew medialnym doniesieniom na się świetnie w ratuszu. Ludzie Guziała dohadali się z Kempą dość gładko. Nie dziwi to z uwagi na fakt iż mentalnie i moralnie są sobie bliscy w sposobie pojmowania służb y publicznej. Naszczescie wybory zbliżają się. My ludzie tej dzielnicy zasługujemy na burmistrza spoza partyjnych układów i klik. Czas na człowiek spośród nas.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ polly
7 dni temu ocena: 70%  9
Czy jeszcze ktoś oprócz radnej Elżbiety Igras - byłej artystki i piosenkarki się cieszy z TEJ budowy ?
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
7 dni temu ocena: 33% 8
Głównie lokalni platformersi, no i może ich młodzieżowi wychowankowie.
~ mieszkaniec
8 dni temu ocena: 39%  7
Super! Świetna robota! Trzeba przyznać, że ten Burmistrz rewelacyjnie pracuje dla mieszkańców
odpowiedz oceń komentarz 9 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
8 dni temu ocena: 63% 6
Komentarz sponsorowany przez Platformę Obywatelską? :D A tak serio to chyba mieszkasz na Białołęce jeśli uważasz, że partyjny spadochroniarz "rewelacyjnie pracuje dla mieszkańców".
oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antyguzial
7 dni temu ocena: 46% 5
Guział związany z Ursynowem. Dobre sobie. Mieszka na Powsilu. I niech tam zostanie do końca swych dni. Wole burmistrza, który cos robi niż takiego, który uprawia lansik
~ karol
7 dni temu ocena: 50% 4
Nie wiem gdzie mieszka teraz Guział i średnio mnie to obchodzi, ale pamiętam że od dziecka mieszkał na Ursynowie. A Kempa ile lat mieszka na Ursynowie? 4, 5 lat? Od ilu lat on mieszka w Warszawie? Wolisz partyjnego urzędniczynę, który dostał hajsu z miasta i co nie zrobi to sprdli.
~ JanuszB23
8 dni temu ocena: 63%  3
gowno robią, tylko korki przez to.....zlikwidować
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji