Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Rowerowy maj. Rekordowa liczba zgłoszeń z Ursynowa

› bieżące 8 miesięcy temu    17.03.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 4 / 25%
A A A
 fot. AS

Dzieci z Ursynowa kochają sport! Ursynów jest na pierwszym miejscu pod względem liczby zgłoszeń do ogólnomiejskiej akcji "Rowerowy maj". W tegorocznej rywalizacji weźmie udział aż 9 podstawówek z naszej dzielnicy. Wszystko wskazuje na to, że rowerowe parkingi przed szkołami znów przeżyją oblężenie.

"Rowerowy Maj" to kampania skierowana do uczniów i nauczycieli szkół podstawowym, promująca zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzująca rower jako środek transportu. Jej inicjatorem jest Miasto Gdańsk, które realizuje ją już po raz czwarty. W Warszawie "Rowerowy Maj" odbędzie się po raz drugi. Weźmie w nim aż 9 szkół podstawowych z Ursynowa - najwięcej spóśród wszystkich dzielnic warszawskich.

Zasady są bardzo proste: każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Liczą się także inne środki transportu na kółkach, a bez silnika, np. hulajnogi lub rolki.

W ubiegłym roku trzecie miejsce w akcji zajęła Szkoła Podstawowa nr 313 im. Polskich Odkrywców a 9. - SP 340 przy Lokajskiego. Podstawówka przy Cybisa osiągnęła wspaniały wynik - aż 64% uczniów przyjeżdżało na lekcje na jednośladach. W tym roku z frekwencją też nie będzie problemu. 

- Nie trzeba było pytać dzieci czy chcą wziąć udział w akcji, one same o nią pytały - mówi wicedyrektor szkoły Jolanta Groszyk. - Odkąd tylko jest pogoda, dzieci przyjeżdżają na hulajnogach, na rowerach. W ubiegłym roku niektóre klasy w 100% docierały na lekcje na jednośladach - dodaje.

Za trzecie miejsce szkoła dostała w nagrodę 30 rowerów, które w tym roku szkolnym będą udostępniane dzieciom na wycieczki z wychowawcami. W tym roku nagrody są równie atrakcyjne - budowa zadaszonego parkingu rowerowego, mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz rowery. Nie zabraknie też nagród klasowych i indywidualnych. Kampania będzie trwać przez cały maj a wcześniej w każdej szkole odbędą się warsztaty przygotowujące uczniów do bezpiecznego docierania do szkoły.

I oby tylko dzielnica pomyślała o rozbudowie parkingów rowerowych w rejonie szkół, bo miejsca dla jednośladów ciągle brakuje. Nowe stojaki nie zaspakajają potrzeb. Nie tylko w czasie majowej kampanii.

SZKOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W KAMPANII "ROWEROWY MAJ":

+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ telesfor
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Uczniowie klas piątych (sp 340 przy Lokajskiego) mają plecaki ważące ok 7 do 9 kg (książki, zeszyty, piórnik, woda do picia 0.5 l i kanapka), wiem bo ważę ten plecak często i sprawdzam czy nie zawiera zbędnych przedmiotów - jak do jasnej cholerki dziecko ma jechać z tą walizą rowerem do szkoły???? albo jeszcze lepiej hulajnogą??
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka z kl. V
8 miesięcy temu ocena: 0% 3
Dla nas to abstrakcja, ale proszę mi wierzyć, że dają radę. A jeśli nawet nie, to widziałam np. mamusie z plackiem dziecka na plecach, a obok pociechę na rowerze. Odnośnie wagi tych plecków to temat rzeka, który niestety nie zmienia się na lepsze tylko na gorsze...
~ pepe
8 miesięcy temu ocena: 0%  2
WSPANIAŁA INICJATYWA! ciekawi mnie tylko w jaki sposób uczniowie mogą na przykład bezpiecznie dotrzeć do szkoły na ZWM, skoro placyk między biedronką a szkołą to regularny plac manewrowy i dziki parking, a cała południowa część ul. ZWM jest niemal zakorkowana przez rodziców dowożących dzieci "pod drzwi klasy".
odpowiedz oceń komentarz 0 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
8 miesięcy temu ocena: 86% 1
Pasy rowerowe na Jastrzębowskiego dzieciom by to rozwiązały prawda??