Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Rosnowskiego bliżej otwarcia. W przyszłym tygodniu przebudowa Relaksowej?

› bieżące 17 dni temu    4.11.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. SK

W przyszłym tygodniu ma ruszyć budowa skrzyżowania Rosnowskiego z Relaksową oraz drugiej nitki ul. Relaksowej. W sobotę drogowcy przygotowywali teren pod nowe połączenie, zwożono także ciężki sprzęt. Gotowa jest tymczasowa organizacja ruchu dla kierowców.

Przebudowa Relaksowej ruszy z kilkumiesięcznym poślizgiem. Dzielnicy nie udawało się rozstrzygnąć przetargów - oferenci zaskakiwali wyższymi cenami. Ostatecznie ratusz, aby nie wstrzymywać inwestycji, podzielił ją na dwie części. Skrzyżowanie Wąwozowej z Relaksową, budowa skrzyżowania z Rosnowskiego oraz poszerzenie Relaksowej wykonane zostaną w tym roku. A czekający na drugą nitkę odcinek Rosoła od Jeżewskiego do Wąwozowej poczeka do wiosny przyszłego roku.

W sobotę firma budująca Rosnowskiego - czyli nowe połączenie z Wilanowem - przygotowywała grunt pod wylanie asfaltu łączącego nową ulicę z Relaksową. Zwożono też ciężki sprzęt, który za kilka dni ma zacząć pracować przy przebudowie Relaksowej. Operacji przyglądało się kilkunastu gapiów.

- Ciekawe czy zdążą przed końcem roku zrobić tę ulicę? - zastanawia się pan Zdzisław z Kabat. - Wiem, że ludzie boją się potoku samochodów, ale przecież już teraz stoją one w korku do wąskiego zjazdu na Wilanów - dodaje.

Od kiedy utrudnienia na Relaksowej?

Wraz z rozpoczęciem przebudowy koniecznej do uruchomienia pierwszego połączenia dzielnicy Ursynów i Wilanów, korki mogą być jeszcze większe. Co prawda Relaksowa ma być cały czas przejezdna, ale na pewno na czas robót będzie węższa.

- Mamy gotową zarówno tymczasową organizację ruchu, która będzie wdrażana w kilku etapach, jak i stałą organizację - mówi burmistrz Robert Kempa.

W skrócie - Relaksową kierowcy będą przejeżdżać na początku starą nitką a po włączeniu do ruchu ul. Rosnowskiego - także nową ulicą odbarczeniową (biegnącą równolegle do Relaksowej, po wschodniej stronie jezdni), która wybudowana zostanie w pierwszym etapie. Po wybudowanie nowej nitki Relaksowej, nastąpi zamiana - kierowcy pojadą nową nitką, by drogowcy mogli budować zachodnią jezdnię ulicy. O szczegółach będziemy jeszcze pisać.

Kiedy ruszą prace? Wykonawca jest gotowy. Ostatnią przeszkodą jest brak umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

- Potrzebujemy zgody zarządu wodociągów na umowę niestandardową, w ostatni wtorek posiedzenie się nie odbyło. Mam nadzieję, że w najbliższy wtorek już będziemy mieli tę umowę - mówi Robert Kempa.

Przebudowa Relaksowej wraz z budową skrzyżowania ma się zakończyć do końca roku. Ulica Rosnowskiego ma zostać włączona do ruchu w trybie "przejezdności" nieco wcześniej - być może na przełomie listopada i grudnia. Choć ciągłe przeszkody, które się pojawiają przy tej inwestycji, każą wątpić w te terminy.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROSNOWSKIEGO:

 
Rosnowskiego bliżej otwarcia. W przyszłym tygodniu przebudowa Relaksowej?
fot. Sławek Kińczyk
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieczysław
13 dni temu ocena: 50%  4
Pani Krysiu pani szybko przeklepie i po sprawie będzie. Bo znowu drogowcom sie oberwie ze nic nie robią
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
16 dni temu ocena: 93%  3
A jak nie w najbliższy wtorek, to moze w następny. No chyba że się pani Krysia z MPWiK rozchoruje i nie przygotuje papierów do podpisu. A potem się okaże, żę przyszła zima i zabrakło tego jednego tygodnia, żeby wszystko było gotowe.
odpowiedz oceń komentarz 14 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
15 dni temu ocena: 83% 2
bo Kryśka ma pieczątkę tylko we wtorki.
~ ppp
15 dni temu ocena: 83% 1
W końcu Krycha mieszka na Kabatach...